Vlad'ka Hlusičková

 

 

 

 

 

 

Hello students, my name is Vlaďka Hlusičková. You can call me “Miss Vlaďka”.

Here is a little information about me:

I was born in Prague. I graduated from the University of Economics. I am married and I have two sons and two cats. We live in Prague 6.

I am interested in healthy living and I like nature and sport (cycling, rollerblading, hiking, skiing, and ballroom dancing). I also like gardening and travelling.

I enjoy working with children very much. I like being in their presence and I like helping them. I believe that they will learn many new and interesting things and we will have lots of fun together.

If your parents would like to contact me, they can call me at 604 269 836 or email me at vladimira.hlusickova@seznam.cz. They can also come to your class if they like - they just need to let me know in advance.

Let’s have a great year together!

Miss Vlaďka


Ahoj milí studenti, jmenuji se Vlaďka Hlusičková. Můžete mě oslovovat „Miss Vlaďka“.

Několik slov o mně:

Narodila jsem se v Praze. Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou. Jsem vdaná a mám dva syny a dvě kočky. Bydlíme v Praze 6.

Zajímám se o zdravý životní styl a mám ráda přírodu a sport (cyklistiku, jízdu na kolečkových bruslích, turistiku, lyžování a společenský tanec). Také ráda pracuji na zahradě a cestuji.

Práce s dětmi mě velmi baví. Jsem ráda v jejich přítomnosti a ráda jim pomáhám. Věřím, že se naučí mnoho nových a zajímavých věcí a že při tom spolu zažijeme hodně zábavy.

Pokud by mne vaši rodiče chtěli kontaktovat, mohou mne zastihnout na čísle 604 269 836 nebo na emailové adrese vladimira.hlusickova@seznam.cz. Rodiče se také mohou přijít podívat do hodiny, pokud by měli zájem – je ovšem potřeba, aby mne o tom předem informovali.

Užijme si společně skvělý školní rok!

Miss Vlaďka
 

aktualizováno: 28.01.2023 11:01:58