Helppes

Helppes - charitativní partner dětí ze třetího ročníku

Posláním neziskové organizace Helppes – Centra výcviku psů pro postižené, o.p.s. je integrace osob se zdravotním postižením do společnosti a kolektivu, jejich návrat do aktivního života, zařazení do vzdělávacího či pracovního procesu, rozšíření možností při sebeobsluze, získání větší soběstačnosti, nezávislosti, sebevědomí, svobody a bezpečí. To vše pomocí speciálně vycvičených psů v projektu „Pomoc přichází na čtyřech tlapkách“. Helppes poskytuje zcela komplexní soubor souvisejících služeb – od zaškolení žadatele o speciálně vycvičeného psa, přes jeho výuku a proškolení, předání psa a secvičení se psem, až po následný servis po celou dobu aktivní služby psa. Všechny své služby poskytuje pomocí profesionálního týmu nejen odborníků na výcvik psů, ale i pracovníků v sociálních službách s odborným vzděláním pro práci s osobami se zdravotním postižením.

Helppes je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb a jako první organizace nejen v ČR, ale i ze zemí tzv. bývalého východního bloku, dokázal splnit podmínky nejvyšších mezinárodních standardů v poskytování služeb tohoto druhu a získal akreditaci pro plnohodnotné členství v mezinárodních organizacích, sdružujících poskytovatele těchto služeb – Assistance Dogs Europe a Assistance Dogs International.
 
Děti ze třetího ročníku věnují svůj výtěžek z charitativní akce této organizaci, jež nám umožňuje každý rok se podívat do jejich výcvikového centra na Praze 5. 
 
Fotka našich třeťáků na návštěvě výcvikového střediska Helppes. Dětem je ukazováno, jak jsou asistenční psi trénováni a co všechno dokážou. Pokud zrovna psi nejsou trénováni a mají pauzu, mohou si hrát s našimi dětmi, které si takovou příležitost rozhodně nemohou nechat ujít. 
Velmi zajímavým momentem návštěvy je seznámení s asistenčním koníkem. Žáci mají velkou radost, že mohou pejskům přinést nějaké dobroty.

 

 
 

aktualizováno: 04.06.2023 23:27:42