Dialog

DIalog - charitativní partner dětí ze čtvrtého ročníku

Centrum Dialog je nezávislé občanské sdružení založené v roce 1998 členy mezinárodního Humanistického hnutí. Mezi hlavní aktivity centra jsou projekty rozvojové spolupráce a výchovy a ochrany lidských práv. Cílem je spojit lidi nejrůznějších kultur, vyznání, původu a věkových kategorií za účelem vytvoření lidštějšího světa. Hlavní myšlenkou je to, že problémy dnešního světa v jeho nejrůznějších částech se dotýkají nás všech a na nás všech také záleží, jak bude vypadat budoucnost. Jedním z mnoha projektů Centra Dialog je  "Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku" v Guineji, Keni a Beninu a právě na tento projekt se soustředí pozornost naší charitativní akce.

Adopce afrických dětí na dálku je projekt, kdy jednotlivec nebo skupina dává peníze konkrétnímu dítěti v tíživé situaci, jež tak získá přístup ke kvalitnímu vzdělání. V našem případě sponzorujeme keňskou dívku Halimu Rajab, která nemá maminku ani tatínka a bydlí ve slumu u své babičky. Peníze pomáhají hradit její školné, uniformu, školní pomůcky atd. Více o Halimě, její fotky a dopisy si můžete prohlédnout zde.

KONEČNĚ JE TO TADY – NAŠE VIDEO PRO HALIMU!

Tohle je naše vzácná kamarádka z Keni - Halima s fotografií dětí, kterou jsme jí poslali. Naši čtvrťáci platí Halimě školné už od roku 2011. A tady je fotka, kterou drží Halima v rukách. Je to skupina dětí, jež ji během prvního ročníku charitativní akce "adoptovala". Nápis v rukou dětí říká: "Hello Halima".
Pracovníci Dialogu pravidelně přicházejí k nám do školy, aby děti seznámili s činností organizace a aby nám pověděli víc informací o naší Halimě a také o tom, jak je naše pomoc důležitá a cenná. Máme velikou radost, když dostaneme dopisy od Halimy nebo její školní vysvědčení. Dopisy chodí pravidelně a Halima se v nich mimo jiné zmiňuje, jak ráda by nás poznala osobně.

 

aktualizováno: 25.03.2023 00:07:11