Chipmunks

Badgers

Vyučující:

 

Desiree Champagne-Terrell

tel.: +420 774 150 414
email: d.champterr@gmail.com

Asistent/ka:

Lenka Lieblová

tel.: +420 732 228 654
email: lenka@liebl.cz

 

Vítáme Vás v novém školním roce 2022-2023!Vážení rodiče,

pokud si má Vaše dítě vést v programu úspěšně, je důležité, abyste věděli, co se na hodinách dělá, a mohli jej tak ve studiu podpořit. Na této webové stránce najdete informace o práci v hodinách, o zadaných domácích úkolech, o nadcházejících testech i další důležité informace týkající se výuky. Je nezbytné, aby se žáci snažili vypracovávat domácí úkoly a v případě absence si vždy doplnili zameškanou látku. Snadněji se tak po návratu do školy zapojí do výuky. V případě dotazů nás můžete kdykoli kontaktovat.

Nové, druhé, vydání učebnic Super Minds! V tomto školním roce budeme při výuce používat nové, druhé, vydání našich oblíbených učebnic Super Minds. Obsahově je téměř stejné jako to předcházející, avšak bylo vylepšeno a aktualizováno. Věříme, že se všem bude líbit. Jeho součástí je nová digitální platforma, Cambridge One, která obsahuje Digital Pack (Workbook) a eBook (Student's Book) pro domácí studium a opakování. Všechna poslechová cvičení, písničky a videa v obou učebnicích jsou nyní na této nové platformě dostupná. Návod k jejímu užívání najdete v obou učebnicích na přední vnitřní straně jejich obalu. V případě dotazů či problémů týkajících se používání této platformy, klikněte na této stránce vpravo dole na ikonu "?HELP", kde najdete krátká videa, jak postupovat.

Také bychom Vám rádi připomněli, že curriculum učebnice Super Minds se skládá ze dvou částí - první část tvoří základ (je povinná) a druhá část je nadstavbová (doplňková). Obsah učebnic byl sestaven tak, aby vyhovoval různým typům anglických výukových programů a mohl se přizpůsobit dané týdenní dotaci hodin. V našem případě, kdy máme čtyři hodiny týdně, jsme schopni probrat základní část (prvních šest stran z každé lekce), ale na druhou část (dalších šest stran v každé lekci) máme velmi málo nebo vůbec žádný čas. Z tohoto důvodu často najdete v učebnicích vynechané stránky, které si žáci samozřejmě mohou v případě zájmu také sami doma vypracovat.

UPOZORNĚNÍ:

Prosíme rodiče, aby své děti registrovali do programu Cambridge One dle pokynů na vnitřní straně obálky obou učebnic.

Pozor - každá učebnice se musí registrovat zvlášť, pomocí vlastního kódu, který najdete na vnitřní stránce obálky, pod stírací plochou.

Registrace do online programu Cambridge One

bude potřeba pro domácí přípravu našich studentů.

Pokud byste měli jakýkoliv problém s registrací, použijte prosím ikonu HELP, kterou najdete vpravo dole na této obrazovce.

Najdete tam krátká instruktážní videa, jak přesně při registraci postupovat.

ZÁŘÍ

22.9.

Hello song: zpíváme společně skoro celou písničku yes

Písnička s abecedou: Phonics song - ke každému písmenku si zpíváme a ukazujeme slovíčko

Starfall: písmenko B, b

Alphabet book: do sešitu obtahujeme B, a a vybarvujeme obrázek

Questions, answers: v kroužku se navzájem ptáme a odpovídáme. What is your name? My name is .... How are you? I'm good yes)

Numbers: učíme se čísla od 1 do 10. Nejprve s písničkou. Potom s obrázkovými kartičkami, opakujeme čísla, hledáme obrázkové kartičky ve třídě, rovnáme je do řady od 1 do 10 a také od 10 do 8. Ukazujeme čísla na prstech a procvičujeme výslovnost.

Na pracovním listě jsme čísla obtahovali tužkou a procvičili psaní.

Na konci hodiny jsme si zahráli hry Head, shoulders a také hru Snatch!

 

20.9.

Hello song: opakujeme fráze z písničky "Hello, how are you? I'm good!"

Písnička s abecedou: Phonics song - jednoduchá písnička s obrázkem pro každé písmenko, dětem se moc líbila

Starfall: dnes jsme začali s písmenkem A na webové stránce Starfall.com, opakujeme slova začínající na A, třídíme písmenka (big A, small a)

Alphabet book: do sešitu obtahujeme A, a a vybarvujeme obrázek

Questions, answers: v kroužku se navzájem ptáme a odpovídáme. Už střídáme 2 otázky (What is your name? My name is .... How are you? I'm good yes)

Domalovali jsme plakát naší skupinky, moc se nám povedl :)

S obrázkovými kartičkami si opakujeme jména našich hrdinů (Flash, Misty, Thunder, Whisper)

Znovu si opakujeme pokyny, které nám Miss Desi říká při výuce.

15.9.

Hello song: přivítali jsme se písničkou, opakujeme a zpíváme

Alphabet book: vybarvili jsme další zvířátko

V kroužku jsme opakovali jména spojená s pohybem.

All about me: vytvořili jsme si obrázek se základními údaji o každém z nás, nakreslili jsme portrét, nakreslili jsme, co rádi jíme (What is your favourite food?), jakou máme rádi barvu (What is your favourite colour?) a kolik nám je (How old are you?). Také jsme obkreslii naši ruku, abychom pak na konci školního roku mohi porovnat, jak jsme vyrostli.

   

Opakujeme si instrukce, přidali jsme nové (colour, write, repeat), hledáme kartičky ve třídě, ukazujeme si a opakujeme slovíčka.

Začali jsme pracovat na našem tablu, vybarvujeme čipmánky a malujeme plakát.

13.9.

Dnes jsme se navzájem představili a seznámili jsme se (My name is..... What is your name?)

V kroužku jsme ke svému jménu připojili nějaký pohyb, abychom si lépe jména zapamatovali.

Na interaktivní tabuli jsme si poslechli si písničku Hello! a společně si zatančili.

Alphabet books (sešity s abecedou) - všichni si svůj sešit podepsali a vybarvili si 2 obrázky.  Tyto sešity si necháváme ve škole a budeme do nich psát písmenka.

Naučili jsme se důležitá slovíčka, která budeme používat v každé hodině:

LOOK, LISTEN, SAY, POINT / podívej se, poslouchej, řekni, ukaž

Naučili jsme se novou říkanku Head, shoulders, knees and toes a opakujeme slova a pohyb s Miss Desi.

Společně jsme si prohlédli učebnice a seznámili jsme se s našimi hrdiny (2 děvčata - Misty, Flash a 2 chlapci - Whisper, Thunder)

Chipmunks - čipmánek je maskot naší skupinky, ukázali jsme si ho na interaktivní tabuli a pustili si veselou písničku. Pak jsme se rozdělili do dvou malých skupinek a skládali puzzle - obrázek čipmánka.

   

 

 

aktualizováno: 23.09.2022 13:56:16