Archive 2019-20 LEAP AE ZŠ Drtinova

Milí žáci a milí rodiče,

nastává červen - poslední měsíc v tomto pro nás všechny neobvyklém školním roce. Chtěli bychom Vám všem poděkovat za trpělivost, spolupráci a pochopení při zavádění a realizaci naší online výuky.

Rádi bychom Vám připomněli, že naše poslední hodiny v tomto školním roce se budou konat:
 

·       dne 8. června pro žáky 3. tříd (pondělí Group 1,2)

·       dne 9. června pro žáky 2. tříd

·       dne 15. června pro žáky 6. a 7. tříd

·       dne 16. června pro žáky 4. tříd

·       dne 17. června pro žáky 5. tříd

·       dne 18. června pro žáky 3. tříd (čtvrtek - Group 3)

·       dne 24. června pro žáky 1. tříd (Group 1,2)

·       dne 25. června pro žáky 1. tříd (Group 3)

 

Děkujeme všem rodičům, kteří své děti nahlásili na příští školní rok. Doufáme, že budeme moci poslat předběžný rozvrh do konce června. 

Na konci června budeme též kontaktovat rodiče dětí, kterých se týká refundace kurzovného.

Přejeme Vám všem překrásné letní prázdniny a moc se těšíme na shledání s dětmi v září ve škole při "normální" výuce. 

LEAP tým

 

VÝUKA DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU: Rádi bychom Vás informovali, že bez ohledu na situaci ve školách, výuka programu LEAP AE bude až do konce školního roku probíhat formou online podle daného rozvrhu tak, jak tomu bylo doposud. Tato forma výuky je za současných podmínek jediným způsobem, jak může LEAP dostát svému závazku a dokončit výuku v tomto školním roce. Doufáme, že pro Vás nebude příliš složité zkoordinovat naši výuku s případnou výukou školní a děti se s námi budou učit angličtinu až do konce školního roku.

 

NÁHRADA NEUSKUTEČNĚNÝCH HODIN V BŘEZNU: Hodiny, které se nemohly uskutečnit 11. a 12. března (z důvodů uzavření škol) budou nahrazeny 24. a 25. června. Tyto dny výuky jsou zároveň posledními v tomto školním roce.  

 

CAMBRIDGESKÉ ZKOUŠKY YLE: V tomto školním roce se zkoušky neuskuteční. Náhradní termín bude stanoven na podzim 2020. Samozřejmě Vás budeme včas informovat.

 

ŠKOLNÍ ROK 2020/2021: V průběhu první poloviny května obdrží rodiče email s dotazem, zda jejich dítě bude ve výuce LEAP AE pokračovat v příštím školním roce. Na základě zájmu máme v plánu vypracovat návrh rozvrhu.

 

 

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali, že od pondělí 16. března zprovozníme online výuku, která bude probíhat po dobu uzavření škol. Všichni rodiče obdrželi email s informacemi dne 14. března.

LEAP tým

Aktuální situace

15.3.2020

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali, že od pondělí 16. března zprovozníme online výuku, která bude probíhat po dobu uzavření škol. Všichni rodiče obdrželi email s informacemi dne 14. března.

LEAP tým

12.3.2020

Vážení rodiče žáků 1. - 5. tříd,

Chceme být za současné situace, kdy došlo k uzavření škol, maximálně nápomocni. V současné době neplánujeme zavést on-line výuku, avšak tato možnost přichází stále v úvahu v případě, že škola zůstane zavřena po delší dobu. Doufáme, že budeme schopni hodiny výuky dětem vynahradit, jakmile dojde ke znovuotevření škol.

V tomto momentě bychom Vás chtěli informovat o možnostech studia doma, které bude zahrnovat především opakování látky, kterou děti doposud probraly, ale také doplňující zdroje, které děti mohou začít objevovat. Prozatím nedoporučujeme, aby probíraly novou látku. Budeme nadále přinášet aktuální informace na těchto webových stránkách. Máte-li jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat. Velmi rádi Vám budeme kdykoliv nápomocni.

-      Doporučujeme, aby si děti opakovaly učivo obsažené v dosud probraných lekcích a také aby si doplnily ta cvičení v učebnicích, která byla vynechána (mimo poslechová cvičení, která nemohou doma vypracovávat). Tímto opakováním si upevní probranou látku a po návratu do školy, budou připraveny ihned navázat.

-      Dále můžete využít i Cambridge Learning Management System (CLMS), který aktivujete pomocí stíracího kódu na vnitřní straně obalu učebnice. Zde naleznete spoustu interaktivních cvičení souvisejících s učebnicí. Více informací a instrukcí najdete v úvodu této webové stránky. Prosím vezměte na vědomí, že LEAP tento systém nespravuje, a tak jakékoliv problémy s ním spojené adresujte, prosím, nakladatelství Cambridge University Press: prague@cambridge.org nebo na telefonní číslo 241 440 969.

-      Prosíme, podívejte se také na odkaz na našich webových stránkách: "Pro rodiče - prameny pro domácí studium", kde najdete odkazy na různé výukové stránky. Můžete zde najít například online knihy, hry, videa a mnoho dalších zdrojů pro doplňující studium a procvičování mimo rámec učiva probíraného v LEAP výuce. Pro procvičování ke zkouškám Cambridge Young Learners Exam můžete využít tuto webovou stránku: https://worldoffun.cambridge.org.

Děkujeme Vám za spolupráci,

LEAP tým


11.3.2020

Vážení rodiče,

jak jsme Vás již informovali, v souladu s rozhodnutím české vlády uzavřít školy v celé České republice počínaje středou 11. března 2020 bude LEAP výuka pro všechny skupiny přerušena do odvolání. Doufáme, že výuku bude možné znovu zahájit co nejdříve.

V současné době je naším plánem neuskutečněnou výuku nahradit, bude-li to možné. Způsob a termíny náhradní výuky zvažujeme a oznámíme v závislosti na znovuotevření škol.

V brzké době zveřejníme na stránkách jednotlivých skupin, co si děti mohou zatím procvičovat doma.

Děkujeme Vám za trpělivost a prosíme sledujte pravidelně stránky skupiny, kterou Vaše dítě navštěvuje.

LEAP tým


10.3.2020

Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali, že o rozhodnutí Bezpečnostní rady státu ohledně zrušení výuky na základních školách víme a situaci sledujeme. Další informace týkající se LEAP výuky brzy zveřejníme zde nebo na webové stránce skupiny, kerou vaše dítě navštěvuje.

Děkujeme za pochopení!

LEAP tým

Happy New Year 2020!

 

From the LEAP Team


Usborne 9.12.2019

Vánoce se blíží! Knížky z nakladatelství Usborne mohou být pěkným dárkem pro děti! 

Vážení rodiče,

ve spolupráci s nakladatelstvím Usborne bychom Vám rádi před Vánocemi nabídli možnost zakoupit anglické knihy pro Vaše děti. Rádi bychom Vás pozvali na prodejní akci anglických knížek Usborne, který pořádáme na ZŠ Drtinova dne 9. prosince 2019 od 14:15 do 17:00hod. Přijďte si knížky prohlédnout a zakoupit krásné a smysluplné dárky pro Vaše děti.

Zároveň Vám dáváme možnost si knížky předobjednat, tím si vybrat přímo tituly, které si přejete, a to bez asistence dětí:-) Pokud budete chtít využít tuto možnost, prohlédněte si celý katalog online zde a svou objednávku v podobě odkazů na knížky zašlete zástupci nakladatelství, paní Lucii Tomkové, na email: sunriselanguageagency@gmail.com. Je velice důležité, abyste do předmětu emailu uvedli jméno a příjmení žáka a ZŠ Drtinova. Z tohoto emailu Vám poté přijde potvrzení objednávky a podklady k platbě. V příloze Vám zasílám ceník knih, který převádí cenu v librách na české koruny. Své objednávky, prosím, zasílejte nejpozději do 20. listopadu 2019. Knihy budou pak k vyzvednutí na prodejní akci 9.prosince.

Objednávkou anglických knih přispíváte zároveň k rozšíření naší LEAP knihovny v ZŠ Drtinova, protože při objednání určitého množství knih pro Vaše děti obdržíme i my (LEAP) nějaké knihy zdarma.

Děkuji Vám a přeji pěkný den,

Deanna Barešová
ředitelka programu
LEAP After-School English ZŠ Drtinova

ŘÍJEN

Měsíc září rychle uběhl a byl pro nás příležitostí seznámit děti s lektory (v případě, že je neznaly), pravidly ve třídě a s učebnicemi. Některé děti už se zaregistrovaly se svou učebnicí na doplňující materiály na procvičování doma (pomocí stíracího kódu), což velmi chválíme.

Otevřeli jsme také naši LEAP knihovnu a máme radost, že je spousta knížek již vypůjčených.

Prosíme všechny rodiče, aby nezapomněli kontrolovat stránky skupiny svého dítěte. Zde se dozvíte, co jsme v hodině dělali, jaký je domácí úkol, naleznete link na písničky a další ativity, které používáme ze zdrojů on-line.

Také prosíme, aby děti PRAVIDELNĚ NOSILY UČEBNICI.

 

 

aktualizováno: 04.06.2023 23:27:42