Archiv 2014-15 EATS

červen

PŘEJEME VÁM VŠEM PŘÍJEMNÉ PROŽITÍ PRÁZDNIN!

GOOD LUCK 5TH GRADERS! WE WILL MISS YOU!

CHARITITATVNÍ AKCE JE ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI!

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ PŘIŠLI 17.6. PODPOŘIT NAŠE ŽÁKY A PARTNERSKÉ NEZISKOVÉ ORGANIZACE!!

VYBRALI JSME 40.000 Kč! BYL TO ÚŽASNÝ DEN!!

 

SETKÁNÍ NAŠICH ČTVRŤÁKŮ S NÁVŠTĚVOU Z DIALOGU 18.5
KONEČNĚ JE TO TADY – NAŠE VIDEO PRO HALIMU!

 

květen

Páťáci na návštěvě v KOLPINGU

25. května naši páťáci navštívili jejich charitativního partnera pro tento rok - Kolping. Naši žáci připravili Garden party pro děti, které v domově žijí a ukázaly jim a naučili je mnoho zábavných her a aktivit. Také jsme spolu s maminkami dětí pekli podle tradičních americko-britských receptů. Všichni naši žáci se chovali slušně a celé odpoledne bylo velmi zábavné. Nyní mají děti mnohem jasnější představu, komu přesně a jak pomohou peníze získané na letošní EATS Charitativní akci, která se bude konat 17. června. Více fotografií zde.

    

21. května – NÁVŠTĚVA NAŠICH TŘEŤÁKŮ U CHARITATIVNÍHO PARTNERA –HELPPES

Dne 21. 5. navštívili naši třeťáci svého charitativního partnera pro tento rok a to centrum Helppes, aby se podívali, jak jsou tito jedineční pejskové cvičeni, a aby se dověděli přímo od specialistů, jak je jejich pomoc důležitá pro jejich klienty. Děti viděly demonstraci specifických povelů, které musí pes zvládnout, a také měly možnost se na cokoliv zeptat přímo psích trenérů. Mimo jiné si mohly s pejsky pohrát a odměnit je psími laskominami, jež děti přivezly. Všichni jsme byli z výletu nadšeni a byla to velmi přínosná zkušenost. Nyní mají děti mnohem jasnější představu, komu přesně a jak pomohou peníze získané na letošní EATS Charitativní akci, která se bude konat 17. června. Fotografie z návštěvy v centru Helppes si můžete prohlédnout zde.

  

  

14. KVĚTNA – DRUHÁCI NA NÁVŠTĚVĚ V TÁBOŘE U SVÉHO CHARITATIVNÍHO PARTNERA – KAŇKY

14. května cestovali žáci druhých tříd vlakem do Tábora, kde navštívili svého charitativního partnera pro tento rok – Kaňku.
 Tam se naši žáci setkali se žáky školy Kaňka, dozvěděli se něco o jejich škole a také zjistili, v čem je jejich škola podobná a v čem se liší od té naší na Jarově. Společně si pak zahráli několik her a zazpívali pár písniček. Poté jsme se vydali na nádhernou prohlídku školy a dozvěděli jsme se něco o různých metodách, které používají jako např. arteterapie, ergoterapie, muzikoterapie, apod. Také jsme si prohlédli zdejší třídy a speciální pomůcky, které používají při výuce. Nyní mají naši žáci přesnější představu, pro koho přesně budou v tomto roce pomáhat vybrat peníze. Pak jsme si společně prohlédli město Tábor. Průvodkyní nám byla jedna z maminek dítěte navštěvujícího Kaňku. Prohlídka to byla úžasná a dozvěděli jsme se toho opravdu velmi mnoho o tomto překrásném městě. Myslím si, že celý výlet se velice vydařil i díky pěknému počasí, a už se moc těšíme, až nás děti i vyučující z Kaňky navštíví u nás na naší EATS Charitativní akci dne 17. června (podrobnější informace o akci se dozvíte brzy). Více fotografií zde... , i zde...

  

   

5. května - prvňáci na návštěvě v domově Sue Ryder

V rámci charitativního programu EATS navštívili naši žáci prvního ročníku Domov Sue Ryder. Zde se seznámili s tím, jak domov pro seniory funguje a dozvěděli se více o zooterapii, což je projekt, na který naši studenti v rámci charitativní pomoci získávají peníze. Děti měly možnost se pozdravit s klienty domova a předat jim drobnosti, které sami předem vyrobily. Celá návštěva byla velmi výchovná a zajímavá, děti byly zvědavé a chovaly se velmi slušně. Na fotky z naší návštěvy se můžete podívat ve fotogalerii a také na stránkách Sue Ryder.

  

   

USBORNE BOOK FAIR - 19. května 2015

duben

EATS SUMMER CAMP 2015

Léto se nezadržitelně blíží a na letním táboře programu EATS máme ještě volná místa!

Detaily a  fotografie z minulého roku najdete zde.

Minulý rok jsme zažili spoustu legrace a děti si kolikrát ani neuvědomily, že mluvíme anglicky.

Kvůli přihláškám, prosíme, kontaktujte Helenu Pecháčkovou (v.helena@atlas.cz / 602570651) - do 15. května!

Těšíme se!

 

 

 

BŘEZEN

Chtěla bych poděkovat všem rodičům, kteří věnovali věci na dobročinný bazar Sue Ryder. Díky vám se podařilo vybrat 71 400,- Kč. Děkujeme!

Vážení rodiče,

pokud plánujete jarní úklid a budete mít nějaké věci, které již nepotřebujete a chtěli byste je věnovat, můžete je přinést do školy a my je pak odvezeme do Domova Sue Ryder, který je jednou z našich pěti partnerských charitativních organizací. Podpoříme tak jejich dobročinný bazárek, který se bude konat 21.března 2015.

Věci můžete přinést do školy ve dnech 17. a 18. března od 7:40 do 8:00 a zanechat je v EATS prostorách v přízemí školy (Jitka Gasparová si věci si od Vás převezme - stačí jen zazvonit na zvonek u dveří k učebnám EATS) nebo se můžete domluvit se mnou nebo s Jitkou (jitka.gasparova@gmail.com) na individuálním předání.

Děkuji Vám za podporu!

únor

leden

Cambridge Young Learner's Exams

Pro žáky 3. - 5.tříd

Pokud máte zájem, aby Vaše dítě skládalo v tomto školním roce cambridgeské zkoušky CYLE, vyzvedněte si prosím formulář v prvním vestibulu školy, vyplňte jej a vhoďte do bílé EATS poštovní schránky (také ve vestibulu) do 26. ledna 2015. Po tomto datu Vás budu kontaktovat s dalšími informacemi.

prosinec

Třeťáci posílají vánoční pozdravy do Kaňky

V loňském roce se naši žáci (jako druháci) seznámili v rámci EATS charitativního projektu s novým charitativním partnerem - Kaňkou. Jako poděkování za spolupráci a za výtěžek vybraný pro tuto organizaci si každým rokem před Vánocemi žáci vyměňují vzájemně dárečky. V tomto školním roce naši třeťáci zhotovili překrásné velké vánoční přání, které zaslali vyučujícím a dětem v Kaňce. Dárek od Kaňky očekáváme každým dnem a dáme Vám vědět, až jej obdržíme.

   

08. 12. 2014 - NÁVŠTĚVA HELPPES V ZŠ JAROV

Děti ze čtvrtého ročníku měly příležitost se setkat s dvěma klienty charitativní organizace Helppes - panem Bystroněm a paní Černá, s jejich asistenčními psy - Ditou a Ashley a s jejich cvičitelkou. V minulém roce studenti vybírali peníze pro Helppes jakožto součást našeho Charitativního projektu. Návštěva byla velmi zajímavá a přínosná, neboť děti tak mohly vidět, že jejich pomoc byla někomu opravdu platná. Fotografie z návštěvy si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

LISTOPAD

Páťáci zasílají pozdravy a dárky Halimě do Keni!- 11. LISTOPADU 2014

V rámci EATS charitativního projektu se podařilo našim letošním páťákům vybrat dostatek peněz, abychom mohli zaplatit naší adoptované studentce Halimě z Keni další školní rok. Zástupce organizace Dialog, která pomáhá s adopcí dětí a která jedním z našich pěti charitativních partnerů, odlétá ve čtvrtek do Keni a předá Halimě překrásnou fotografii a balíček dárků (dopisy, obrázky a přání), které naši páťáci pro Halimu během hodin angličtiny zhotovili. Doufáme, že dárky Halimu potěší a budou se jí líbit!

  


HALLOween party - 7. listopadu 2014

Podívejte se na fotografie z našeho 8. ročníku Halloween party. Děkujeme Mr. Ryovi a jeho pomocníkům z Photo Fun English Club, kteří pro nás tento rok nejenom zajišťovali fotografování celé akce, ale také vymysleli skvělou foto buňku, kde se děti mohli nechat vyfotit spolu se svými kamarády. Také velmi děkujeme vychovatelům z družiny, kteří pomohli dětem do kostýmů, které jsou každým rokem lepší a lepší. Všichni jsme si to velmi užili a těšíme se na příští rok!

    


BIG/little SISTER/BROTHER - 3. LISTOPADU 2014

Dnes se děti z prvního a pátého ročníku seznámily se svými Big/Little Sister/Brother. Vyměnily si dárky, které vyrobily a hrály spolu hru, kdy musí pomocí svých těl vytvořit slovo o třech písmenech. Užily si hodně zábavy. Nyní, kdy se spolu seznámily, mohou nadále prohlubovat přátelství během tohoto školního roku. Děti, které se dnes nemohly akce zúčastnit, budou se svými Big/Little Sister/Brother seznámeny v co nejbližší době.


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ - 6. LISTOPADU 2014

Uvažujete-li o tom, že zapíšete své dítě ve školním roce 2015 - 2016 do nadstavbového vzdělávacího programu English Across the Subjects při  Základní škole V Zahrádkách, zveme co nejsrdečněji  Vás i Vaše děti na Den otevřených dveří, který se bude konat ve čtvrtek 6. listopadu 2014.

Budoucí prvňáčci a jejich rodiče si mohou prohlédnout školu od 14 do 16 hodin.

Od 15 hodin se ve třídě 2. B v prvním patře bude konat krátká informační schůzka, kde ředitelka EATS programu, paní Deanna Barešová, zodpoví Vaše dotazy.

JEŠTĚ PŘED schůzkou si prosím přečtěte webové stránky a seznamte se s naším EATS programem. 

Bohužel hodiny angličtiny tento den nebudete moci navštívit, avšak na výše uvedené informační schůzce získáte více informací o možné návštěvě hodin a o celém postupu přihlášení Vašeho dítěte do EATS programu.

Pokud se schůzky nebudete moci zúčastnit a měli byste o EATS program zájem nebo byste měli nějaké další dotazy, zašlete prosím email na adresu dbaresova@yahoo.com

Těšíme se na setkání s Vámi i s Vašimi dětmi!


Deanna Barešová
ředitelka programu
English Across the Subjects (EATS)- ZŠ V Zahrádkách
Tel: 608 238 133
E-mail: dbaresova@yahoo.com

 


HALLOWEEN PARTY - 7. LISTOPADU 2014

Halloween party 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


USBORNE BOOK FAIR - 7. LISTOPADU 2014

říjen

NEZAPOMEŇTE - z důvodu podzimních prázdnin se ve čtvrtek 30. října výuka EATS nekoná. Přejeme všem hezké podzimní prázdniny!

První Star Store v tomoto školním roce 

DĚKUJEME VŠEM RODIČŮM, KTEŘÍ DAROVALI CENY DO OBCHODU! Nezapomeňte, že můžete darovat ceny do obchodu během celého školního roku - jednoduše je dejte vašim dětem, aby je předali našim učitelům, nebo se přímo domluvte s učitelem na schůzce. Velmi si vaší pomoci vážíme!

    


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ - 6. listopadu 2014

Uvažujete-li o tom, že zapíšete své dítě ve školním roce 2015 - 2016 do nadstavbového vzdělávacího programu English Across the Subjects při  Základní škole V Zahrádkách, zveme co nejsrdečněji  Vás i Vaše děti na Den otevřených dveří, který se bude konat ve čtvrtek 6. listopadu 2014.

Budoucí prvňáčci a jejich rodiče si mohou prohlédnout školu od 14 do 16 hodin.

Od 15 hodin se ve třídě 2. B v prvním patře bude konat krátká informační schůzka, kde ředitelka EATS programu, paní Deanna Barešová, zodpoví Vaše dotazy.

JEŠTĚ PŘED schůzkou si prosím přečtěte webové stránky a seznamte se s naším EATS programem. 

Bohužel hodiny angličtiny tento den nebudete moci navštívit, avšak na výše uvedené informační schůzce získáte více informací o možné návštěvě hodin a o celém postupu přihlášení Vašeho dítěte do EATS programu.

Pokud se schůzky nebudete moci zúčastnit a měli byste o EATS program zájem nebo byste měli nějaké další dotazy, zašlete prosím email na adresu dbaresova@yahoo.com

Těšíme se na setkání s Vámi i s Vašimi dětmi!


Deanna Barešová
ředitelka programu
English Across the Subjects (EATS)- ZŠ V Zahrádkách
Tel: 608 238 133
E-mail: dbaresova@yahoo.com

 


HALLOWEEN PARTY - 7. LISTOPADU 2014

Halloween party 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


usborne book fair - 7. LISTOPADU 2014

Září

11. 9.

BACK TO SCHOOL

Děkujume všem rodičům a dětem, kteří ve čtvrtek 11. 9. s námi v jídelně školy zahájily tento školní rok v EATS na akci s názvem "Back-to-school". Taktéž děkujeme rodičům, již přínesli předměty do hvězdičkového obchodu (věci do obchodu můžete darovat během celého roku, můžete je poslat po dětech, nebo předat některému z naších učitelů). Kromě toho se nám podařilo vybrat 1,350,- Kč pro naši charitativní činnost díky prodeji předmětů zbylých z každoroční květnové charitativní akce. Tyto peníze budou připočítány ke konečné celkové částce, kterou se nám tento rok povede nashromáždit.

Pokud jste se nemohli zúčastnit "Back-to-school", Vaše dítě dostane své anglické učebnice na první hodině angličtiny (15. nebo 16.9.)

 

 

8.9

CAMBRIDGE YLE

Každý rok organizuje program English Across the Subjects (EATS) při ZŠ Jarov pro své žáky mezinárodně uznávané zkoušky Cambridge Young Learners English Exams (CYLE) úrovně Starters, Movers a Flyers. Tyto zkoušky jsou nabízeny žákům třetích až pátých tříd. Konají se koncem školního roku (v červnu) a poté jsou zasílány k vyhodnocení do Cambridge. Výsledky společně s oficiálními certifikáty jsou předávány žákům na začátku následujícího školního roku. V červnu 2014 se těchto zkouček zúčastnilo 42 žáků navštěvujících ZŠ Jarov (16 z nich skládalo zkoušky Starters, 19 Movers a 7 Flyers). Každá zkouška se skládala ze tří oblastí - čtení/psaní, poslech a mluvený projev. V každé z této oblastí bylo možné dosáhnout maximálně pěti bodů. Celkové výsledky našich žáků byly v tomto roce výborné - 81% všech žáků získalo čtyři či pět bodů v čtení/psaní, 100% všech žáků získalo čtyři či pět bodů v poslechu, 97.5% žáků získalo čtyři či pět bodů v mluveném projevu. Zkoušky CYLE jsou organizovány s pomocí naší partnerské organizace British Council. Zde je několik fotografií ze slavnostního předávání certifikátů, které se konalo na půdě školy dne 8. září 2014.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to School

Vítejte v novém školním roce 2014-2015 v programu English Across the Subjects! Výuka začíná 15. září.

Rádi bychom srdečně pozvali všechny žáky a jejich rodiče na úvodní setkání nazvané “Zpátky do školy.” Všichni žáci zde obdrží své pracovní sešity a učebnice a také rodiče získají několik důležitých informací. Přijďte a seznamte se s vyučujícími a zeptejte se na cokoliv ohledně programu.

Těšíme se na vás!

Kdy: ve čtvrtek 11. září  od 15:00 do 16:30. Přijďte kdykoli se vám to hodí a můžete zůstat jak dlouho budete chtít.

Kde: jídelna ZŠ V Zahrádkách

Dary do našeho hvězdičkového obchodu: Více podrobností o našem hvězdičkovém obchodu obdržíte na setkání „Zpátky do školy“, ale pokud nám můžete věnovat malé dárky nebo ceny (hračky, nálepky, omalovánky apod.) jak pro kluky, tak i pro děvčata, budeme moc rádi. Prosíme nedávejte nám žádné sladkosti nebo jiné potraviny. Máte-li tedy nějaké dárky, přineste je prosím s sebou. Děkujeme!

 

Cambridge yle

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ CERTIFIKÁTŮ CAMBRIDGE YOUNG LEARNERS EXAM NA ZÁKLADNÍ ŠKOLE V ZAHRÁDKÁCH

Tak již známe výsledky!

Slavnostní předávání certifikátů všem žákům, kteří skládali Cambridge Young Learners Exams v červnu loňského školního roku, se uskuteční dne 8. září o velké přestávce. Tohoto předávání se zúčastní také zástupce organizace British Council.

Po slavnostním předání se zde můžete podívat na fotografie a souhrn výsledků.

aktualizováno: 04.06.2023 23:27:42