Veronika Kovářová

 

 

 

 

 

 

Hello students, my name is Veronika Kovářová. You can call me “Miss Veronika”.

Here is a little information about me:

I was born in Prague. I live in Prague 8 - Kobylisy. I come from a small family. I don’t have any siblings.

I am a student of English in Pardubice.

Some of the things I like to do are going for walks, travelling, going to the theater and cinema, spending time with my friends, and drawing.

The reason I am working as a teacher’s aide in the LEAP Program is because I enjoy working with children and I am happy to know they are learning something useful. I also like to communicate in English!

If your parents would like to contact me, they can call me at 602 442 635 or email me at kovarova99@centrum.cz. They can also come to visit your class if they like, they just need to let me know in advance.☺

Let’s enjoy English classes together!

Miss Veronika


Milí žáci, jmenuji se Veronika Kovářová. Můžete mi říkat „Miss Veronika“.

Tady je pár informací o mně:

Narodila jsem se v Praze. Bydlím v Praze 8 - Kobylisích. Pocházím z malé rodiny a nemám žádné sourozence.

Jsem studentkou anglického jazyka v Pardubicích.

Mezi mé oblíbené činnosti patří chození na procházky, cestování, navštěvování divadel a kin, trávení času s mými přáteli a také kreslení.

V LEAP programu pracuji jako asistentka rodilého mluvčího proto, že mě velmi baví práce s dětmi a jsem ráda, když vidím, že se učí něco užitečného. Také ráda komunikuji v anglickém jazyce.

Pokud by mne vaši rodiče chtěli kontaktovat, mohou mne zastihnout na čísle 602 442 635 nebo na emailové adrese kovarova99@centrum.cz. Rodiče se také mohou přijít podívat do hodiny, pokud by měli zájem; je ovšem potřeba, aby mne o tom předem informovali.☺

Užijme si společně hodiny angličtiny!

Miss Veronika
 

TOPlist

aktualizováno: 30.06.2020 13:11:33