Snowy Owls

Snowy owls

Vyučující:

Laura Kirkpatrick

tel.: +420 774 393 653
email: laurakp37@gmail.com

Asistent/ka:

Helena Pecháčková

tel.: +420 733 383 822
email: v.helena@atlas.cz

 

Vítáme Vás v novém školním roce 2018-2019!Na této webové stránce se dočtete, co žáci na hodinách angličtiny dělali, jaké domácí úkoly jim byly zadány, co si mají nastudovat na testy a také se zde dozvíte i další důležité informace týkající se výuky. Proto Vás prosíme, abyste si tyto stránky pravidelně prohlíželi. Budete-li mít nějaké další dotazy, můžete nám kdykoli zavolat nebo poslat email.

*Super Minds*

 Vážení rodiče, 
chtěli bychom vám dát na vědomí, že curriculum učebnice Super Minds se skládá ze dvou částí - první část tvoří základ (je povinná) a druhá část je nadstavbová (doplňková). Kurz byl sestaven tak, aby vyhovoval různým typům anglických programů a aby se jim mohl přizpůsobovat v závislosti na tom, kolik hodin angličtiny týdně děti mají. V našem případě, kdy máme čtyři hodiny týdně, jsme schopni probrat základní část (prvních šest stran z každé lekce), ale na druhou část (dalších šest stran v každé lekci) máme velmi málo nebo vůbec žádný čas. Z tohoto důvodu často naleznete v učebnicích Student's Book and Workbook vynechané stránky. Vyučující vašich dětí vždy zveřejní na webových stránkách zadání domácího úkolu, a tak si budete moci zkontrolovat, zda vaše dítě probírá látku, která je povinná. Co se týká zbývajících stránek a cvičení, samozřejmě budeme žáky pobízet, aby si je sami doma vypracovali, pokud chtějí. Vyučující tyto stránky a cvičení zkontrolují a žáci za ně získají hvězdičky navíc jako odměnu za své úsilí. Součástí učebnice Student's Book je i interaktivní DVD-ROM obsahující animované příběhy z učebnice, interaktivní hry a aktivity včetně písniček s karaoke verzí, které je určeno k domácímu procvičování.

Zde jsou uvedeny instrukce pro registraci do systému Cambridge Learning Management System. Kód k aktivaci najdete uvnitř učebnice Workbook. Jedná se o doplňující aktivity k učebnici, které jsou určeny k domácímu procvičování. V hodinách s nimi nepracujeme. 

 

září

20. 9.

Na úvod hodiny jsme si zahráli hru, ve které jsme si procvičili postřeh a poslech. Děti se pohybují na hudbu, pak se hudba zastaví a násedují pokyny - Stop! Close your eyes, point to... (Zastav se! Zavři oči, ukaž na...) zatím jsme hráli jen se jmény (abychom si je připomněli), ale pokyny se mohou časem obměnit (např. Point to something pink)

Po hře si děti mohly během několika minut dozdobit své sešity, poté jsme si poslechli Phonics Song. Děti dostaly kartičky se slovy, která se v písničce vyskytují a ukazovaly je. 

Také jsme vyráběli skupinový plakátek. Děti vyráběly sněhové vločky a sovičky z papírových košíčků na muffiny. Slova, která jsme používali: scissors, cut, glue, owl, eyes, fold

Na závěr jsme si ještě pohráli se slovy z Phonics Song.

18. 9.

Na úvod hodiny jsme se vzájemně představili a zahráli si dvě hry na zapamatování jmen. 

Povídali jsme si o chování ve třídě, o tom, jaká je třeba dodržovat pravidla.  

Také jsme se trochu věnovali problematice šikany (bullying) a toho, že je nutné se k sobě chovat hezky. Pro uvedení tématu jsme se podívali na For the Birds a na závěr jsme podepsali dohodu, že šikanu nebudeme tolerovat. 

Děti dostaly sešity, ze kterých si postupně vytvoří Alphabet Book. Zatím si obal olepily barevným papírem a doplnily o svá jména.

Poslechli jsme si The Phonics Song a někteří se ji pokusili i zpívat. Doma si ji můžete také poslouchat.

Domácí úkol na příští úterý: přinést z domova něco, co má vztah k nějakému našemu zážitku z prázdnin, budeme si o předmětech povídat. 

 
TOPlist

aktualizováno: 21.09.2018 19:01:21