Sea Lions

Vyučující:

Jennifer Dickinson

tel .:  +420 608 440 617
email: gapagirl@gmail.com

Asistent/ka:

Markéta Štifterová

tel.: +420 602 399 411
email: markoshka@seznam.cz

 

Vítáme Vás v novém školním roce 2019-2020!Na této webové stránce se dočtete, co žáci na hodinách angličtiny dělali, jaké domácí úkoly jim byly zadány, co si mají nastudovat na testy a také se zde dozvíte i další důležité informace týkající se výuky. Proto Vás prosíme, abyste si tyto stránky pravidelně prohlíželi. Budete-li mít nějaké další dotazy, můžete nám kdykoli zavolat nebo poslat email.
 

*Super Minds*

 Vážení rodiče, 
chtěli bychom vám dát na vědomí, že curriculum učebnice Super Minds se skládá ze dvou částí - první část tvoří základ (je povinná) a druhá část je nadstavbová (doplňková). Kurz byl sestaven tak, aby vyhovoval různým typům anglických programů a aby se jim mohl přizpůsobovat v závislosti na tom, kolik hodin angličtiny týdně děti mají. V našem případě, kdy máme čtyři hodiny týdně, jsme schopni probrat základní část (prvních šest stran z každé lekce), ale na druhou část (dalších šest stran v každé lekci) máme velmi málo nebo vůbec žádný čas. Z tohoto důvodu často naleznete v učebnicích Student's Book and Workbook vynechané stránky. Vyučující vašich dětí vždy zveřejní na webových stránkách zadání domácího úkolu, a tak si budete moci zkontrolovat, zda vaše dítě probírá látku, která je povinná. Co se týká zbývajících stránek a cvičení, samozřejmě budeme žáky pobízet, aby si je sami doma vypracovali, pokud chtějí. Vyučující tyto stránky a cvičení zkontrolují a žáci za ně získají hvězdičky navíc jako odměnu za své úsilí. Součástí učebnice Student's Book je i interaktivní DVD-ROM obsahující animované příběhy z učebnice, interaktivní hry a aktivity včetně písniček s karaoke verzí, které je určeno k domácímu procvičování.

Zde jsou uvedeny instrukce pro registraci do systému Cambridge Learning Management System. Kód k aktivaci najdete uvnitř učebnice Workbook. Jedná se o doplňující aktivity k učebnici, které jsou určeny k domácímu procvičování. V hodinách s nimi nepracujeme. 

 

LEDEN

22. 1.

MDR: ve školním sešitě si děti procvičily slovíčka z "podmořské" lekce (dolphin, turtle, anchor, octopus, seahorse, seal, starfish, shell)

Bookwork: SB 57, 58, 59, 60; WB 119/4

Vocabulary: arm, sofa, mat, sum, shark, mammal, hard, soft, inside, outside, extinct, quiet, feathers, fish tank, tired;

Grammar: SB 59/2 - minulý čas (was/were; wasn't/weren't)

Homework: připomínáme domácí úkol na pondělí, 27. 1.: WB 58 - 61 (kdo byl dnes dříve hotový s tím, co jsme dělali v hodině, mohl si dělat domácí úkol, takže máte méně práce na doma)

20. 1. 

Přestože dnes byl "testovací" den, nakoukli jsme i do nové - páté lekce. Jmenuje se Under the sea, ponoříme se v ní do mořských hlubin a seznámíme se s mořskými tvory (a hlavně jejich anglickými názvy).

Bookwork: SB 58

Vocabulary: dolphin, turtle, anchor, octopus, seahorse, seal, starfish, shell, dive;

Homework: WB strany 58, 59, 60, 61; Úkol je zadán na pondělí, 27. ledna. 

15. 1.

Bookwork: SB 54, 122 (tato stránka obsahuje souhrn gramatiky ze 4. lekce, bude dobré si jí ještě před pondělkem pročíst)

Vocabulary: directions, north, south, east, west, north-east, north-west, south-east, south-west, city, compass

Grammar:    předložky below, opposite, above, near

                    vyjádření záměru ....going to (somewhere) to do (something), např.: I'm going to the market to buy some apples. I'm going to the library to read a book. I'm going to the sports centre to go swimming.

Homework: na pondělí, 20. 1. WB 50, 53, 57. Také si projděte slovíčka 4. lekce a ve Student's Book stranu 122, v pondělí na vás čeká test. 

Všechno to opakování jsme prokládali odpočinkovými aktivitami. Děti se střídaly v "učitelském" křesle a vysvětlovaly ostatním, kde jsou různé předměty ve třídě (The clock is above the door. The picture is between the mouse and the hedgehog.) Poté, co jsme si anglicky pojmenovali světové strany (north, south, east, west), ukazovali jsme si různá města na mapě Spojeného království a  České republiky (Brighton is south and west of London. Liberec is north of Prague. Plzeň is south of Karlovy Vary.). Nakonec zbyla chvilka i na osmisměrku. 

 

 

 

 

13. 1. 

V zadání domácího úkolu jsem mylně uvedla pondělí, 12. 1. Dnes je tedy pondělí, ovšem 13. 1., omlouvám se. Ráda bych ovšem požádala ty, kteří dnes úkol neměli, aby ho nezapomněli dodělat do středy. Dnes jsme ho společně prošli a tak ho jen dotáhněte a já vám vrátím hvězdičku :)

Míč se osvědčil a dnes jsme si při pohazování zopákli názvy dní, měsíců, zvířat, jídel i slovíčka z aktuální lekce. 

Bookwork: SB 52, 53, WB 51, 52

Vocabulary: scared, excited, angry, happy

Grammar: předložky below, oppostie, above, near

Homework: WB 50, 53, 57 na pondělí, 20. 1. 

TEST budeme psát v pondělí, 20. 1. 

 

8. 1. 

Úvod hodiny tentokrát obstarala přepadovka s míčem, během které jsme si zopakovali názvy měsíců a dní a pořadová čísla (first, second, third, fourth, fifth...).

Bookwork: SB strany 48, 49, 50, 51;

Vocabulary: funfair, Pirate Ship, wrong place

Grammar: vyjádření záměru:...going to (somewhere) to do (something) viz SB 49/2

Homework: WB strany 46, 47, 48, 49 na příští pondělí, tedy 12. 1.

 

6. 1.

S novým rokem jsme začali i novou lekci. Čtvrtá lekce se jmenuje Around town a budeme se v ní věnovat  městu a budovám v něm. Začali jsme ale opakováním :) Nejdříve děti sestavovaly slova a věty, poté si prošly opakovací testy k lekcím 0-3. Před přestávkou se ještě lehce rozhýbaly u slovní štafety.

Bookwork: SB strany 46, 47

Vocabulary: bank, map, bus station, tower, library, market square, sports centre, supermarket, high, between, next to, below, above, opposite, near, far

Grammar: předložky opposite, above, below, near

Homework: WB strany 46, 47, 48, 49 na příští pondělí, tedy 12. 1.

Test: předběžné datum testu je 20. ledna.

 

PROSINEC

19. 12.

V naší předvánoční hodině se nás nesešlo mnoho, a tak jsme si zase nenápadně procvičovali slovíčka. Kluci si zahráli Rock - paper - scissors, ve dvojicích si prošli karty se slovíčky a seřadili je podle abecedy. Po přestávce jsme si povídali o tom, jaké jiné svátky se na světě slaví v době Vánoc. Kluci si pak zahráli hru Dreidel, kterou židovské děti hrají během svátku Hannukah. Nakonec ještě stihli pár osmisměrek.

 

16. 12.

Opakování slovíček z lekcí 0-3 se dá pojmout různě. Začali jsme nenápadně, doplňováním vynechaných písmen. Pokračovali jsem kvízem: Vypište všechna slovíčka, která začínají na C, H, R, I, S, T, M, A, S.

Ve druhé části lekce jsme si vlastně jen hráli - nejdříve se dvě družstva utkala ve hře Kámen - nůžky -  papír, jenže, aby se k sobě soupeři dostali, museli vyjmenovat všechny anglické výrazy, na které cestou šlápli. Nakonec se děti trochu zklidnily u vánočního Binga a vypadalo to, že si vůbec nevšimly, že právě strávily dvě hodiny docela intenzivním drilováním slovní zásoby :)

 

  

11. 12.

Děti dnes dostaly opravené testy, které psaly v pondělí. Většina test napsala velmi dobře, máme dokonce jeden výsledek 100%, tedy bez jediné chyby! Dobrá práce, děti :) Rodiče, děkujeme za Vaši podporu, jsme rádi, že je práce Vašich dětí vidět nejen na výsledcích testu, ale i během hodin. 

Bookwork: SB str 118, 119 (opakování gramatiky lekci 0-3), WB str 118/3

Vocabulary: Christmas, present, sleigh, ornament, angel, candy cane, elf, reindeer, snowman, wrath, gingerbread man, lights, bells, snowflake

Dnešní hodina byla zaměřená na opakování a samozřejmě na Vánoce. Děti hrály vánoční Bingo, během kterého si opakovaly slovíčka s vánoční tematikou. Také jsme (o přestávce) poslouchali vánoční písničky, jako například tu o sobu Rudolfovi (https://www.youtube.com/watch?v=Ifzaff5woBA). Největší úspěch měly vánoční osmisměrky - tady jsou, kdyby si někdo chtěl hrát i doma: https://www.abcya.com/games/christmas_word_search .

 

 

9. 12.

S velkou radostí oznamujeme, že se v měsíci listopadu naše skupina umístila na 2. místě mezi třetími ročníky v počtu získaných hvězdiček! 

Dnes děti psaly test ze znalostí třetí lekce. Myslím, že na výsledky se můžeme těšit, ale budou až ve středu...

Po testu se děti už netrápily učebnicemi a hráli štafetovku, při které opakovaly slovíčka. 

4. 12. 

MDR: opakování slovíček a větných vazeb (I do... x He/she does...)

Bookwork: 36, 40 - 41

Vocabulary: busy, bucket, throw

Grammar: telling the time. Určování času ve větě se v angličtině řídí trochu jiným principem, než v češtině a může představovat problém i pro zkušené mluvčí. 

Dnes jsme si také povídali o Vánocích a Mikuláši, o rozdílech mezi českými a anglosaskými zvyky a možná dětem v paměti utkvěla i nějaká vánoční slovíčka...

Test: připomínáme pondělní test ze třetí lekce. Během dnešní lekce jsme se věnovali slovíčkům, určování času, zopakovali si kdy použít always, usually, sometimes, never a žáci dostali tipy, které strany v učebnicích shlédnout... takže v pondělí očekáváme samé stoprocentní výsledky :)

Homework: připomínáme domácí úkol na pondělí, 9. 12.: strany 38, 40, 41, 45 z WorkBook.

2. 12. 

Dnes jsme vyhlásili Žáka měsíce listopadu (Student of the month). 

Také jsme spočítali, kdo má nejvíce hvězdiček - souboj je velmi vyrovnaný, vždy dva žáci se dělí o druhé a třetí místo a ti, kteří jsou "bez medaile" mají jen o 1-2 hvězdičky méně. Hvězdičky se nejčastěji ztrácí těm, kteří nepřinesou učebnice a/nebo domácí úkoly, takže noste učebnce, děti, v lednu budete všichni vítězi :)...

MDR: ve školních sešitech jsme se věnovali novým výrazům always, usually, sometimes, never a jejich významu (vždy, obvykle, někdy, nikdy). 

Vocabulary: always, usually, sometimes, never, robot, laboratory, scientist

Bookwork: SB strany 37, 40, 41; WB 39

Homework: do příštího pondělí, 9. 12., vypracovat strany 38, 40, 41, 45 z WorkBook.

Test: opakovací test z obsahu třetí lekce budeme psát v pondělí, 9. 12. Děti dostaly tipy na strany a cvičení, které bude dobré před testem přečíst  (např. WB 35/1, 45/3; SB 35/1, 37/2)

Listopad

27. 11.

MDR: na úvod hodiny si děti zopakovaly slovíčka z nové lekce se zaměřením na slovesa (cook, dry, feed, tidy, clean, do, take, walk, sweep)

Vocabulary: verb, noun, clue

Bookwork: strany 34, 36, 38, 121; WB strana 39/1

Homework: připomínáme domácí úkol na pondělí, 2. 12.: WB, strany 34 - 37. K opakování vyjadřování času dětem mohou pomoci virtuální hodiny, které používáme v hodinách: https://www.visnos.com/demos/clock

Dnes jsme hodně pracovali s počítačem a interaktivní tabulí, ale knihy jsou stále potřeba :)

25. 11.

MDR: telling the time; o'clock, quater past, half past, quater to

Bookwork: SB str 34, 35, 36

Vocabulary: tidy up, do the shopping, take the dog for a walk, wash up, sweep, cook, dry the dishes, feed the dog, quater past, quater to, half, do my homework, busy, daily tasks

Homework: WB strany 34, 35, 36, 37. Úkol je na pondělí, 2. 12. 

Relax: Dost času jsme dnes věnovali času a tak jsme poslouchali písničku o času :) https://www.youtube.com/watch?v=k1XV9l3P8SU

20. 11.

Dnes děti psaly test ze znalostí druhé lekce. Shodly se na tom, že byl jednoduchý a také měly všechny velmi dobrýé výsledky :)

Po testu jsme se odreagovali u her. Hráli jsme Four Corners, anglickou verzi Šibenice - Hangman a Heads Up, Thumbs Up

Vocabulary: corners, thumbs

18. 11. 

Dnešní hodina byla trochu netradiční. Na úvod děti sice vypracovaly běžný pracovní list, ale pak se rozdělily do dvojic a procházely stanovišti, na kterých různým způsobem procvičovaly látku z druhé lekce. Pracovní list si odnesly domů, doporučujeme si ho v úterý večer projít, obsahuje témata, která se určitě objeví ve středečním testu.

Jedno stanoviště bylo u interaktivní tabule, kde jsme znovu prošli slovíčka, důležité vazby a gramatiku (WB 22/2;23/2; 26/1). Při druhé zastávce už děti hrály hry, ve kterých se řadí slova do vět a doplňují věty správnými výrazy.

Na dalších stanovištích tvořily děti správná slova z přeházených výrazů, procvičovaly slovíčka, spelling, gramatiku a řazení slov ve větách, to vše formou her a hádanek. 

Homework: připomínáme středeční test, před kterým bude určitě užitečné provětrat slovíčka, projít si pracovní list, který jsme dělali dnes a stranu 120 ve Student's Book. 

13. 11. 

MDR: slovíčka

Games: hráli jsme hry, při kterých děti opakovali spelling slovíček - a věřte, i při takových hrách se dá užít spousta legrace (zvlášť, je-li někdo tak vtipný, jako naši tuleni :)

Bookwork: WB 27/1, 2; SB str 28, str 29, str 120

Vocabulary: school hall, scrambled, salami, honey

Homework: připomínáme domácí úkol na pondělí, 18. 11.: WB str 26, 28. Kromě tohoto úkolu napište pár vět podle SB 28/3. 

TEST: test z druhé lekce budeme psát ve středu, 20. 11. Nejlepší příprava je projít slovíčka a stranu 120 ve Student's Book, na které jsou vazby, které se uričtě v testu objeví.

11. 11.

MDR: pracovní list - hledání slov

Bookwork: SB str 120, SB str 23/2, WB str 24

Vocabulary: fridge, picnic, fun, cake, pea, tea

Grammar: použití výrazů any, some (SB str 23/2)

Homework: WB str 26, 28 (straně 27 se budeme věnovat ve škole). Domácí úkol je na pondělí, 18. 11. Ve volném čase doporučujeme projít slovíčka a SB str 120.

 

6. 11. 

Bookwork: SB str. 22 , 23, 24, 25, 26, 27

Grammar: any, some

Vocabulary: lake, onions, bowl, good idea, bite, hut, waterfall, golden, fool, ilness, sandwich, basket

Dnešní hodinu jsme začali slavnostně - ocenili jsme Studenta měsíce října (v našem případě dva žáky) a předali jim certifikát. Vítězům moc blahopřejeme!

S velkou radostí oznamujeme, že se v měsíci říjnu naše skupina umístila na 2. místě mezi třetími
ročníky v počtu získaných hvězdiček! Doufáme, že nás toto umístění bude dále motivovat, dobrá práce! Podívejte se na plakát na našich stránkách.

Homework: WB strany 22, 23, 25, do pondělí, 11. 11. Stranu 24 budeme dělat ve škole.

 

4. 11.

Dnes jsme dokončili poslední část testu a poté jsme se pustili do nové lekce, ve které se budeme hodně věnovat jídlu.

Bookwork: Lesson 2, "The Picnic"; SB str 22, WB str 22

Vocabulary: rolls, lemonade, cheese, apple juice, water, soup, vegetables, salad

Homework: domácí úkol je zadán již na tuto středu, tedy na 6. 11.:  ve WorkBook vypracujte cvičení 1, 2, 3 na straně 22. Doufáme, že Vám toto rozložení domácího úkolu pomůže ulehčit víkend a pro žáky bude ve středu příjemné pokračovat v lekci se zopakovanými slovíčky. 

 

 

ŘÍJEN

23. 10.

Rozehřáli jsme se u slovíček a pak děti napsaly první dvě části testu z první lekce. Prošli jsme téma poslední části testu (WB str.13, SB str.13). Mezitím nám zbyl čas i na pár her.

Homework: protože příští týden jsou prázdniny, uvidíme se až 4. listopadu. Znamená to 11 dní - spousta času na to, projít si první lekci ve Student's Book i Workbook a poslední část testu napsat na 100% (na druhou stranu, když se na angličtinu ani nepodíváte, můžete mít v pondělí trochu problém jí zase "nahodit" :)

Aby se vám moc nestýskalo, jedna starší fotografie:

 

21. 10. 

Zahřáli jsme se hrami, u kterých jsme procvičovali spelling a slovní zásobu. Při hře Fan'n'Pick jsme si povídali o tom, co jsme dělali o víkendu. Děti si vyrobily chřestidlo maraku (SB sr 19). Zbytek hodiny jsem se věnovali přípravě na středeční test. 

Vocabulary: have, need

Homework: protože ve středu píšeme test z první lekce, domácí úkol je jasný: podívejte se na první lekci, přečtěte si slovíčka a hodně štěstí :)

16. 10. 

MDR: opakování slovíček pomozí kvízu: isumc = Music, nsihelg = English, yishtor = History, csenice = Science, tar = Art

Bookwork: ve Student's book jsme se věnovali hudebním nástrojům na str 18. 

Vocabulary: musical instrument, recorder, flute, triangle, violin, wind, stringed, percussion, blow, string, rythm, piano, guitar, drum

Grammar: pomocí her děti procvičovaly anglické hláskování. 

V poslední části lekce si žáci vzájemně představili knížky, které četli.

Připomínáme domácí úkol na pondělí a test z první lekce ve středu.

 

14. 10. 

MDR: slovíčka, pořadí slov ve větě 

Bookwork: story, str 16, 17 - poslech, čtení, porozumění textu (str 17/ 3, 4)

Vocabulary:  dream, dragon, life cycle, caterpillar, butterfly, concert, stage, clap, fantastic

Děti dostaly domů své první testy, můžete si je prohlédnout. 

Homework: Domácí úkol je na příští pondělí, tedy 21. 10.: WB strany 16, 18, 19, 20. 

Příští středu, tedy 23. 10.  budeme psát test z první lekce. 

 

9. 10. 

MDR: ve školním sešitě děti procvičovaly slovíčka. 

Grammar: Do you like/ Does he like/ I do/ I don't/ He does/ He doesn't.

                I have to.

Bookwork: SB 10, 12, 13/1, 14, 15; viděli jsme video a četli úvodní příběh nové lekce (str 14 - 15). Také jsme zpívali písničku k nové lekci (str 12). 

Vocabulary: secrets, codes, clues. Starší slovíčka děti opakovaly pomocí hry na principu Scrabble. 

 

7. 10. 

Na úvod hodiny jsme si prošli opakovací test z nulté lekce - každé dítě opravilo vlastní test, aby se poučilo, kde dělá chyby, ale celkově chyb nebylo mnoho :)

Bookwork: New Lesson - Lesson 1, Our school; SB pg 10, 11, WB pg 9/2,3

Homework: WB pg 10, 11, 12, 13. Domácí úkol je na 14. 10. 

 

2. 10. 

MDR: ve školním sešitě děti procvičovaly slovíčka (SB str 4), řazení slov ve větě a funkci apostrofu (SB str 7, WB str 7).

Po procvičení si děti napsaly první letošní testík z úvodní lekce, ve kterém se tato témata opakovala. Velká část testu byla zaměřena na poslech. 

Každé dítě si z naší knihovny anglických knížek vybralo jednu, která ho zaujala. O knížce by děti měly napsat stručný “Book Report” na přiložený list. Termín odevzdání je 16. 10 a knížky jsou útlé J

Pak už zbýval čas jen na hry. Pokud byste si chtěli zahrát i doma, zde najdete slušný výběr: https://www.highlightskids.com/games

POZOR: Miss Jennifer se přehlédla a zadala špatnou stranu domácího úkolu (118/1). Prosím, nedělejte tento úkol, cvičení budeme dělat ve škole. Děkujeme za pochopení.

ZÁŘÍ

30. 9.

MDR (My Daily Report): WB str4/1

Bookwork: WB str 4, 5, 6, 7/1,2,3; str 8/1

Domácí úkol nebyl zadán, pouze ti, kteří ho neměli dnes, ať ho přinesou ve středu. 

Připomínáme, noste si knížky, pracujeme v nich každou hodinu (Student's Book i Workbook)!

25. 9.

Bookwork: SB (Student Book) str. 7, 8, 9, WB (Workbook) str 4/1, 

Nová slovíčka a fráze: true, false, grandfather, grandmother, parents, son, daughter, grandson, granddaughter, uncle, aunt, cousins

Homework: připomínáme domácí úkol na 30. 9., Workbook str 4,5,6. Když úkol obsahuje cvičení, které má v zadání Listen a symbol CD, takové cvičení není součástí domácího úkolu, nevěnujte mu pozornost, vrátíme se k němu v hodině.

 

23. 9. 

Za domácí úkol měly děti na dnešní hodinu přinést nějakou připomínku prázdnin a tak jsme první část hodiny věnovali ještě povídání o prázdninách.

Poté jsme se věnovali nové učebnici. Děti se seznámily s postavami Bena a Lucy, které je budou letos učebnicí provázet. Ben a Lucy jsou mladí badatelé, kteří hledají ztracené poklady, aby je věnovali muzejím. Jejich příběh začíná v tajemném sklepě, kde hledají ztracenou knihu. 

Práce s učebnicí: SB strana 4, 5, 6

Nová slovíčka: upstairs, downstairs, twenty-one, fifty, downstairs, one hundred, cellar

Gramatika: I'm good at.../I'm not good at...

Domácí úkol na 30.9.: Workbook str 4,5,6

 

18. 9. 

Dnešním hodinu jsme věnovali maskotu naší skupiny - lachtanu. Dozvěděli jsme se pár zajímavých faktů o lachtanech. Věnovali jsme se rozdílu mezi měrnými jednotkami používanými u nás a v anglosaském světě (kg/pound, m/foot). Zároveň jsme se naučili pojmy male-female-baby. 

Vyráběli jsme plakát naší skupiny, který bude vystaven na chodbě k jídelně. 

Hráli jsme hry například "Jaká jsi zmrzlina" nebo "Z jaké jsi planety". Bohužel jsme nestihli se otestovat, jací jsme dinosauři, takže kdo by chtěl zjistit, je-li vychytralý lovec, nebo hodný býložravec, najde test zde.

 

16. 9. 

Dnes jsme měli první poprázdninovou hodinu. Přivítali jsme se a vzájemně představili. Povídali jsme si o tom, co jsme dělali o prázdninách a procvičili si slovíčka a fráze, které děti znají z předchozích let. 

Domácí úkol: na příští pondělí by si děti měly přinést nějakou připomínku prázdnin... fotografii, pohlednici, suvenýr, mušličku, kamínek...:)

 

 

 

 
TOPlist

aktualizováno: 24.01.2020 23:40:14