Sea Lions

Vyučující:

Jennifer Dickinson

tel .:  +420 608 440 617
email: gapagirl@gmail.com

Asistent/ka:

Markéta Štifterová

tel.: +420 602 399 411
email: markoshka@seznam.cz

 

Vítáme Vás v novém školním roce 2019-2020!Na této webové stránce se dočtete, co žáci na hodinách angličtiny dělali, jaké domácí úkoly jim byly zadány, co si mají nastudovat na testy a také se zde dozvíte i další důležité informace týkající se výuky. Proto Vás prosíme, abyste si tyto stránky pravidelně prohlíželi. Budete-li mít nějaké další dotazy, můžete nám kdykoli zavolat nebo poslat email.
 

*Super Minds*

 Vážení rodiče, 
chtěli bychom vám dát na vědomí, že curriculum učebnice Super Minds se skládá ze dvou částí - první část tvoří základ (je povinná) a druhá část je nadstavbová (doplňková). Kurz byl sestaven tak, aby vyhovoval různým typům anglických programů a aby se jim mohl přizpůsobovat v závislosti na tom, kolik hodin angličtiny týdně děti mají. V našem případě, kdy máme čtyři hodiny týdně, jsme schopni probrat základní část (prvních šest stran z každé lekce), ale na druhou část (dalších šest stran v každé lekci) máme velmi málo nebo vůbec žádný čas. Z tohoto důvodu často naleznete v učebnicích Student's Book and Workbook vynechané stránky. Vyučující vašich dětí vždy zveřejní na webových stránkách zadání domácího úkolu, a tak si budete moci zkontrolovat, zda vaše dítě probírá látku, která je povinná. Co se týká zbývajících stránek a cvičení, samozřejmě budeme žáky pobízet, aby si je sami doma vypracovali, pokud chtějí. Vyučující tyto stránky a cvičení zkontrolují a žáci za ně získají hvězdičky navíc jako odměnu za své úsilí. Součástí učebnice Student's Book je i interaktivní DVD-ROM obsahující animované příběhy z učebnice, interaktivní hry a aktivity včetně písniček s karaoke verzí, které je určeno k domácímu procvičování.

Zde jsou uvedeny instrukce pro registraci do systému Cambridge Learning Management System. Kód k aktivaci najdete uvnitř učebnice Workbook. Jedná se o doplňující aktivity k učebnici, které jsou určeny k domácímu procvičování. V hodinách s nimi nepracujeme. 

 

PROSINEC

9. 12.

S velkou radostí oznamujeme, že se v měsíci listopadu naše skupina umístila na 2. místě mezi třetími ročníky v počtu získaných hvězdiček! 

Dnes děti psaly test ze znalostí třetí lekce. Myslím, že na výsledky se můžeme těšit, ale budou až ve středu...

Po testu se děti už netrápily učebnicemi a hráli štafetovku, při které opakovaly slovíčka. 

4. 12. 

MDR: opakování slovíček a větných vazeb (I do... x He/she does...)

Bookwork: 36, 40 - 41

Vocabulary: busy, bucket, throw

Grammar: telling the time. Určování času ve větě se v angličtině řídí trochu jiným principem, než v češtině a může představovat problém i pro zkušené mluvčí. 

Dnes jsme si také povídali o Vánocích a Mikuláši, o rozdílech mezi českými a anglosaskými zvyky a možná dětem v paměti utkvěla i nějaká vánoční slovíčka...

Test: připomínáme pondělní test ze třetí lekce. Během dnešní lekce jsme se věnovali slovíčkům, určování času, zopakovali si kdy použít always, usually, sometimes, never a žáci dostali tipy, které strany v učebnicích shlédnout... takže v pondělí očekáváme samé stoprocentní výsledky :)

Homework: připomínáme domácí úkol na pondělí, 9. 12.: strany 38, 40, 41, 45 z WorkBook.

2. 12. 

Dnes jsme vyhlásili Žáka měsíce listopadu (Student of the month). 

Také jsme spočítali, kdo má nejvíce hvězdiček - souboj je velmi vyrovnaný, vždy dva žáci se dělí o druhé a třetí místo a ti, kteří jsou "bez medaile" mají jen o 1-2 hvězdičky méně. Hvězdičky se nejčastěji ztrácí těm, kteří nepřinesou učebnice a/nebo domácí úkoly, takže noste učebnce, děti, v lednu budete všichni vítězi :)...

MDR: ve školních sešitech jsme se věnovali novým výrazům always, usually, sometimes, never a jejich významu (vždy, obvykle, někdy, nikdy). 

Vocabulary: always, usually, sometimes, never, robot, laboratory, scientist

Bookwork: SB strany 37, 40, 41; WB 39

Homework: do příštího pondělí, 9. 12., vypracovat strany 38, 40, 41, 45 z WorkBook.

Test: opakovací test z obsahu třetí lekce budeme psát v pondělí, 9. 12. Děti dostaly tipy na strany a cvičení, které bude dobré před testem přečíst  (např. WB 35/1, 45/3; SB 35/1, 37/2)

Listopad

27. 11.

MDR: na úvod hodiny si děti zopakovaly slovíčka z nové lekce se zaměřením na slovesa (cook, dry, feed, tidy, clean, do, take, walk, sweep)

Vocabulary: verb, noun, clue

Bookwork: strany 34, 36, 38, 121; WB strana 39/1

Homework: připomínáme domácí úkol na pondělí, 2. 12.: WB, strany 34 - 37. K opakování vyjadřování času dětem mohou pomoci virtuální hodiny, které používáme v hodinách: https://www.visnos.com/demos/clock

Dnes jsme hodně pracovali s počítačem a interaktivní tabulí, ale knihy jsou stále potřeba :)

25. 11.

MDR: telling the time; o'clock, quater past, half past, quater to

Bookwork: SB str 34, 35, 36

Vocabulary: tidy up, do the shopping, take the dog for a walk, wash up, sweep, cook, dry the dishes, feed the dog, quater past, quater to, half, do my homework, busy, daily tasks

Homework: WB strany 34, 35, 36, 37. Úkol je na pondělí, 2. 12. 

Relax: Dost času jsme dnes věnovali času a tak jsme poslouchali písničku o času :) https://www.youtube.com/watch?v=k1XV9l3P8SU

20. 11.

Dnes děti psaly test ze znalostí druhé lekce. Shodly se na tom, že byl jednoduchý a také měly všechny velmi dobrýé výsledky :)

Po testu jsme se odreagovali u her. Hráli jsme Four Corners, anglickou verzi Šibenice - Hangman a Heads Up, Thumbs Up

Vocabulary: corners, thumbs

18. 11. 

Dnešní hodina byla trochu netradiční. Na úvod děti sice vypracovaly běžný pracovní list, ale pak se rozdělily do dvojic a procházely stanovišti, na kterých různým způsobem procvičovaly látku z druhé lekce. Pracovní list si odnesly domů, doporučujeme si ho v úterý večer projít, obsahuje témata, která se určitě objeví ve středečním testu.

Jedno stanoviště bylo u interaktivní tabule, kde jsme znovu prošli slovíčka, důležité vazby a gramatiku (WB 22/2;23/2; 26/1). Při druhé zastávce už děti hrály hry, ve kterých se řadí slova do vět a doplňují věty správnými výrazy.

Na dalších stanovištích tvořily děti správná slova z přeházených výrazů, procvičovaly slovíčka, spelling, gramatiku a řazení slov ve větách, to vše formou her a hádanek. 

Homework: připomínáme středeční test, před kterým bude určitě užitečné provětrat slovíčka, projít si pracovní list, který jsme dělali dnes a stranu 120 ve Student's Book. 

13. 11. 

MDR: slovíčka

Games: hráli jsme hry, při kterých děti opakovali spelling slovíček - a věřte, i při takových hrách se dá užít spousta legrace (zvlášť, je-li někdo tak vtipný, jako naši tuleni :)

Bookwork: WB 27/1, 2; SB str 28, str 29, str 120

Vocabulary: school hall, scrambled, salami, honey

Homework: připomínáme domácí úkol na pondělí, 18. 11.: WB str 26, 28. Kromě tohoto úkolu napište pár vět podle SB 28/3. 

TEST: test z druhé lekce budeme psát ve středu, 20. 11. Nejlepší příprava je projít slovíčka a stranu 120 ve Student's Book, na které jsou vazby, které se uričtě v testu objeví.

11. 11.

MDR: pracovní list - hledání slov

Bookwork: SB str 120, SB str 23/2, WB str 24

Vocabulary: fridge, picnic, fun, cake, pea, tea

Grammar: použití výrazů any, some (SB str 23/2)

Homework: WB str 26, 28 (straně 27 se budeme věnovat ve škole). Domácí úkol je na pondělí, 18. 11. Ve volném čase doporučujeme projít slovíčka a SB str 120.

 

6. 11. 

Bookwork: SB str. 22 , 23, 24, 25, 26, 27

Grammar: any, some

Vocabulary: lake, onions, bowl, good idea, bite, hut, waterfall, golden, fool, ilness, sandwich, basket

Dnešní hodinu jsme začali slavnostně - ocenili jsme Studenta měsíce října (v našem případě dva žáky) a předali jim certifikát. Vítězům moc blahopřejeme!

S velkou radostí oznamujeme, že se v měsíci říjnu naše skupina umístila na 2. místě mezi třetími
ročníky v počtu získaných hvězdiček! Doufáme, že nás toto umístění bude dále motivovat, dobrá práce! Podívejte se na plakát na našich stránkách.

Homework: WB strany 22, 23, 25, do pondělí, 11. 11. Stranu 24 budeme dělat ve škole.

 

4. 11.

Dnes jsme dokončili poslední část testu a poté jsme se pustili do nové lekce, ve které se budeme hodně věnovat jídlu.

Bookwork: Lesson 2, "The Picnic"; SB str 22, WB str 22

Vocabulary: rolls, lemonade, cheese, apple juice, water, soup, vegetables, salad

Homework: domácí úkol je zadán již na tuto středu, tedy na 6. 11.:  ve WorkBook vypracujte cvičení 1, 2, 3 na straně 22. Doufáme, že Vám toto rozložení domácího úkolu pomůže ulehčit víkend a pro žáky bude ve středu příjemné pokračovat v lekci se zopakovanými slovíčky. 

 

 

ŘÍJEN

23. 10.

Rozehřáli jsme se u slovíček a pak děti napsaly první dvě části testu z první lekce. Prošli jsme téma poslední části testu (WB str.13, SB str.13). Mezitím nám zbyl čas i na pár her.

Homework: protože příští týden jsou prázdniny, uvidíme se až 4. listopadu. Znamená to 11 dní - spousta času na to, projít si první lekci ve Student's Book i Workbook a poslední část testu napsat na 100% (na druhou stranu, když se na angličtinu ani nepodíváte, můžete mít v pondělí trochu problém jí zase "nahodit" :)

Aby se vám moc nestýskalo, jedna starší fotografie:

 

21. 10. 

Zahřáli jsme se hrami, u kterých jsme procvičovali spelling a slovní zásobu. Při hře Fan'n'Pick jsme si povídali o tom, co jsme dělali o víkendu. Děti si vyrobily chřestidlo maraku (SB sr 19). Zbytek hodiny jsem se věnovali přípravě na středeční test. 

Vocabulary: have, need

Homework: protože ve středu píšeme test z první lekce, domácí úkol je jasný: podívejte se na první lekci, přečtěte si slovíčka a hodně štěstí :)

16. 10. 

MDR: opakování slovíček pomozí kvízu: isumc = Music, nsihelg = English, yishtor = History, csenice = Science, tar = Art

Bookwork: ve Student's book jsme se věnovali hudebním nástrojům na str 18. 

Vocabulary: musical instrument, recorder, flute, triangle, violin, wind, stringed, percussion, blow, string, rythm, piano, guitar, drum

Grammar: pomocí her děti procvičovaly anglické hláskování. 

V poslední části lekce si žáci vzájemně představili knížky, které četli.

Připomínáme domácí úkol na pondělí a test z první lekce ve středu.

 

14. 10. 

MDR: slovíčka, pořadí slov ve větě 

Bookwork: story, str 16, 17 - poslech, čtení, porozumění textu (str 17/ 3, 4)

Vocabulary:  dream, dragon, life cycle, caterpillar, butterfly, concert, stage, clap, fantastic

Děti dostaly domů své první testy, můžete si je prohlédnout. 

Homework: Domácí úkol je na příští pondělí, tedy 21. 10.: WB strany 16, 18, 19, 20. 

Příští středu, tedy 23. 10.  budeme psát test z první lekce. 

 

9. 10. 

MDR: ve školním sešitě děti procvičovaly slovíčka. 

Grammar: Do you like/ Does he like/ I do/ I don't/ He does/ He doesn't.

                I have to.

Bookwork: SB 10, 12, 13/1, 14, 15; viděli jsme video a četli úvodní příběh nové lekce (str 14 - 15). Také jsme zpívali písničku k nové lekci (str 12). 

Vocabulary: secrets, codes, clues. Starší slovíčka děti opakovaly pomocí hry na principu Scrabble. 

 

7. 10. 

Na úvod hodiny jsme si prošli opakovací test z nulté lekce - každé dítě opravilo vlastní test, aby se poučilo, kde dělá chyby, ale celkově chyb nebylo mnoho :)

Bookwork: New Lesson - Lesson 1, Our school; SB pg 10, 11, WB pg 9/2,3

Homework: WB pg 10, 11, 12, 13. Domácí úkol je na 14. 10. 

 

2. 10. 

MDR: ve školním sešitě děti procvičovaly slovíčka (SB str 4), řazení slov ve větě a funkci apostrofu (SB str 7, WB str 7).

Po procvičení si děti napsaly první letošní testík z úvodní lekce, ve kterém se tato témata opakovala. Velká část testu byla zaměřena na poslech. 

Každé dítě si z naší knihovny anglických knížek vybralo jednu, která ho zaujala. O knížce by děti měly napsat stručný “Book Report” na přiložený list. Termín odevzdání je 16. 10 a knížky jsou útlé J

Pak už zbýval čas jen na hry. Pokud byste si chtěli zahrát i doma, zde najdete slušný výběr: https://www.highlightskids.com/games

POZOR: Miss Jennifer se přehlédla a zadala špatnou stranu domácího úkolu (118/1). Prosím, nedělejte tento úkol, cvičení budeme dělat ve škole. Děkujeme za pochopení.

ZÁŘÍ

30. 9.

MDR (My Daily Report): WB str4/1

Bookwork: WB str 4, 5, 6, 7/1,2,3; str 8/1

Domácí úkol nebyl zadán, pouze ti, kteří ho neměli dnes, ať ho přinesou ve středu. 

Připomínáme, noste si knížky, pracujeme v nich každou hodinu (Student's Book i Workbook)!

25. 9.

Bookwork: SB (Student Book) str. 7, 8, 9, WB (Workbook) str 4/1, 

Nová slovíčka a fráze: true, false, grandfather, grandmother, parents, son, daughter, grandson, granddaughter, uncle, aunt, cousins

Homework: připomínáme domácí úkol na 30. 9., Workbook str 4,5,6. Když úkol obsahuje cvičení, které má v zadání Listen a symbol CD, takové cvičení není součástí domácího úkolu, nevěnujte mu pozornost, vrátíme se k němu v hodině.

 

23. 9. 

Za domácí úkol měly děti na dnešní hodinu přinést nějakou připomínku prázdnin a tak jsme první část hodiny věnovali ještě povídání o prázdninách.

Poté jsme se věnovali nové učebnici. Děti se seznámily s postavami Bena a Lucy, které je budou letos učebnicí provázet. Ben a Lucy jsou mladí badatelé, kteří hledají ztracené poklady, aby je věnovali muzejím. Jejich příběh začíná v tajemném sklepě, kde hledají ztracenou knihu. 

Práce s učebnicí: SB strana 4, 5, 6

Nová slovíčka: upstairs, downstairs, twenty-one, fifty, downstairs, one hundred, cellar

Gramatika: I'm good at.../I'm not good at...

Domácí úkol na 30.9.: Workbook str 4,5,6

 

18. 9. 

Dnešním hodinu jsme věnovali maskotu naší skupiny - lachtanu. Dozvěděli jsme se pár zajímavých faktů o lachtanech. Věnovali jsme se rozdílu mezi měrnými jednotkami používanými u nás a v anglosaském světě (kg/pound, m/foot). Zároveň jsme se naučili pojmy male-female-baby. 

Vyráběli jsme plakát naší skupiny, který bude vystaven na chodbě k jídelně. 

Hráli jsme hry například "Jaká jsi zmrzlina" nebo "Z jaké jsi planety". Bohužel jsme nestihli se otestovat, jací jsme dinosauři, takže kdo by chtěl zjistit, je-li vychytralý lovec, nebo hodný býložravec, najde test zde.

 

16. 9. 

Dnes jsme měli první poprázdninovou hodinu. Přivítali jsme se a vzájemně představili. Povídali jsme si o tom, co jsme dělali o prázdninách a procvičili si slovíčka a fráze, které děti znají z předchozích let. 

Domácí úkol: na příští pondělí by si děti měly přinést nějakou připomínku prázdnin... fotografii, pohlednici, suvenýr, mušličku, kamínek...:)

 

 

 

 
TOPlist

aktualizováno: 11.12.2019 23:08:59