Sea Lions

Sea lions

Vyučující:

Jennifer Dickinson

tel .:  +420 608 440 617
email: gapagirl@gmail.com

Asistent/ka:

Markéta Štifterová

tel.: +420 602 399 411
email: markoshka@seznam.cz

 

Vítáme Vás v novém školním roce 2019-2020!Na této webové stránce se dočtete, co žáci na hodinách angličtiny dělali, jaké domácí úkoly jim byly zadány, co si mají nastudovat na testy a také se zde dozvíte i další důležité informace týkající se výuky. Proto Vás prosíme, abyste si tyto stránky pravidelně prohlíželi. Budete-li mít nějaké další dotazy, můžete nám kdykoli zavolat nebo poslat email.
 

*Super Minds*

 Vážení rodiče, 
chtěli bychom vám dát na vědomí, že curriculum učebnice Super Minds se skládá ze dvou částí - první část tvoří základ (je povinná) a druhá část je nadstavbová (doplňková). Kurz byl sestaven tak, aby vyhovoval různým typům anglických programů a aby se jim mohl přizpůsobovat v závislosti na tom, kolik hodin angličtiny týdně děti mají. V našem případě, kdy máme čtyři hodiny týdně, jsme schopni probrat základní část (prvních šest stran z každé lekce), ale na druhou část (dalších šest stran v každé lekci) máme velmi málo nebo vůbec žádný čas. Z tohoto důvodu často naleznete v učebnicích Student's Book and Workbook vynechané stránky. Vyučující vašich dětí vždy zveřejní na webových stránkách zadání domácího úkolu, a tak si budete moci zkontrolovat, zda vaše dítě probírá látku, která je povinná. Co se týká zbývajících stránek a cvičení, samozřejmě budeme žáky pobízet, aby si je sami doma vypracovali, pokud chtějí. Vyučující tyto stránky a cvičení zkontrolují a žáci za ně získají hvězdičky navíc jako odměnu za své úsilí. Součástí učebnice Student's Book je i interaktivní DVD-ROM obsahující animované příběhy z učebnice, interaktivní hry a aktivity včetně písniček s karaoke verzí, které je určeno k domácímu procvičování.

Zde jsou uvedeny instrukce pro registraci do systému Cambridge Learning Management System. Kód k aktivaci najdete uvnitř učebnice Workbook. Jedná se o doplňující aktivity k učebnici, které jsou určeny k domácímu procvičování. V hodinách s nimi nepracujeme. 

 

ŘÍJEN

14. 10. 

MDR: slovíčka, pořadí slov ve větě 

Bookwork: story, str 16, 17 - poslech, čtení, porozumění textu (str 17/ 3, 4)

Vocabulary:  dream, dragon, life cycle, caterpillar, butterfly, concert, stage, clap, fantastic

Děti dostaly domů své první testy, můžete si je prohlédnout. 

Homework: Domácí úkol je na příští pondělí, tedy 21. 10.: WB strany 16, 18, 19, 20. 

Příští středu, tedy 23. 10.  budeme psát test z první lekce. 

 

9. 10. 

MDR: ve školním sešitě děti procvičovaly slovíčka. 

Grammar: Do you like/ Does he like/ I do/ I don't/ He does/ He doesn't.

                I have to.

Bookwork: SB 10, 12, 13/1, 14, 15; viděli jsme video a četli úvodní příběh nové lekce (str 14 - 15). Také jsme zpívali písničku k nové lekci (str 12). 

Vocabulary: secrets, codes, clues. Starší slovíčka děti opakovaly pomocí hry na principu Scrabble. 

 

7. 10. 

Na úvod hodiny jsme si prošli opakovací test z nulté lekce - každé dítě opravilo vlastní test, aby se poučilo, kde dělá chyby, ale celkově chyb nebylo mnoho :)

Bookwork: New Lesson - Lesson 1, Our school; SB pg 10, 11, WB pg 9/2,3

Homework: WB pg 10, 11, 12, 13. Domácí úkol je na 14. 10. 

 

2. 10. 

MDR: ve školním sešitě děti procvičovaly slovíčka (SB str 4), řazení slov ve větě a funkci apostrofu (SB str 7, WB str 7).

Po procvičení si děti napsaly první letošní testík z úvodní lekce, ve kterém se tato témata opakovala. Velká část testu byla zaměřena na poslech. 

Každé dítě si z naší knihovny anglických knížek vybralo jednu, která ho zaujala. O knížce by děti měly napsat stručný “Book Report” na přiložený list. Termín odevzdání je 16. 10 a knížky jsou útlé J

Pak už zbýval čas jen na hry. Pokud byste si chtěli zahrát i doma, zde najdete slušný výběr: https://www.highlightskids.com/games

POZOR: Miss Jennifer se přehlédla a zadala špatnou stranu domácího úkolu (118/1). Prosím, nedělejte tento úkol, cvičení budeme dělat ve škole. Děkujeme za pochopení.

ZÁŘÍ

30. 9.

MDR (My Daily Report): WB str4/1

Bookwork: WB str 4, 5, 6, 7/1,2,3; str 8/1

Domácí úkol nebyl zadán, pouze ti, kteří ho neměli dnes, ať ho přinesou ve středu. 

Připomínáme, noste si knížky, pracujeme v nich každou hodinu (Student's Book i Workbook)!

25. 9.

Bookwork: SB (Student Book) str. 7, 8, 9, WB (Workbook) str 4/1, 

Nová slovíčka a fráze: true, false, grandfather, grandmother, parents, son, daughter, grandson, granddaughter, uncle, aunt, cousins

Homework: připomínáme domácí úkol na 30. 9., Workbook str 4,5,6. Když úkol obsahuje cvičení, které má v zadání Listen a symbol CD, takové cvičení není součástí domácího úkolu, nevěnujte mu pozornost, vrátíme se k němu v hodině.

 

23. 9. 

Za domácí úkol měly děti na dnešní hodinu přinést nějakou připomínku prázdnin a tak jsme první část hodiny věnovali ještě povídání o prázdninách.

Poté jsme se věnovali nové učebnici. Děti se seznámily s postavami Bena a Lucy, které je budou letos učebnicí provázet. Ben a Lucy jsou mladí badatelé, kteří hledají ztracené poklady, aby je věnovali muzejím. Jejich příběh začíná v tajemném sklepě, kde hledají ztracenou knihu. 

Práce s učebnicí: SB strana 4, 5, 6

Nová slovíčka: upstairs, downstairs, twenty-one, fifty, downstairs, one hundred, cellar

Gramatika: I'm good at.../I'm not good at...

Domácí úkol na 30.9.: Workbook str 4,5,6

 

18. 9. 

Dnešním hodinu jsme věnovali maskotu naší skupiny - lachtanu. Dozvěděli jsme se pár zajímavých faktů o lachtanech. Věnovali jsme se rozdílu mezi měrnými jednotkami používanými u nás a v anglosaském světě (kg/pound, m/foot). Zároveň jsme se naučili pojmy male-female-baby. 

Vyráběli jsme plakát naší skupiny, který bude vystaven na chodbě k jídelně. 

Hráli jsme hry například "Jaká jsi zmrzlina" nebo "Z jaké jsi planety". Bohužel jsme nestihli se otestovat, jací jsme dinosauři, takže kdo by chtěl zjistit, je-li vychytralý lovec, nebo hodný býložravec, najde test zde.

 

16. 9. 

Dnes jsme měli první poprázdninovou hodinu. Přivítali jsme se a vzájemně představili. Povídali jsme si o tom, co jsme dělali o prázdninách a procvičili si slovíčka a fráze, které děti znají z předchozích let. 

Domácí úkol: na příští pondělí by si děti měly přinést nějakou připomínku prázdnin... fotografii, pohlednici, suvenýr, mušličku, kamínek...:)

 

 

 

 
TOPlist

aktualizováno: 15.10.2019 08:11:59