STEM

 

Jennifer Dickinson
tel.: +420 608 440 617
email: gapagirl@gmail.com

Znovu otevíráme velmi oblíbený – STEM CLUB (Science, Technology, Engineering, Math). Náplní klubu bude populární STEM curriculum, které se stalo stěžejním na školách v USA a ve Velké Británii a postupně si získává popularitu po celém světě. V našem STEM klubu se děti zábavnou formou zapojí do různých projektů v oblasti vědy, technologií, techniky a matematiky, které u nich pomáhají rozvíjet nejenom kritické a analytické myšlení, schopnost spolupráce, ale zároveň si v angličtině zdokonalí svůj poslech, mluvený projev, čtení a také psaní. Každý týden budeme dělat různé prakticky zaměřené činnosti v dynamickém prostředí, které je ideální pro přirozený rozvoj jazyka. Výuka pomocí praktických experimentů přivádí slovní zásobu k životu a vystavuje děti těžším gramatickým jevům tím,  že se musí ptát a snažit se pochopit jednotlivé projekty. Spolupráce a týmová práce je pro STEM aktivity stěžejní a umožňuje dětem používat angličtinu zábavným a aktivním způsobem.

Při každé činnosti použijeme běžné prostředky k tomu, abychom mohli  realizovat a zkoumat jednotlivé teorie vědy, technologie, techniky a matematiky. Při zábavných a vzrušujících experimentech a aktivitách budou spolu děti muset spolupracovat a v malých skupinkách si klást otázky a řešit problémy. V diskuzi, která bude navazovat na dokončený projekt, budou mít děti možnost si ještě více posílit schopnost anglicky se vyjádřit. Byla bych ráda, kdyby se i rodiče zapojili tím, že projeví zájem o to, co děti v klubu dělaly. Tím si děti budou moci zopakovat a upevnit nově nabyté vědomosti.


8.11.

Na dnešním STEM Clubu jsme se zaměřili na písmeno M jako matematika. Hráli jsme různé hry, při kterých jsme procvičovali sčítání a odčítání. Zde je několik fotografií.

       

                     

 


25.10.

Na dnešním STEM Clubu jsme navrhovali a vyráběli strašidelné domy ("haunted houses"). V souvislosti s tím jsme se naučili jedno důležité pravidlo - dvakrát měř a jednou řež ("measure twice, and cut once"). Kromě návodu, jak by strašidelné domy mohly vypadat, najdete níže na fotografiích i obrázky z naší práce.

    

    

    

   


18.10.

Na dnešním STEM Clubu jsme vyráběli sliz ("slime") za použití solného roztoku. Bohužel v zápalu práce se nám nepodařilo udělat žádné fotografie, ale na příštích hodinách to napravíme. S pomocí návodů zde si můžete sliz vyrobit i doma.


11.10.

Pro velký úspěch z minulého týdne jsme si zopakovali výrobu vulkánu. Tentokrát jsme namísto citronů použili jablka. Jak si děti s projektem poradily, si můžete prohlédnout níže na fotografiích. Instrukce k tomuto projektu najdete zde.

   


4.10.

STEM Club začal první říjnový týden!

Ve čtvrtek 4.října se konala první hodina oblíbeného STEM Clubu. Děti vytvářely vulkán z citronu "Lemon Volcano" podle instrukcí uvedených zde. Jak se dětem práce podařila, si můžete prohlédnout níže na fotografiích. 


  

  

 

 
TOPlist

aktualizováno: 20.08.2019 07:44:01