MŠ Jarov - MŠ Na Vrcholu

ELF logoEnglish Learning & Fun (ELF) je unikátní výukový program anglického jazyka určený speciálně pro děti v mateřských školách. Výuku vede kvalifikovaný rodilý mluvčí společně s českým asistentem/kou tak, aby byla pro malé děti zábavná, efektivní a příjemná. Ve dvou 45-minutových lekcích týdně se děti nejen naučí mnoho “základních věcí”, ale také získají neocenitelné zkušenosti s výukou a prací s rodilými mluvčími.

Lekce jsou sestavené tak, aby byly zábavné, motivující a aby první zkušenosti, které děti s výukou angličtiny získají, byly pozitivní. ELF také pomáhá dětem lépe se připravit na budoucí výuku angličtiny na základní škole. Výzkumy ukazují, že děti mají přirozenou schopnost učit se jazyky a tato činnost je nijak nepřetěžuje. Naopak, výuka cizího jazyka je součástí celistvého vývoje dítěte a rozvíjí u dětí mnoho dalších schopností a dovedností, např. vizuální vnímání, motorické dovednosti a logické uvažování. Také my máme pocit, že je důležité, aby české děti od co nejmladšího věku považovaly studium angličtiny za normální součást svého života.


ELF je součástí širšího anglického vzdělávacího projektu LEAP CZ s.r.o. (Lifelong English Achievement Project) a je přípravou pro další z programů LEAP. 

Tento program běží v mateřských školách v Praze 3 - od roku 2009 při MŠ Na Vrcholu, od roku 2010 při MŠ Buková (tento program byl v červnu roku 2015 ukončen z důvodu uzavření MŠ) a nově poběží od září 2015 při MŠ Jarov.

Při výuce programu ELF používáme učebnice a pomůcky Hippo and Friends.

Hippo and friendsHippo and Friends (Hrošík a přátelé) je tříúrovňový kurz pro předškolní děti. Pomocí písniček a příběhů se snaží dětem představit cizí jazyk způsobem, který je jejich věku přirozený. Dění a aktivity dále posilují proces učení. Knihy provázející kurz jsou plné půvabných ilustrací, které malé děti okamžitě zaujmou a potěší. Čtyři roztomilé postavičky - hrošík, opička, pejsek a kočička objevující se v každé lekci představují bezpečné a přátelské prostředí. Příběhy v každé lekci jsou sestaveny tak, aby v dětech posilovaly pozitivní postoje jako je pomoc druhým a dělení se. Na konci každé lekce mají děti možnost vytvořit si jednoduchou knížečku „storybook“, kterou si mohou vzít domů. Tato skutečnost umožňuje přenést angličtinu i mimo třídu, učinit jazyk smysluplnějším a zapojit rodiče do výukového procesu.
(zdroj Cambridge University Press)

Všechny programy LEAP jsou plně financovány rodiči. Cena jedné lekce programu ELF činí 100,- Kč (při minimálním počtu 10 dětí; pokud je dětí méně než 10, odvíjí se cena jedné lekce podle počtu dětí), což představuje částku přibližně 800,- Kč za jeden měsíc. V částce jsou zahrnuty všechny materiály (učebnice, materiály a potřeby pro výuku a materiály na doma). Kurzovné se platí ve dvou splátkách: v září za období září-leden a v únoru za období únor-červen. Při výpočtu kurzovného se přihlíží ke všem předem známým státním svátkům a školním prázdninám, takže rodiče platí pouze za hodiny, které se opravdu budou konat. Bohužel nemůžeme vracet peníze za zameškané hodiny z důvodu nemoci nebo z jiných osobních důvodů. Vyučující, kteří jsou placeni za hodinu, také nemohou zdarma poskytovat náhradu za zameškané hodiny. Avšak je možné individuálně projednat zvláštní případy, kdy dítě nemůže výuku dlouhodobě navštěvovat.


Do skupiny, která je vedena rodilým mluvčím a českým asistentem/kou, můžeme přijmout pouze 15 dětí. Přednost dáváme dětem, které budou navštěvovat mateřskou školu posledním rokem.

ANGLIČTINA V MATEŘSKÉ ŠKOLCE

(Na co se ptají učitelky a rodiče / Doplněk k učebnici Hippo and Friends)

pozn.: Kliknutím na obrázek získáte brožura

ELF Tips for Parents

pozn.: Kliknutím na obrázek získáte Tips for Parents


Hippo and Friends slovníček

pozn.: Kliknutím na obrázek získáte slovníček

 

CO ŘEKLI rodiče o PROGRAMU elf 

„Naše Alenka má na školkové angličtině nejraději zpívání, která nám s chutí předvádí i doma. Úplně nejraději však "bafá" na svého anglického lektora, o kterém nám velmi často vypráví. Jsme rádi, že má Ája v ELF vždy veselého a usměvavého lektora.“

„Zasílám pár řádek – vyjádření dcery: ‘Miluju, když se učíme nové slovíčka‘‚ Nejraději mám, když hrajeme nové hry‘‚ Ráda tam chodím, miluji to tam‘.

„Obě naše dcery navštěvují v MŠ program ELF a pokaždé se na výuku angličtiny těší. Domů si z lekcí angličtiny přinášejí pěkné zážitky. Naučily se spousty písniček a rozumí řadě pokynům, ovládají pár základních slovíček, a to vše s nadšením a chutí. Právě to považujeme pro start výuky cizího jazyka za nejdůležitější.”

„Naše šestiletá dcera již maličko mluví anglicky. Myslím, že díky zábavné formě výuky, písním, pracovním listům a skvělým vyučujícím se má dcera na angličtinu těší. Za celé dva roky tomu nebylo jinak ;-)“

„Naše dcera je 3/4 roku v ELF programu MŠ Na Vrcholu. Zpívá si anglické písničky a někdy také přehrává, co se ve školce na angličtině dělo. Na ukázkové hodině v prosinci bylo vidět, že děti dobře komunikují s lektory, cítí se dobře, mají při angličtině radost, individuální a společné aktivity jsou dobře vyvážené, nápadité a pestré. Oceňujeme také výbornou a efektivní komunikaci v organizačních záležitostech kurzu.“

TOPlist

aktualizováno: 19.08.2018 17:42:02