Jane Kutcmochtová


Hello students, my name is Jana Kucmochtová. You can call me “Miss Jane“.

Here's a little information about me:

I was born in Prague on December 20th 1996. I am the oldest of three siblings; I have one younger brother and one sister. I attended language school for one year where I obtained the Cambridge Advanced English (CAE) certificate. I am currently attending university.

When I am not teaching or studying I really love reading, drawing, painting, playing the piano and just generally everything artistic.

Teaching hasn't always been my passion, but when I saw for the first time the enjoyment and happiness of children trying to learn new things, I was hooked on this job right away. I am really looking forward to working with you on a lot of exciting things that come with learning a new language.

If your parents would like to contact me, they can call me on 605 129 975 or email me at janakucmochtova@gmail.com.

Let's have wonderful year together!

Miss Jane


Milí žáci, jmenuji se Jana Kucmochtová. Můžete mě oslovovat “Miss Jane“.

Zde jsou základní informace o mě:

Narodila jsem se v Praze 20. Prosince 1996. Jsem nejstarší ze tří sourozenců. Mám jednoho mladšího bratra a jednu sestru. Studovala jsem jeden rok jazykovou školu, kde jsem následně obdržela Cambridge Advanced English (CAE) certifikát. Nyní studuji na vysoké škole.

Když neučím nebo nestuduji, ráda se věnuji knihám, malování, hraní na piáno, prostě všem umělecky založeným věcem.

Učení nebylo vždy mou vášní, ale když jsem poprvé uviděla tu radost a štěstí co učení nových věcí přináší dětem, okamžitě jsem byla zlákána touto prací. Velice se těším na spolupráci s vámi na mnoha zábavných věcech, které přichází s učením se nového jazyka.

Pokud by mě vaši rodiče chtěli kontaktovat, tak mi mohou zavolat na 605 129 975 nebo mi poslat email na janakucmochtova@gmail.com.

Těším se, že spolu prožijeme úžasný školní rok!

Miss Jane

 

TOPlist

aktualizováno: 18.10.2018 20:53:34