Jan Hubač

Hello students, my name is Jan Hubač. You can call me “Mr. John”.

Here is a little information about me:

I was born in Teplice in northern Bohemia, where I received my elementary and high school education. I relocated to Prague in 2015 for my university studies. I received my bachelor’s degree from chemistry at VŠCHT Praha (UCT Prague), and am now starting my master’s program at the same school.

I love to spend my free time walking outside in nature, being with my friends, and listening to music. I am also always ready to spend time with my dog running or just playing around.

I am happy to be involved in education, English and working with children and I believe we will learn a lot of new things together while having fun as well.

If your parents would like to contact me, they can call me at 607 084 034 or email me at hubacjan@gmail.com. They can also come visit your class, they just need to let me know in advance.

Let’s have a great year together!

Mr. John


Milí žáci, jmenuji se Jan Hubač. Můžete mě oslovovat „Mr. John“.

Narodil jsem se v Teplicích v severních Čechách, kde jsem vystudoval osmileté gymnázium. V roce 2015 jsem odešel studovat chemii do Prahy. Získal jsem bakalářský titul na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze a nyní začínám s navazujícím magisterským studiem.

Svůj volný čas rád trávím v přírodě, s přáteli nebo poslechem hudby. Velice rád také chodím ven běhat nebo si jen hrát se svojí fenkou.

Jsem šťastný, že se mohu podílet na výuce anglického jazyka a pracovat s dětmi. Věřím, že se v tomto školním roce naučíme mnoho nových věcí a užijeme si při tom i spoustu zábavy.

Pokud by mě Vaši rodiče chtěli kontaktovat, mohou mě zastihnout na čísle 607 084 034 nebo na e-mailové adrese hubacjan@gmail.com. V případě zájmu se mohou rodiče také přijít podívat do hodiny; je ovšem třeba, aby mě o tom předem informovali.

Těším se na skvělý společný rok!

Mr. John

 

TOPlist

aktualizováno: 17.06.2019 23:31:14