Helppes

Helppes - charitativní partner dětí ze třetího ročníku

Organizace Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené - je organizace, jež si klade za cíl integrovat handikepované do společnosti a dát jim možnost se zapojit do vzdělávacího a/nebo pracovního procesu a zkvalitnit jejich život. Helppes pomáhá osobám s nejrůznějšími druhy handicapů na jejich cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti prostřednictvím speciálně vycvičených psů. Organizace se věnuje široké škále aktivit a služeb, které začínají zaškolením žadatele na spolupráci s asistenčním psem (nebo i jiným zvířetem!), pokračují synchronizací spolupráce člověka a jeho psa a nakonec zajišťuje i následnou kontinuální výcvikovou péči o psa po celou dobu soužití s klientem. Veškeré aktivity, které Helppes nabízí jsou zajišťovány týmem profesionálů nejen z řad specialistů na výcvik psů, ale také z řad sociálních pracovníků s odborným vzděláním pro práci s osobami se zdravotním postižením.
 
Helppes je jediná organizace v České republice splňující náročné standardy pro členství v mezinárodních organizacích sdružující poskytovatele těchto služeb.
 
Děti ze třetího ročníku věnují svůj výtěžek z charitativní akce této organizaci, jež nám umožňuje každý rok se podívat do jejich výcvikového centra na Praze 5. 
 
Fotka našich třeťáků na návštěvě výcvikového střediska Helppes. Dětem je ukazováno, jak jsou asistenční psi trénováni a co všechno dokážou. Pokud zrovna psi nejsou trénováni a mají pauzu, mohou si hrát s našimi dětmi, které si takovou příležitost rozhodně nemohou nechat ujít. 
Velmi zajímavým momentem návštěvy je seznámení s asistenčním koníkem. Žáci mají velkou radost, že mohou pejskům přinést nějaké dobroty.

 

 
 
TOPlist

aktualizováno: 19.04.2019 17:48:49