Geckos

Geckos

Vyučující:

 

Lily Schmidt-Block

tel.: WhatsApp +1 727 272 7221 
email: lillianrose1018@gmail.com

Asistent/ka:

 

 

Lenka Lieblová

tel.: +420 732 228 654
email: lenka@liebl.cz

 

Vítáme Vás v novém školním roce 2020-2021!Na této webové stránce se dočtete, co žáci na hodinách angličtiny dělali, jaké domácí úkoly jim byly zadány, co si mají nastudovat na testy a také se zde dozvíte i další důležité informace týkající se výuky. Proto Vás prosíme, abyste si tyto stránky pravidelně prohlíželi. Budete-li mít nějaké další dotazy, můžete nám kdykoli zavolat nebo poslat email.

*Super Minds*

 Vážení rodiče, 
chtěli bychom vám dát na vědomí, že curriculum učebnice Super Minds se skládá ze dvou částí - první část tvoří základ (je povinná) a druhá část je nadstavbová (doplňková). Kurz byl sestaven tak, aby vyhovoval různým typům anglických programů a aby se jim mohl přizpůsobovat v závislosti na tom, kolik hodin angličtiny týdně děti mají. V našem případě, kdy máme čtyři hodiny týdně, jsme schopni probrat základní část (prvních šest stran z každé lekce), ale na druhou část (dalších šest stran v každé lekci) máme velmi málo nebo vůbec žádný čas. Z tohoto důvodu často naleznete v učebnicích Student's Book and Workbook vynechané stránky. Vyučující vašich dětí vždy zveřejní na webových stránkách zadání domácího úkolu, a tak si budete moci zkontrolovat, zda vaše dítě probírá látku, která je povinná. Co se týká zbývajících stránek a cvičení, samozřejmě budeme žáky pobízet, aby si je sami doma vypracovali, pokud chtějí. Vyučující tyto stránky a cvičení zkontrolují a žáci za ně získají hvězdičky navíc jako odměnu za své úsilí. Součástí učebnice Student's Book je i interaktivní DVD-ROM obsahující animované příběhy z učebnice, interaktivní hry a aktivity včetně písniček s karaoke verzí, které je určeno k domácímu procvičování.

Zde jsou uvedeny instrukce pro registraci do systému Cambridge Learning Management System. Kód k aktivaci najdete uvnitř učebnice Workbook. Jedná se o doplňující aktivity k učebnici, které jsou určeny k domácímu procvičování. V hodinách s nimi nepracujeme. 

 
 

ZÁŘÍ

24.9.

Zopakovali jsme si slova k písmenku A a zahráli si hru, ve které třídíme malá a velká písmenka A.

Starfall: B, b

Alphabet book: písmenko B a obrázky

ABC song: učebnice SB str. 6

Učíme se barvy: hrajeme hry, malujeme podle diktátu, vybíráme barevné papíry, SB str. 6/cv.1 a 2, nejprve jsme podle poslechu vybarvili obrázky čepic, poté jsme zjišťovali, komu patří.

Každý si vybral barevnou čepici z klobouku. (I am ..... and my hat is blue/red/yellow....)

22.9.

Pozdravili jsme se písničkou, zopakovali jsme si písničku Phonics song a učili se první písmenko v abecedě: A

Písmenka a slova se učíme z webové stránky Starfall.com

Alphabet book: písmenko jsme si zapsali a nakreslili obrázek.

Numbers: učíme se čísla od 1 do 10, procvičujeme výslovnost a hrajeme hry.

Navzájem jsme se ptali How old are you? (Kolik ti je?). Poslechli jsme si a doplnili cvičení 1 a 2 v učebnici SB na str. 5

17.9.

Dnes jsme se naučili novou písničku, kterou se na začátku každé hodiny přivítáme (Who is here today? Miss Lenka is here. Hello.)

Zopakovali jsme si pravidla chování ve třídě a také nejčastější pokyny pro práci v hodině (LISTEN - DRAW - COLOUR - OPEN - LOOK - POINT)

Dnes jsme začali tvořit plakát naší skupiny, na kterém bude maskot naší skupiny, gekon, a naše fotky. Plakát bude umístěn do chodby k jídelně.

Seznámili jsme se se čtyřmi kamarády, hlavními hrdiny naší učebnice, se kterými budeme zažívat různá dobrodružství (dvě dívky: FLASH, MISTY a dva kluci: WHISPER, THUNDER)

Bookwork (práce s učebnicí): SB (Student's Book), str. 4 - naučili jsme se krátkou říkanku, WB (Work Book), str. 4 - spojili jsme jména s obrázky a vybarvili.

Na závěr jsme si poslechli písničku s celou abecedou, kterou si budeme ještě opakovat a procvičovat. Poslechnout si ji můžete tady.

15.9.

Vítáme Vás v novém školním roce! smiley

Dnešní hodina byla především seznamovací. Nejprve jsme se v kruhu vzájemně představili a své jméno doplnili nějakým pohybem nebo pózou.

Ptáme se: What is your name? My name is Miss Lenka. I am Miss Lenka.

Seznámili jsme se s několika třídními pravidly: LISTEN - LOOK - SPEAK ENGLISH - BE SAFE - BE KIND (poslouchej - dívej se - mluv anglicky - chovej se opatrně - buď milý k ostatním)

Rozdali jsme si nové sešity s abecedou, úvodní stránku jsme si vybarvili a podepsali. Sešity si budeme nechávat ve škole a každou hodinu do nich nějaké písmenko připíšeme.

Povídali jsme si o šikanování a podepsali jsme tzv. Anti-Bullying Certificates. Děti svým podpisem stvrdily, že se budou vzájemně respektovat, chovat se k sobě hezky a pomáhat si.

Rozdali jsme si obrázky, které jsme podle pokynů vybarvovali: COLOUR (vybarvi) the apple red and green, DRAW (nakresli) an animal.

Zahráli jsme si hru Simon says, procvičujeme jednoduché pokyny (TOUCH, POINT, SHOW - dotkni se, ukaž, ukaž nám)

Podívali jsme se na obrázky, jak vypadá Gekon, maskot naší skupiny.
TOPlist

aktualizováno: 25.09.2020 23:22:17