Geckos

Geckos

Vyučující:

Jennifer Dickinson

tel.: +420 608 440 617
email: gapagirl@gmail.com

Asistent/ka:

Tereza Silonová

tel.: +420 603 500 426
email: Tereza.Silonova@seznam.cz

 

Vítáme Vás v novém školním roce 2018-2019!Na této webové stránce se dočtete, co žáci na hodinách angličtiny dělali, jaké domácí úkoly jim byly zadány, co si mají nastudovat na testy a také se zde dozvíte i další důležité informace týkající se výuky. Proto Vás prosíme, abyste si tyto stránky pravidelně prohlíželi. Budete-li mít nějaké další dotazy, můžete nám kdykoli zavolat nebo poslat email.
 

*Super Minds*

 Vážení rodiče, 
chtěli bychom vám dát na vědomí, že curriculum učebnice Super Minds se skládá ze dvou částí - první část tvoří základ (je povinná) a druhá část je nadstavbová (doplňková). Kurz byl sestaven tak, aby vyhovoval různým typům anglických programů a aby se jim mohl přizpůsobovat v závislosti na tom, kolik hodin angličtiny týdně děti mají. V našem případě, kdy máme čtyři hodiny týdně, jsme schopni probrat základní část (prvních šest stran z každé lekce), ale na druhou část (dalších šest stran v každé lekci) máme velmi málo nebo vůbec žádný čas. Z tohoto důvodu často naleznete v učebnicích Student's Book and Workbook vynechané stránky. Vyučující vašich dětí vždy zveřejní na webových stránkách zadání domácího úkolu, a tak si budete moci zkontrolovat, zda vaše dítě probírá látku, která je povinná. Co se týká zbývajících stránek a cvičení, samozřejmě budeme žáky pobízet, aby si je sami doma vypracovali, pokud chtějí. Vyučující tyto stránky a cvičení zkontrolují a žáci za ně získají hvězdičky navíc jako odměnu za své úsilí. Součástí učebnice Student's Book je i interaktivní DVD-ROM obsahující animované příběhy z učebnice, interaktivní hry a aktivity včetně písniček s karaoke verzí, které je určeno k domácímu procvičování.

Zde jsou uvedeny instrukce pro registraci do systému Cambridge Learning Management System. Kód k aktivaci najdete uvnitř učebnice Workbook. Jedná se o doplňující aktivity k učebnici, které jsou určeny k domácímu procvičování. V hodinách s nimi nepracujeme. 

 

 

ZÁŘÍ

20/9

Hodinu jsme začali příběhem o Jakeovi, ptáčkovi, který si hrál s velrybou a psali jsme na tabulky a do sešitů jednoduché věty.

Pokračovali jsme mluvením o tom, co je to šikana a proč to není žádoucí/jak být správní kamarádi a žáci. Poté jsme shlédli a diskutovali krátký Pixar film 'For The Birds' (https://www.youtube.com/watch?v=nYTrIcn4rjg) a podepsali jsme anti-bullying contract ve třídě.

Poté jsme pokračovali ve výrobě třídního plakátu pro Gekony. Děti si je vystřihly a společně jsme si je nalepili a podepsali na plakát.

Poté jsme hráli hry ze Star Fall (Gingerbread Man atd.) a nakonec jsme si zazpívali ABC song/písničku.

18/9

VÍTEJTE VE ŠKOLE!

Nejprve jsme se představili v kruhu - předávali jsme si plyšovo kostku. Poté jsme praktikovali věty 'My name is....' a 'I am... years old.' Nakonec jsme si házeli kostkou přes kruh a snažili se zapamatovat si jména ostatních.

Miss Jennifer představila koncepty co znamená být dobrými žáky a pracovat ve třídě. Také jsme se bavili o přidělování hvězdiček za chování, popřípadě později za čtení knížek a vytváření 'book reports' atd.

'My name is...' a 'I am... years old.' - tyto věty jsme psali na tabulky smazatelnými fixy a poté i do sešitů. Žáci dostali za tyto úkoly hvězdičku/razítko.

Řekli jsme jim, co jsou to 'geckos'/gekoni a oni si vybarvili předpřipravené gekony, z kterých budeme vytvářet třídní plakát spolu s jejich vystřiženou fotkou.

HW/Domácí úkol: Žáci dostali papírovou tašku, ve které mají příští úterý (25.9.) přinést tři předměty (pohlednici, rodinné foto, foto přátel, něco v oblíbené barvě, oblíbenou knížku, logo oblíbeného sportovního týmu, obal od oblíbeného pamlsku atd.), které je charakterizují.

 

TOPlist

aktualizováno: 21.09.2018 19:01:21