Chipmunks

Badgers

Vyučující:

Anna Fields

tel.: +420 777 681 463
email: annasfields95@gmail.com

Asistent/ka:

Lenka Lieblová

tel.: +420 732 228 654
email: lenka@liebl.cz

 

Vítáme Vás v novém školním roce 2018-2019!Na této webové stránce se dočtete, co žáci na hodinách angličtiny dělali, jaké domácí úkoly jim byly zadány, co si mají nastudovat na testy a také se zde dozvíte i další důležité informace týkající se výuky. Proto Vás prosíme, abyste si tyto stránky pravidelně prohlíželi. Budete-li mít nějaké další dotazy, můžete nám kdykoli zavolat nebo poslat email.

*Super Minds*

 Vážení rodiče, 
chtěli bychom vám dát na vědomí, že curriculum učebnice Super Minds se skládá ze dvou částí - první část tvoří základ (je povinná) a druhá část je nadstavbová (doplňková). Kurz byl sestaven tak, aby vyhovoval různým typům anglických programů a aby se jim mohl přizpůsobovat v závislosti na tom, kolik hodin angličtiny týdně děti mají. V našem případě, kdy máme čtyři hodiny týdně, jsme schopni probrat základní část (prvních šest stran z každé lekce), ale na druhou část (dalších šest stran v každé lekci) máme velmi málo nebo vůbec žádný čas. Z tohoto důvodu často naleznete v učebnicích Student's Book and Workbook vynechané stránky. Vyučující vašich dětí vždy zveřejní na webových stránkách zadání domácího úkolu, a tak si budete moci zkontrolovat, zda vaše dítě probírá látku, která je povinná. Co se týká zbývajících stránek a cvičení, samozřejmě budeme žáky pobízet, aby si je sami doma vypracovali, pokud chtějí. Vyučující tyto stránky a cvičení zkontrolují a žáci za ně získají hvězdičky navíc jako odměnu za své úsilí. Součástí učebnice Student's Book je i interaktivní DVD-ROM obsahující animované příběhy z učebnice, interaktivní hry a aktivity včetně písniček s karaoke verzí, které je určeno k domácímu procvičování.

Zde jsou uvedeny instrukce pro registraci do systému Cambridge Learning Management System. Kód k aktivaci najdete uvnitř učebnice Workbook. Jedná se o doplňující aktivity k učebnici, které jsou určeny k domácímu procvičování. V hodinách s nimi nepracujeme. 

 

ZÁŘÍ

20.9.

Welcome song: dnes jsme se naučili novou písničku, kterou se vždy na začátku hodiny představíme. Ptáme se v ní: "Who is here today? Miss Lenka is here! Hello!"

Zopakovali jsme si a zpívali The Phonics Song.

Starfall: na interaktivní tabuli jsme si představili zábavnou abecedu, budeme se učit jednotlivá písmena a slova začínající na toho písmeno. Odkaz přikládám tady.

MDR (My Daily Report): na začátku každé lekce zapisujeme do sešitu. Dnes jsme si zapsali písmeno A, a + nakreslili jablko (apple)

Povídali jsme si o šikaně (bullying) a podívali jsme se k tomu na krátké video. Mluvili jsme o tom, jak se k sobě chceme a budeme navzájem chovat a všichni jsme podepsali dohodu proti šikaně.

Poster (plakát): dnes jsme vyráběli plakát naší skupinky, dokončíme ho příští týden a vystavíme u učebny EATS ve škole.

Homework (domácí úkol): podívejte se na písmeno A, a na stránce Starfall.com

18.9.

Welcome to school, Chipmunks!

Na začátku hodiny jsme se všichni vzájemně představili a zahráli si hru na procvičení jmen.

Notebooks (sešity): nadepsali jsme si sešity a ozdobili je pro letošní školní rok.

Rules (pravidla): v kroužku jsme si sestavili pravidla chování ve třídě, malou tabulku jsme si pak nalepili do sešitu a domalovali obrázky

Nové fráze: v hodinách používáme stejné fráze pro společné činnosti, aktivity, nebo získání pozornosti: "make the circle big, big, big" (postavíme se do kruhu); "1, 2, 3, eyes on me" (díváme se na toho, kdo skupince něco říká), "criss cross apple sauce" (sedíme v kruhu v tureckém sedu)

Nová písnička: na interaktivní tabuli jsme poslouchali novou písničku "The Phonics Song" a seznamovali se s tím, jak jednotlivá písmena znějí v angličtině. Odkaz přikládám zde.

Homework (domácí úkol): opakování písničky z odkazu, aby děti naposlouchaly anglickou abecedu.

TOPlist

aktualizováno: 21.09.2018 19:01:21