Cheetahs

Cheetahs Vyučující:

Carl Warwick

tel.: +420 608 680 875
email: pronefoal@yahoo.co.uk

Asistent/ka:

Tereza Silonová

tel.: +420 603 500 426
email: Tereza.Silonova@seznam.cz

 

Vítáme Vás v novém školním roce 2017-2018!Na této webové stránce se dočtete, co děti na hodinách angličtiny dělaly, jaké domácí úkoly jim byly zadány, co si mají nastudovat na testy a také se zde dozvíte i další důležité informace týkající se výuky. Proto Vás prosíme, abyste si tyto stránky pravidelně prohlíželi. Budete-li mít nějaké další dotazy, můžete nám kdykoli zavolat nebo poslat email.
 

*Super Minds*

 Vážení rodiče, 
chtěli bychom vám dát na vědomí, že curriculum učebnice Super Minds se skládá ze dvou částí - první část tvoří základ (je povinná) a druhá část je nadstavbová (doplňková). Kurz byl sestaven tak, aby vyhovoval různým typům anglických programů a aby se jim mohl přizpůsobovat v závislosti na tom, kolik hodin angličtiny týdně děti mají. V našem případě, kdy máme čtyři hodiny týdně, jsme schopni probrat základní část (prvních šest stran z každé lekce), ale na druhou část (dalších šest stran v každé lekci) máme velmi málo nebo vůbec žádný čas. Z tohoto důvodu často naleznete v učebnicích Student's Book and Workbook vynechané stránky. Učitelé vašich dětí vždy zveřejní na webových stránkách zadání domácího úkolu, a tak si budete moci zkontrolovat, zda vaše dítě probírá látku, která je povinná. Co se týká zbývajících stránek a cvičení, samozřejmě budeme děti pobízet, aby si je samy doma vypracovaly, pokud chtějí. Učitelé tyto stránky a cvičení zkontrolují a děti za ně získají hvězdičky navíc jako odměnu za své úsilí.

Zde jsou uvedeny instrukce pro registraci do systému Cambridge Learning Management System. Kód k aktivaci najdete uvnitř učebnice Workbook. Pouze sekce ‘self-study’ je aktivována. Se sekcemi 'join a class' nebo 'join a school' zatím nepracujeme.

 

 

ČERVEN

13.6

DŮLEŽITÉ: Prosím, potvrďte Deanně Barešové zda-li se Vaše děti mohou účastnit pondělního bowlingu (je to poslední rozlučková hodina angličtiny v EATS, namísto hodiny), jinak se nebudou moci účastnit. Děkuji

Den jsme začali oblíbenou hrou Werewolf.

Poté se někteří studenti, kteří měli předešlou hodinu kázeňské problémy soustředili na smaostatnou práci/psaní. Ostatní dělali znalostní kvíz, vyráběli ''peníze'' a hráli s nimi poté karetní sázecí hry v angličtině (higher/lower).

11.6

MDR/portfolio: Vyjmenuj tři slavné věže. Kde jsou? (Eiffelova Š ikmá věž v Pise atd.)
Hry: Tichá pošta/mimetické - dva týmy po třech žácích - cílem hry je co nejpřesněji 'přeložit' slovo do mimetických gets - často se takto význam úplně zkomolí a slovo, které je nakonec vyřčeno, neodpovídá původnímu zadání.
 
 
Postav co nejvyšší věž ve skupině za pomocí materiáů předložených ve třídě: 6 A4 archů papíru, 3 klacky, kousek lepící pásky (loket), kousek provázku (na dva lokty)

 

6.6

MDR/portfolio: Vyjmenuj (v angličtine) jednu situaci, kdy jsi někomu pomohl a jednu, kdy někdo pomohl tobě.

TEST - polovina třídy dopisovala test.

Hry: King of Cups - karetí hra s úkoly a úkoly za trest při nesplnění úkolů. Ůkoly mohou být něco jako 'vyjmenuj slovo od písmene ___ ' nebo 'napodob slepici'  & Scattegories

Kreativní činnost: Vyzkoušeli jsme napsat slova k rapu. Tento úkol se ukázal jako celkem obtížný.

Zkontrolovali jsme domácí úkoly a zadali jsme nový.

HW: 114, 115

3.6

✹❀ Vítejte v posledním měsící tohoto školního roku! 3.6. proběhl náš poslední star store a žáci byli podle počtu udělených hvězdiček odměněni drobnými dárky, sladkostmi atd. dle výběru. ✹ ✹

Dnes jsme byli spojeni s další třídou. V první hodině jsme pracovali na poslechu, cvičení ve workbook-u, která jsme ještě nedodělali. V druhé polovině jsme byli venku a hráli jsme oblíbené hry jako Werewolf a Smugglers.

PROSÍM, ZVEME VŠECHNY RODIČE, PŘÁTELE A PŘÍZNIVCE EATSU, KTEŘÍ CHTĚJÍ PODPOIT SNAHU VAŠICH DĚTÍ PODPOŘIT CHARITATIVNÍ PROGRAM, ABY PŘIŠLI NA ZÁBAVNÝ 'CHARITY SALE' VE STŘEDU 6.6. ODPOLEDNE. ŽÁVI SI PŘIPRAVILI DROBNÉ PŘEDMĚTY A PROBĚHNE I NĚJAKÝ KULTURNÍ PROGRAM, BUDE TO VESELÉ A SKVĚLÁ PŘÍLEŽITOST JAK SPOLEČNĚ ZAMÁVAT KOLNÍMU ROKU.

KVĚTEN

30.5

Otevřeli jsme hodinou se hrou Werewolf.

Test 9: Poslední test v tomto školním roce/kurzu! :)

Kreativní činnost: Dokončování sušenek ve sklenici a jejich dekorace - pro charity sale 6.6.

28.5

Exkurze do partnerské charity 'Kolpingův Dům' (azylový dům pro matky v nouzi s dětmi, pro odkaz k této návštěve klikněte zde) - žáci dostali nejprve výklad jak tento dům funguje a historie Adolpha Kolpinga a Kolpingova Domu v Praze. Měli jsme občerstvení a prostor na dotazy. Poté jsme se setkali s třemi maminkami s kočárky a pokračovali jsme sis dětmi na farmu v Bohnicích, kde jsme viděli lamy, kozy, koně, kočky... Žáci tlačili kočárky s miminky a hráli sis tříletou Markétkou. Poté jsme se vrátili do školy.

23. 5.

MDR - My daily report: Write three things you have already done and three things you haven`t done yet.

Games and activities: Sushi Go Party, Sequence, Stacking Tower Game. Děti hrály anglické deskové hry.

V pondělí 28. 5. jdeme pozdravit naše charitativní partnery do organizace Kolping a předáme jim dárky, které jsme v hodině vyrobili. Prosíme rodiče, aby poslali svůj souhlas/nesouhlas s účastí dítěte na akci paní Barešové.

21.5

MDR/portfolio: ''hanged man''/''visatec'' - hra se slovy z extra practice sheets

Extra practice sheets: Extra cvičení jako příprava na poslední test v tomto školním roce :) + společná kontrola cvičení

Kreativní činnost: ''Cowgirl/cowboy cookies''/''cookies in a jar'' = ''sušenky v 'zavařovačce' '' - výroba sklenic s ingrediencemi podle pokynů v anličtině a odměřování v odměrce v angličtině - výroba pro charity sale/charitativní prodej - fundraising ve škole na začátku června

16.5

Super Minds: strany 110 až 113

+ průzkum materiálu ohledně tajemné lodi Mary Celeste na Smithsonian Channel: https://www.smithsonianchannel.com/shows/the-true-story-of-the-mary-celeste/0/130102https://www.smithsonianmag.com/history/abandoned-ship-the-mary-celeste-174488104/

+ krátká diskuze o Bermudském Trojúhelníku podle námětu v učebnici

Hry: Werewolf

Homework: workbook strany 110 a 117

14.5

Kreativní aktivita: Otevřeli jsme hodin kreativní aktivitou v přípravě na návštěvu azylového domu pro matky s dětmi Kolping a připravili jsme květináčk tím, že jsme je ozdobili motivem květin.

Hry: Poté jsme hráli venku 'Vampire' a 'Smugglers' - hru při které 'policie' pátrá po bankovkách schovaných v oblečení 'pašeráků' - ptají se - 'Can I see your left/right pocket/shoe/sock..., please?' Podle toho kdo skóruje vyší počet bankovek do 'banky', ten vyhrává.

9.5

MDR/portfolio: Ktéré části lodi umíte pojmenovat?

Super Minds: Začátek nového oddílu/lekce - strany 106 až 108 : poslech, čtení, nová slovní zásoba

HW: workbook strany 106, 107, 108, 109

7.5

Spojené vyučování z důvodu malého množství žáků ve škole - žáci hráli hry ve třídě  na dvorku, potkali žáky z ostatních tříd a další učitele z EATS programu.

2.5

MDR/portfolio: ''What did you do on Monday?'' - (Co jsi dělal/a v pondělí?) napiš a prodiskutuj

Extra practice sheets - extra cvičení v přípravě a opakování na test

Hry: Werewolf

Test z oddílu učebnice č.8 (UNIT 8)

DUBEN

30.4

Spojené vyučování z důvodu malého množství žáků ve škole - žáci hráli hry, sledovali část Puss In The Boots (Kocour v Botách a oté měli turnaje v karetních a deskových hrách

25.4

MDR/portfolio: stereotypně mužské a ženské práce - které vás napadají? (studenti vymysleli práce jako hasič, sekretářka atd.)

Hry: British Council - sushi spell http://learnenglishteens.britishcouncil.org/study-break/games/sushi-spell

Super Minds: Extra practice - článek o ženě, která je hasička. + cvičení: hledání otázek pro odstavce v interview. str. 101 a 104

HW: -- dvě stránky z work book

23.4

MDR/portfolio: Jak lidé komunikovali a zaznamenávali komunikaci nebo poznání 3000, 1000, 500, 50, 10 let nazpátek?

Čtení/subject: 'History of the Quill Pen' - žác se dozvěděli co je to quill pen (psací brk) a jeho původ, z čeho se vyrábí atd, dozvěděli se co je to 'pen and nib' (namáčecí pero) a jaké další materiály se používaly.

Kreativní činnost: V parčíku u školy žáci nasbírali klacíky, pírka a jiné materiály, ktteré se daly použít ke psaní 'tajných zpráv' citrónovou šťávou, která se zviditelní teplem/nad plamenem.

18.4

MDR/portfolio: Vyber si ze seznamu povolání na tabuli co bys nejraději byl a napiš proč.

Super Minds: Stránky 98 a 99 - příběh 'The Trouble with Orangehead' - poslech, otázky a čtení.

'Den bez ruky' - většinu hodiny jsme strávili pouze s jednou rukou, protože téma 'co t znamená nemít končetinu' se objevilo v poslední hodině. Poté jsme měli diskuzi - bylo to složité? BYlo to nepohodlné? atd.

HW: 97 a 98

16.4

MDR/portfolio: 'Would you rather.... or...?' (Co bys raději...?) hra - otázky o extrémech. Zábavné otázky.

Hry:Werewolf (karetní hra kdy jeden žák byl vypravěčem)+ 'Exquisite corps' surrealistická hra, kdy každý žák přehne papír a nakreslí část těla a tak se navzájem neviděné části spojí a vytvoří 'obludkz' - každý žák pak dostal jednu 'obludku' a popsal ji, jaké má jméno, jaké má povolání a superpowers.

 

11.4

MDR/portfolio: 'Hádej kdo jsem?' - používání mimických gest nebo slovních nepřímých popisů k uvedení různých druhů práce (např. zubař, pilot, businessman, cleaner...)

Super Minds: Pracovali jsme na nové složce na stránkách 94 - 96, cílem mimo jiné bylo používat první kondicionál.

Hra: Wordshake - hledej slova - kolik jich najdeš? Online hra v angličtině.

HW: 94, 95, 96

 

9.4

MDR/portfolio: 'What is your favourite museum in the world?' a 'Why do we have museums?' - otázky 'Jaké je tvé nejoblíbenější muzeum na světě?' a 'Proč máme muzea?'

Hra: 'Brain Quest' - kvízová hra s otázkami z různých oblastí (např. přírodní a společenské vědy, smíšená kategorie, zvířata...). Žáci v družstvech se při hře navzájem ptají oztázky z této karty, a když to uhodnou, dostanou patřičný počet bodů.

Kreativní aktivita: Jaké bude muzeum budoucnosti? Žáci vymyslí koncept muzea buducnosti a připraví do něj 'exponáty' a pak ostatním dají 'prováděnou prohlídku' - používají angličtinu jk popidu předmětů a historie z perspektivy budoucnosti.

4.4.

MDR/portfolio: Scrambled senence/zpřeházená věta. + Jaké byly vaše Velikonoce?

Charita: Diskuze na téma charitativního prohramu školy. Co znamená charita a jak pomáháme? Inforace o Kolpingově domě. Je to důležité podpořit zranitelné rodiny (matky s dětmi)? Jak si myslíte, že jim škola/charitativní program pomáhá? - diskuze + probrání jaké výrobky budeme vyrábět na fundraising

Hry: Who am I?/Kdo jsem? - žákům se na čelo nalepí jméno slavné osobnosti a za pomoci kladení otázek ostatním zjistí, kdo jsou. Kdo svou osbonost uhádne první, vyhrává.

 

BŘEZEN

27.3

MDR/portfolio: Zpřeházená věta o Velikonocích.

Kreativní činnosti: Barvení vajec za sledování Peter Rabbit na náměty příběhů Beatrix Potter a Big Buck Bunny. 

Hry: Krátká hra Assassin na probrání a eslgames plus (word wolley na adjectives vs. pronouns). Na tabuli napičte slovo nebo dvě a kolektivně poskládejme nezvyklý velikonoční příběh.

25.3

MDR/portfolio: Kolik slov znáš spojených s Velikonocemi? Která slova se rýmují? - slož krátkou velikonoční básničku a sdílej ji se spolužáky

Hry: Werewolf/Vlkodlak a kvízová hra 'Bomba'/'The Bomb' s otázkami z oblasti Velikonoc a astronomie

21.3

MDR/portfolio: 'hanged man'/'oběšenec' - 'Spring equinox brings a new season in.'

Super Minds: Extra gramatická cvičení zezadu učebnice.

Hry: 'Taboo' - hádání slov přičemž jsou slova, která jsou 'tabu' a nesmějí se používat.

Kreativní činnost: Dokončování komiksů z pondělí + prezentace jednotlivých komiksů 'před laminací'. 

19.3

MDR/portfolio: Doplňte mezery ve větě o galaxii.

Hra: Jaký je tvůj les? Představ si a popiš - na základě archetypů C. Junga

Kreativní činnost: Vytváření komisků ve dvojicích nebo individuálně na témata: 'Astronomie/sci-fi' a/nebo 'Život lesních zvířat'

15.3

TEST day - slavíme, co jsme se naučili. Test skládající se z poslechu a psaní.

DMR/portfolio: Scrammble words - pomíchaná slova a tzv. oběšenec - hádání písmen ve větě a pak i věty - zpráva o smrti Stephena Hawkinga. Kdo byl Stephen Hawking? Povídání.

Hry na eslgamesplus.com - žáci se rozdělili na týmy. + Werewolf

12.3

MDR/portfolio: 'My favourite theatre play or film is..., because... .' (Moje oblíbená divadelní hra nebo film je..., protože... .' + krátká diskuze o oblíbených (především) filmech.

Extra practice sheets v přípravě na středeční test. Dvě stránky cvičení.

Hry: eslgamesplus.com tři hry (car races, moonshot a volley) zabývající se tématikou present perfect (předpřítomného času prostého), který jsme zrovna probírali.

+ čtení komiksu 'Golden Rush in California' z komiksové knihy o americké historii (inspirace pro žáky k výrobě vlastního komiksu).

7.3

MDR/portfolio: Napiš dvě věty s použitím slov 'kindness' a 'empathy'.

Hry: Werewolf

Super Minds+ Shakespear materiály: strany 86 a 87 a 90 doplněny dvěmi krátkými videi o Shakespearově životě (které byly kompatibilní s tématem v knize) a na závěr jsme sledovali toto video http://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/short-stories/macbeth

Dále měli žáci možnost vybrat si knížky z knihovny.

HW: 86, 88, 89 workbook

5.3

MDR/portfolio: Nová forma sloves tzv. 'past participle' - doplň slovesa v minulém času prostém a v 'past participle' (příčestí minulé). Toto je příprava na předpřítomný čas, který je gramatickou složkou současné jednotky v knize, kterou probíráme.

Hry: 'The Bench' (Lavička) - dva lidé se posadí vedle sebe na 'lavičku' a mají spolu konverzaci v angličtině. Kdo se nejdříve rozesměje, prohrává. Na konci hodiny jsme také hráli 'Doble' - karetní hru, ve které se žáci zbavují kulatých karet se symboly, když se na hromádce objeví jeden, s který jeden ze symbolů na jejich kartě/kartách soulasí. Kdo se nejdříve zbaví všech karet, vyhrál. Tato hra se dá hrát i v opačném pořadí - žáci si karty z hromádky berou a vyhrává ten, kdo jich má na konci nejvíce. Kartu si mohou vzít pouze tehdy, pokud jako první zvolají název symbolu, s kterým jejich karta sounáleží. Takto si cvičí slovní zásobu.

Kreativní náplň hodiny: Práce s písní Eda Sheerana, s jejími slovy + nacházení správného pořadí strof, doplňování slov podle poslechu, vybírání správných slov z dvojice.

ÚNOR

28.2

MDR/portfolio: Kdo byl Shakespeare?

Super Minds: V učebnici jsme pracovali na stranách 82, 83 a zpívali jsme písničku ze strany 84.

Hry: Mimické cvičení - 'kdo jsem, co jsem?'

HW: strany 82, 83 a 85

26.2

MDR/portfolio: What 3 plays did William Shakespeare write? Name.

Kreativní náplň hodiny: Žákům byla představena křížovka obtížného stupně. Nejprve jsme na tabuki vygenerovali všechna slovíčka v angličtině, která zatím neznají, poté dostali čas ve dvojicích uhádnout co nejvíce slov. Nakone jsme křížovku luštili ve třídě jako jedna skupina a zkusili jsme doplnit všechna slova, která nám nzatím chyběla.

Hry: Na konci hodiny jsme si zahráli jedno kolo oblíbené hry 'werewolf'.

21.2

MDR/portfolio: Vytvořili jsme seznam a z něj posléze kartičky různých rolí pro jednotlivé žáky vce třídě, které budeme mezi nimi rotovat (například služba dohlížející na pořádek ve třídě, služba dohlížející na ostatní, aby nemluvili česky atd.)

Test: Test z oddílu č.6 v učebnici a test, ve kterém žáci měli použít správně a vysvětlit slova 'would' 'must', 'need to', 'could', should'...

HW: zkontrolovali jsme starší domácí úkoly na stranách 73, 74, 78 a 80 a zadali jsme nový domácí úkol na stranách 75, 79 a 81. Ti kteří neměli předchozí domácí úkoly je doplňovali zatím co ostatní pracovali ve skupině na vyrábění kartiček výše.

Star store: Dnes také proběhlo vyhodnocení minulého měsíce a žáci šli do star stor-u, kde si mohli vybrat odměnu podle počtu udělených hvězdiček.

19.2

MDR/portfolio: Doplňování vět a individuální sepsání základních věci potřebných pro cestování.

Hry: Poté jsme hodinu přerušili krátkou hrou, kdy se musí uhádnout kdo je 'vrah', žáci se prošli po třídě a změnili svůj mód koncentrace. Mezi practice sheets na test ve středu jsme hráli hry z eslgamesplus.com na pořadí slov ve větě.

Practice sheets: VYlnili jsme dva cvičné archy na test ve středu.

HW: Zkontrolovali jsme staré domácí úkoly a ti, kdi je neměli doplněné je doplňovali, ti kteří je měli doplněné hráli kvízovou hru 'the BOMB' na trivia ze světa pop kultury, oblasti přírodny a historie, ve které sbírají body a mohou je popřípadě ztratit nebo si přehodit, pokud si vyberou správné či nesprávné skryté políčko. Nový domácí úkol bude zadán a poslední domácí úkol bude zkontrolován ve středu.

14.2

Super Minds: Strany 74 a 75, dále samostatná práce na gramatických cvičeních/opakování ze zadu učebnice, od strany 120 dále, aby si žáci zopakovali probrané látky

Hry: Werewolf + rozebraní pravidel, postav a jejich charakteristik

HW: strany 73, 74, 78, 80 (k odevzdání 21.2.)

12.2

Portfolio: Napiš tři věty o tom jaké byly tvé prázdniny a povykládej o uplynulém prázdninovém týdnu.

Hry: Příběh 'funeral' (pohřeb) - detektivní zápletka/test. Carl vyprávěl příběh a žáci museli uhádnout záměr kriminálního činu.

Traveling/Cestování: A) Označ na mapě světa, která místa jsi navštívil. Které bylo tvé oblíbené? Proč? B) Vyber si místo, které bys chtěl/a navštívit. Našli jsme onlin efotogrfie tohoto místa a žáci prezentovali před třídou své volby, aby si procvičili svou slovní zásobu a mluvený projev.

 

LEDEN

31.1

Začali jsme konverzaci poznávačkou vlajek (vlajka Turecka) a bavili jsme se o této vlajce a o tom, jestli někdo z žáků navštívil Turecko, čímž jsme zahájili hodinu a navázali na kapitolu v Super Minds, v které hrdinové navštíví Istanbul. Ukázali jsme studentům Bosporský průliv na mapě a také architekturu Istanbulu.

Super Minds: str. 70 a 71, poslech, čtení, zodpovídání otázek.

Homework: str. 70 a 71 workbook + všechny nedodělané domácí úkoly z posledního období pro ty, kterým některé chybí.

29.1

Portfolio: Making + writing postcards

Hry: Werewolf

Kreativní náplň: '15 ways to use the invention of a finger bell' (15 způsobů jak využít vynález prstového zvonku) - žáci ve skupinách vymýšleli způsoby využití a pak jsme je sdíleli s celou třídou.

24.1

Testovací den (party on a paper)

Test 1: Rekapitulační test z lekce 5.

Test 2: Z Murphy's Grammar - žáci studovali ve skupinkách 'phrasal verbs' z listu který dostali, a poté každý napsal svůj test. Toto mělo ta účel jednak rozšíření jejich znalosti této gramatiky a zároveň vystavění schopnosti týmové spolupráce i individuální zodpovědnosti. S ohledem na některé dynamiky ve třídě, kdy někteří akademicky nejlépe prospívající studenti jsou bokem toto 'cvičení' a tento způsob testování může také velmi přispět kolektivu.

Hry: 'One word story' (Jednoslovný příběh - žáci sedí v kruhu a každý přidá jedno slovo, kterým se utvoří příběh. Žáci musí poslouchat stejně jako být kreativní a otevření novým vhledům/slovním nástavbám dalších žáků.

Homework: str. 68, 69

 

 

22.1

Portfolio: 'How to boil an egg?' (Jak uvařit vejce?) Diskuze o nejlepších strategiích vaření vajíček. (Postupy a návody.)

Hry: 1) Pantomima - žáci předvádí činosti a ostatní hádají, o kterou činost se jedná.  2) The Bomb (Bomba) - kvízové otázky, vědomostní soutěž ve skupinách.

Worksheets: Extra pracovní listy (str.31, str.33 a apostrofy/apostrophies)

17.1

Portfolio: 'Wanted' plakát - výroba plakátu kriminálníka, popisek v angličtině, prezentace pro ty co chtěli před třídou.

Super Minds: strany 61 a 62

Homework: strany 61 & 62 v workbook-u

Hra: Narativní hra 'Werewolf' (Vlkodlak)

15.1

Hry: Hodinu jsme začali oblíbenou hrou, strategickou, 'role play' s postavami zvanou a vypravěčem zvanou 'Werewolf' (Vlkodlak).

Family tree/birth order: Mluvili jsme s žáky o tom, co je to rodokmen (a vytvořili jsme si každý jeden jednoduchý) a co pro nás znamenal nebo znamená pořadí, ve kterém jsme se narodili. Bavili jsme se také o rodinách u zvířat a jak se konkrétní zvířata (samci, samičky a mláďata) řeknou v angličtině.

Gramatika: Apostrophies (apostrofy) - v přivlastňovacích jménech a v kontrakcích slov. Po základním výkladu jsme se studenty sdíleli toto krátké, názorné a vtipné youtube video https://www.youtube.com/watch?v=Fa3-ibgps-A

Super Minds: str.60

10.1

Gramatika: Začali jsme probírat apostrofy, ke kterým se vrátíme v následující hodině. Zadali jsme tři kategorie apostrofů, které se naučíme a něco málo jsme si vysvětlili.

Super Minds: Pracovali jsme na stránkách 58 a 59.

V druhé polovině hodiny jsme hráli další ze série her 'detective', protože studenti byli pouze čtyři a toužili jedno kolo této hry dořešit, najít vraha. (http://zdoz.com/game/Scene-of-the-Crime)

8.1

Portfolio: 'INSECTS' crossword/křížovka ze života hmyzu

pak jsme hráli 'Cattegories' (s kategoriemi 'roztomilé věci', 'jídlo a pití', 'nástroje' a 'růžové' - ke kždé kategorii museli žáci ve skupinkách přiřadit slovo začínající na dané písmeno, které se 'vylosovalo')

Kreativní činnost: Zbytek hodiny jsme hráli napínavou detektivní hru 'SCENE OF THE CRIME' a třída byla rozdělena do tří skupin, ve kterých se žáci střídali - jedna skupina zapisovala na tabuli nová slovíčka, druhá skupina se snažila zapisovat evidenci a důkazy a vymyslet co je zápletka  a třetí pracovala přímo se hrou a počítačem a získávala důkazy. Skupiny si navzájem musely předávat informace a spolupracovat.  Odkaz:http://zdoz.com/game/Scene-of-the-Crime-GD-yhRSxA.html

3.1

Začali jsme hodinu přivítáním do nového roku a konverzací o uplynulých prázdninách ('What were you doing?' 'What was your most exciting present?' etc.)

Portfolio: Crossword 'Ocean Animals' (mantaray, seahorse, electric eal, starfish, etc.)

Super Minds/book: Vrátili jsme se zpět, abychom mohli zopakovat některý poslech (studenti si mohli vybrat vrátit se k více materiálům, nakonec si zvolili jeden). Pracovali jsme tedy znovu se str.30 'Rainforest'. Naučili jsme se slova/fráze jako 'wood logging', 'biodiversity', 'future of food' ('budoucnost jídla' - o čemž jsme měli krátkou diskuzi a cvičení psaní). Poté jsme pracovali na str. 49.

Ve cvičebnici jsme udělali cvičení 1 a 2 na str.33

Homework: cvičebnice str. 49-51

PROSINEC

20.12

Vánoční hodina.

Za poslechu Vánočních písní v angličtině jsme hráli hru 'Pass The Parcell' (Pošli Balík). Tato třída zároveň připravila dva balíky pro kamarády z nižšího stupně. Je to vánoční hra, ve které jsou mezi vrstvami balícího papíru/novin zabaleny sladkosti, v jiných vrstvách zase odpadky. Hraje hudba a balíkse předává, u koho po zastavení písničky zůstane, může odbalit další vrstvu a zjistit, jestli dostal sladkosti (candies) nebo odpadky (trash).

Poté jsme vyráběli vystřihované vločky nebo mozaiková okna z průsvitného papíru.

Nakonec jsme sledovali Mr. Beana, vánoční edici a popřáli si příjemné svátky.

Přejeme příjemné svátky i Vám a těšíme se na spolupráci ve škole v následujícím roce!

 

18.12

Portfolio: Sledování krátkého filmu 'Dear Satan' https://vimeo.com/246983302

Poté jsme vyšli se studenty do star stor-u. Spočítali jsme hvězdičky, které dostali za své chování, práci navíc, 100% skóre v testech atd. a studenti dostali hvězdičky, které v tomto 'obchodě' mohli směnit za sladkosti, drobné i větší hračky (podle počtu hvězdiček).

V druhé polovině hodiny jsme psali pravidelný test z konce lekce (lekce 4 tentokrát). Ve finále jsme za zvuku koled, které jsme přehráváli na počítači, našli čas ny vytvoření Vánočního pozdravu pro charitu, s kterou je tento rok škola - a jednotlivé třídy - spojené. V případě 5. stupně se jedná o Dům Kolping, azylový dům pro matky s dětmi.

13.12

Začali jsme hodinu s prací v knize Super Minds na stranách 50 a 51, která nám dala podnět k diskuzi o 3D a 6D - ''Jak si představuješ 6D?''.

Poté jsme zkontrolovali domácí úkol a zadali jsme domácí úkol nový - str. 56 a 57.

Hodinu jsme zakončili karetní hrou 'Go Fish', zatímco 4 žáci dopisovali test z hodin, v kterých chyběli.

11.12

Portfolio: Práce se slovesnými časy na eslgamesplus

Žáci se rozhodli jakýá typ restaurace chtějí reprezentovat a vyráběli ve skupinkách jídelní lístky (menu). Hodina pokračovala hrou na restauraci, v které se všichni vystřídali v roli zákazníků a číšníků/servírek.

 

6.12

Portfolio: S ohledem na extra test v poslední hodině a jeho problematické části jsme pracovali s dvěma větama z něj, jednalo se o práci s určitými a neurčitými členy přede jmény.

Poté jsme sledovali video z 'Hitchhiker's Guide to Galaxy' (https://www.youtube.com/watch?v=bAF35dekiAY), který se napojoval na téma a článek v učebnici Super Minds - restaurace ve vesmíru.

Zkontrolovali jsme domácí úkol a zda-li žákům chybí nějaká cvičení z work book-u. Zadali jsme úkol: str. 46, 47 a cvičení 1 a 2 ze str. 48.

Praktikovali jsme dialogy ze strany 48 v učebnici SM.

Na konec hodiny jsme hráli obůíbenou hru Werewolf.

4.12

Portfolio: IAT test (implicitní test asociací) na téma rozmanitosti (gender a etnicita atd.)

Z těchto volných asociací následovala dlouhá diskuze na téma 'jinakosti' a 'přijetí', která byla inspirovaná mj. reakcemi některých žáků na vizáž domorodých severo-amerických žen ve videu pár týdnů nazpátek o 'thanksgiving'. Diskuze byla otevřením tohoto tématu, kterému bychom se rádi občas nadále věnovali.

V této hodině žíci rovněž psali extra test ze specifických gramatických dovedností.

LISTOPAD

27.11

DMR/portfolio: Začali jsme hodinu sledováním poučných a zábavných krátkých filmů Sundance a Isabelly Rosellini 'Green Porn' & 'Mamas' a poté studenti hráli 'the Bomb' - kvízovou soutěž, přímo s otázkami z těchto krátkých filmů: https://www.youtube.com/watch?v=EqL_bDP0eAM, https://www.youtube.com/watch?v=XzH2XUbDVPM, https://www.youtube.com/watch?v=CEJAF7P1SFE & https://www.youtube.com/watch?v=SUSUqI7W2V0

Poté jsme pracovali s extra work sheets coby přípravou na středeční test.

Ve finále hodiny jsme sledovali toto neortodoxní video o historii a svátku Thanksgiving, které vyvolaly mnohé emoce a reakce, cenný podnět pro diskuzi a ty nadcházející: https://www.teenvogue.com/story/native-american-girls-describe-the-real-history-behind-thanksgiving

22.11

MDR/portfolio work: Word puzzle z tabule + shrnutí diskuze minulé hodiny ('What would a better school look like?' and 'What would you like to learn?' - odpovědi na druhou otázku - DJing, protestovat, grafický designer, umění, sport,...)

Zkontrolovali jsme domácí úkol a zadali jsme nový ke dni 29.11. (str.38, 39 a 41 workbook).

Pokračovali jsme stranami 38 a 39 v Super Minds, četli jsme, a dělali jsme poslech o Elvisi Presleym a dělali jsme role play.

 

20.11

MDR/portfolio: V této hodině jsme začali tématem času, kdy žáci ukazovali různé časy na analogových hodinách, bavili jsme se o tom odkud cykly času pocházejí, jak se čas dal měřit v minulosti atd.

Poté jsme hráli oblíbenou hru 'Werewolf' (Vklodav) s novými postavami. Pokračovali jsme prvními dvěmi minutami z tohoto videa Sira Kena Robinsona (Ted talk) https://www.youtube.com/watch?v=gXCWkX6u1Bk, kterým jsme uvedli diskuzi na téme 'jak vypadají školy budoucnosti' a 'co by se nám ve škole líbilo', kdy měli žáci možnost vyjádřit své priority a co je na škole baví a co naopak ne, jak by se chtěli učit a co by se chtěli naučit. Tato diskuze byla založená na šesti jednoduchých praktických otázkách ohledně preferencí individuálních studentů. 

 

15.11

MDR/portfolio: 'Co je Rock'n'Roll?' - konverzace o tomtožánru, jeho vzniku a o hudbě obecně.

Pokračovali jsme v učebnici stranami o rock'n'rollu v učebnici Super Minds.

Následně jsme zkontrolovali domácí úkol a zadali další do 22.11.2017 (strany 34, 35,37).

Ve finále jsme dělali 'rcok star' interviews - studenti si utvřili skupinky po dvou až třech pro tuto roleplay, jeden byl žurnalista a další odpovídali na otázky o jejich nadcházejících albech, koncertních tour a jejich hudební kariéře.

13.11

MDR/portfolio: Děti začaly hrou 'Scattergories',kdy skládají slova vztahujícíse k lekci ze zpřeházených písmenek. Poté hrály 'Kategorie' - co je v domě, co je jídlo,co patří mezi zvířata atd.

Následně jsme pracovali na straně 120, Student Book Super Minds,na závěr hodiny jsme pracovali s  knihovnou a děti hrály eslgamesplus s podstatnými jmény a členy.

Zkontrolovali jsme domácíúkolna stranách 32 a 25.

8.11

Začali jsme hodinu hrou 'Assassin', aby se žáci uvolnili před nahlášeným testem. Poté jsme zkontrolovali domácí úkol a zadali jsme nový na straně 28 a 29.

Pokračoval samotný test skládající se ze tří částí - test 1 neboli Progress Test, který má stránku poslechu a stránku čtení a psaní a další test, který sestával z extra cvičení na předložky a používání určitých a neurčitých členů (a, an, the).

Hodinu jsme zakočili sledováním videa 'What's Education For' (https://www.youtube.com/watch?v=HndV87XpkWg)

This video was followed by a discussion aimed at the opinions and needs of the class: 'How can we all together and individually be happier and more prosperingin a class?' (Jak můžeme být všichni dohromady a individuálně šťastnější a lépe prosperující v naší třídě.?') Chceme s touto diskuzí pokračovat a přemostit a zlepšit dynamiky interakcí a zlepšit učení ve třídě, která má dlenašeho názoru vysoký potenciál.

6.11

MDR/portfolio: Hodinu jsme začali scramble words nachystaná tak,aby žáci opakovali slovíčka z minulých lekcí a jejich spelling (hláskování).

Poté jsme zkontrolovali a zadali domácí úkol.

Následoval zkušební test coby příprava na test středeční, žákům bylo vysvětleno, z čeho se bude test skládat. Potá žáci hráli ve dvojicích stolní anglickou hru s kostkou a úkoly/otázkami 'Snakes and Ladders' (Hadi a Žebříky), která obsahovala spoustu slovz uplynulého tématu 'Amazon' (Amazonie).

Ve finále jsmehráli hru 'Time's Up'.kdy žáci rozdělení do dvou týmů losují slova,které musí svým spoluhráčům v týmu vysvětlit bez užití samotnéhoslova na kartičce. Každý má 60 sekund. Tým,který má po sečtení největší počet hlasů vyhrává.

1.11

Toto bylaspeciální hodina věnovaná Halloweenu.

Portfolio: Začali jsme úvodem obsahujícím slovíčka tykající se Halloweenu. A pak také slovíčka týkající se výroby Jack O'Lantern vydlabávané dýně (carving,scraping, tools,...) Práce na slovní zásobě studenty, byli velmi aktivní.

Pak jsme zkontrolovali domácí úkola opakovali slovíčka související s živočišnou říší (reptiles, mammals, birds,...) a zadali jsme nový domácí úkolna příští týden (str. 25 a str.32) a upozornili jsme na nadcházející test.

Žáci poté pracovali s extra worksheetem kde dále odpovídali na otázky ohledně přípravy dýně, našli nová slovíčka apracovali na designu pro dýni. Nakonec se rozdělili do skupiny po třech, vybrali komunikací ve skupině nejlepší design, popř. vytvořili design nový z již nakreslených prvků a začali tvořit.

Další zábava byl videokli z halloweenské Muppet Show s Alice Cooper a písní welcometomy nightmare. Po zbytek hodiny žícidokončovali s naší pomocí dýni a pilovali spolupráci a komunikaci ve skupině. Před odchodem si ještě stihli zahrátcomputer language game (počítačové hry) - quiz ohledně Halloweenu.

ŘÍJEN

30.10

Portfolio: Slovní hádanka (word puzzle) ‚zvířata a prales‘, kdy studenti opakovali a rozšifrovávali nová i stará slovíčka – slovní zásobu spojenou s pralesem,

na kterou napojila práce v knize –strany 25 a 26, článek o dobrodružství hlavních protagonistů v Amazonii. Odpovídali jsme na otázky o džungli, otázky z knihy a tak dále…

Předtím jsme hráli slovní hry v angličtině na eslgames.com (high level, articles –příprava na test).

Poté jsme pokračovali prací ve workbook-u.

V závěru hodiny jsme hráli ‚Ring of Fire‘ –karetní hru s úkoly, která má za úkol zaktivovat slovní zásobu a pomáhá dětem vymyslet úkoly v angličtině. Ve fnále jsme zkontrolovali počet hvězdiček, ktetý byl studentům ud+len a sdlili jsme jim plány na kreativní hodinu ve středu.

25.10

MDR/portfolio work: ‚My favorite thing in the rainforest is…., because…. .‘ Zadávání důvodových vět a procvičování slovní zásoby spojené s touto kapitolou ‚Rainforest‘ (prales).

Začali jsme prací na str.22 v Super Minds, žáci mimeticky představovali zvířata a různé části pralesa a ostatní hádali, o které slovíčko se jedná. Poté jsme pracovali na téže straně s poslechem a odpovídáním na otázky s poslechem spojenými.

Na straně 23 jsme pracovali s čtením vysokých čísel a zkontrolovali jsme úkol a zadali jsme nový ve workbook-u na stranách 22-23.

Poté byl dětmi oblíbený ‚star store‘ kdy si vybrali odměny za své hvězdičky, které nasbírali za přítomnost ve škole a své chování. Den rychle uběhl a byl plný vzrušení.

23.10

Začali jsme hodinu konverzací o tom, co žáci dělali o víkendu. Poté žáci dostali na tabuli větu, jejíž gramatiku a hláskovací chyby museli studenti opravit. Jedna z otázek, které vyšly z kontextu této věty bylo používání ‚how much/how many‘.

Poté žáci hráli Alibi, hru, ve které se lidé ve skupině musí dohodnout na scénáři svého ‚alibi‘ a ostatní žáci si je jednotlivě vyslechnou (v oddělené místnosti), ptají se jich na velmi specifické otázky. Pokud se shodnou, mají alibi, pokud ne, prohrávají hru. Tato hra pomáhá rozvoji improvizace v angličtině a také poslouchání a verbalizace.  Poté jsme zkontrolovali společně extra test z minulého týdne.

Jako poslední jsme hráli ‚the bomb‘, což je zábavná kvízová hra, která procvičuje jak angličtinu (kladení otázeka odpovídání na otázky) tak znalost trivií. 

 

18.10

Začali jsme hodinu zkušebním poslechem aby se studenti dostali do soustředěné zóny a mohli koncentrovat svou pozornost na test. Následoval test, který se skládal z dvou částí – poslechu a psaní a čtení. Tento test byl vybrán z oficiálního zdroje pro učitele pracující s učebnicí Super Minds.

Ve zbylém času před přestávkou žáci hráli oblíbenou hru ‚Werewolf‘ (‚Vlkodlak‘), ve kterém si procvičují angličtinu v roli vypravěče nebo jiných charakterů. Po přestávce jsme zkontrolovali společně domácí úkol (str. 14 a 15 v cvičebnici/workbook) a zadali jsme úkol nový, který je k odevzdání v pondělí, 23.října. (str. 18 a 20, tamtéž).

Finání fáze byl speciální test pro extra kredit z práce na portfoliu (termíny synonyms, antonyms, anagrams, palindromes, chiasmus, borrowing words, onomatopoeia a jejich příklady). Nakonec žáci hráli ‚king’s cup‘, který je hrou s kartami kde je žákům udělen úkol v angličtině a oni musí briskně reagovat.

16.10

MDR/portfolio work: Žákům byl představen pojem ‚simile‘ (přirovnání) a byly jim dány příklady a dostali za úkol napsat příklad vlastní.

Hodinu jsme začali diskuzí o Signal festivalu světel a zvuku, který byl uplynulý víkend v Praze. Toto sloužilo k procvičení konverzace a k rozšíření kulturního povědomí studentů. Byl jim rovněž připomenut nadcházející středeční test a doporučena příprava (jež byla zároveň zadána coby domácí úkol).

Zahráli jsme si hru ‚Why are you late?‘ , při které jeden žák mimeticky předvádí sérii úkonů které musí druhý student verbálně interpretovat svému ‚nadřízenému‘, čímž si procvičují schopnost vyjádření v angličtině a zároveň to ve třídě tvoří atmosféru spolupráce mezi žáky. Pokračovali jsme prací na ‚extra work sheets‘ – přípravou na test. Druhou část jsme dodělali po krátkém intermezzu v podobě krátké hry ‚ve které si studenti pilovali svou schopnost komunikace a odreagovali se od psaní před prací na další straně úkolů z cvičného ‚testu‘. Na závěr hodiny jsme připravili nové úkoly pro hru ‚king’s cup‘, která se skládá z úkolú/úkonů, které nusí žák splnit co nejdříve. Kdo je poslední, prohrává kolo. Tato hra pomáhá porozumění jazyka a zároveň piluje rychlost reakcí a responsivitu na zadané úkoly.

11.10

MDR/portfolio work: Studenti se dnes seznámili s příklady několika citoslovců (onomatopoeia) a tento slovní druh/pojem jim byl vysvětlen na příkladech. Někteří žáci přidali vlastní příklady.

Následně jsme hráli hru na jména k představení nové asistenky žákům a naopak a také k rozehřátí a nabuzení pozornosti. 

Pracovali jsme v knize se stránkami 12 - 15. Začali jsme s punk rockovou písní 'Danger', nejprve poslechem a korekcí/doplněním správných slov v učebnici, což mělo za účel rozvinutí poslechu a porozumění audio materiálu. Následovala krátká diskuze o punku a o tom, co si o tomto stylu žáci myslí. Toto mělo za úkol vygenerovat sebevědomí k slovnímu vyjádření a uvedení vlastního názoru. Poté jsme četli a poslouchali článek o Pompeích a erupci Vesuvu z knihy a děti v poslední části text zahrály.Nakonec jsme hráli hru 'Assassin', ke které žáci museli vysvětlit pracidla v angličtině.

Žáci byli vyrozuměni že následující týden ve středu bude test (učivo z knihy + synonyms, antonyms, anagrams, palindromes, chiasmus, borrowing words and onomatopoeias - termíny, s kterými se žáci seznámili v hodině, byly jim uvedeny příklady a měly by tuto látku mít zapsanou). Za domácí úkol rovněž na příští středu 18.10. děti dostaly strany 14-15 z cvičebnice.  

 

9.10

MDR/portfolio work: Dnes jsme procvičovali "chiasmus". Jde o stylistický prostředek, který vznikne zkříženým postavením slov ve dvou větách (např. Někteří lidé jedí, aby mohli žít a jiní žijí, aby mohli jíst). Žáci měli za úkol sami vymýšlet příklady.
Poté jsme hráli různé hry:
- slovní kopanou, při které se vytváří řetezce slov tak, aby slovo následující začínalo posledním písmenem slova předchozího
- hru "The Bucket Sentence Race", při které děti v malých skupinkách tvořily věty s použitím písmen, která si vytáhli z košíku. Děti Vám určitě rády hru podrobně vysvětlí - zeptejte se jich.
- hru "Chinese charades", při které žáci stojí v řadě a první žák něco předvede. Další žák se snaží napodobit to, co udělal žák před ním. A tak se postupuje v řadě až k poslednímu žákovi, který hádá, co vlastně první žák předváděl.
- hru "Wordshake", kterou najdete ji na webové stránce councilkids.com).

4.10

MDR/portfolio work: Dnes jsme procvičovali slova přejatá z cizích jazyků (např. angst, rucksack, doppelganger z němčiny; Deja vu, chic, ballet, enterpreneur z francouzštiny). Děti dostaly za úkol sami vytvářet příklady.

Poté jsme pracovali s učebnicí Super Minds a probrali jsme strany 8-11.

Nakonec jsme si zahráli jednu z našich oblíbených her - "Werewolf" a také několik online her ze stránek organizace British Council https://learnenglish.britishcouncil.org/en/games/wordshake

Domácí úkol na 11.10. - SM Workbook strana 10 a 11.

2.10

MDR/portfolio work: Dnes jsme procvičovali anagramy (přesmyčky). Jsou to slova, která vzniknou z původního slova tak, že se použijí všechna písmena obsažená v původním slově a změní se jejich pořadí (např. flow - wolf, balm - lamb apod). Žáci měli za úkol sami vymýšlet příklady.


Pak jsme se společně dívali na ukázku z populárního amerického filmu a žáci následně procvičovali tvoření otázek a odpovědí.

V druhé části naší dvouhodinovky jsme si zahráli hru "The Bomb" procvičující hláskování a všeobecné znalosti. Zeptejte se doma svých dětí, rády Vám hru podrobněji vysvětlí!

ZÁŘÍ

27.9

MDR/portfolio work: Dnes jsme procvičovali palindromy. Jsou to slova či věty, která lze číst v libovolném směru a mají vždy stejný význam např. slova "radar", "wow" nebo věta "Eva, can I see bees in a cave?". Žáci měli za úkol sami vytvářet příklady.

Začali jsme také pracovat s učebnicemi Super Minds a probrali jsme strany 4-7.

Na konci hodiny si žáci mohli vybrat, zda chtějí vytvořit nové karty ke hře "WereWolf" (jde o hru, při které se vesničané snaží lovit vlokodlaky a vlkodlaci se zase snaží přesvědčovat vesničany, že jsou nevinní, a navíc k tomu ještě každou noc jednoho vesničana potichu požírají) nebo zda chtějí hrát online hry na https://www.eslgamesplus.com/ zaměřené na přídavná jména zakončená na -ing a -ed.

Domácí úkol na 4.10. - SM Workbook strana 4 a 5.

25.9

MDR/portfolio work: Dnes jsme procvičovali antonyma tj. slova opačného významu např. wet/dry, huge/tiny. Žáci měli za úkol sami vytvářet příklady.

Poté jsme si povídali o šikaně. Žáci se rozdělili do malých skupinek po dvou až čtyřech a měli za úkol vymyslet a zahrát tři různé situace, ve kterých šlo o šikanu. Ostatní měli za úkol uhodnout, o co se jedná, a zároveň vysvětlit,  jak bychom se měli v těchto případech zachovat.

Nakonec jsme si procvičili poslech a hláskování nové slovní zásoby ze strany 4 v Student's Book.

Domácí úkol nebyl zadán, bude zadán ve středu.

20.9

MDR (My Daily Report)/portfolio work: Dnes jsme procvičovali synonyma (např. wise/smart) a děti měly za úkol samy vymýšlet příklady.

Poté jsme společně pracovali na plakátu naší skupinky a přitom jsme si podrobněji povídali o našem maskotovi - "Cheetahs".

Následně jsme si zahráli hru "Ninja", při které jsme si procvičili slovní zásobu na téma "co je v domě".

Domácí úkol nebyl zadán, ale chtějí-li žáci získat nějaké hvězdičky navíc, mohou si na příští hodinu připravit krátkou prezentaci o našem maskotovi.

18.9

Vítejte zpět ve škole "Cheetahs"!

Na začátku dnešní hodiny jsme si zahráli hru "Snowballs", při které se děti dověděly něco nového o svých spolužácích.

Poté jsme si zopakovali naše pravidla, která musíme při výuce i o přestávkách dodržovat.

Následně jsme si rozdali nová portfolia a začali pracovat na jejich vyzdobení.

Ve druhé části výuky jsme si zahráli hru "Word Shake", abychom trochu oprášili slovní zásobu a spelling (hru najdete na tomto odkazu

Také jsme si povídali o našem letošním maskotovi "Cheetahs"!

Žádný domácí úkol dnes děti nedostaly.

Moc se těšíme na báječný školní rok! 

TOPlist

aktualizováno: 27.06.2018 15:09:53