Arctic Hares

Arctic hares

Vyučující: 

 

Laura Kirkpatrick

tel.: +420 774 393 653
email: laurakp37@gmail.com

Asistent/ka:

Helena Pecháčková

tel.: +420 733 383 822
email: v.helena@atlas.cz

 

Vítáme Vás v novém školním roce 2018-2019!Na této webové stránce se dočtete, co žáci na hodinách angličtiny dělali, jaké domácí úkoly jim byly zadány, co si mají nastudovat na testy a také se zde dozvíte i další důležité informace týkající se výuky. Proto Vás prosíme, abyste si tyto stránky pravidelně prohlíželi. Budete-li mít nějaké další dotazy, můžete nám kdykoli zavolat nebo poslat email.
 

*Super Minds*

 Vážení rodiče, 
chtěli bychom vám dát na vědomí, že curriculum učebnice Super Minds se skládá ze dvou částí - první část tvoří základ (je povinná) a druhá část je nadstavbová (doplňková). Kurz byl sestaven tak, aby vyhovoval různým typům anglických programů a aby se jim mohl přizpůsobovat v závislosti na tom, kolik hodin angličtiny týdně děti mají. V našem případě, kdy máme čtyři hodiny týdně, jsme schopni probrat základní část (prvních šest stran z každé lekce), ale na druhou část (dalších šest stran v každé lekci) máme velmi málo nebo vůbec žádný čas. Z tohoto důvodu často naleznete v učebnicích Student's Book and Workbook vynechané stránky. Vyučující vašich dětí vždy zveřejní na webových stránkách zadání domácího úkolu, a tak si budete moci zkontrolovat, zda vaše dítě probírá látku, která je povinná. Co se týká zbývajících stránek a cvičení, samozřejmě budeme žáky pobízet, aby si je sami doma vypracovali, pokud chtějí. Vyučující tyto stránky a cvičení zkontrolují a žáci za ně získají hvězdičky navíc jako odměnu za své úsilí. Součástí učebnice Student's Book je i interaktivní DVD-ROM obsahující animované příběhy z učebnice, interaktivní hry a aktivity včetně písniček s karaoke verzí, které je určeno k domácímu procvičování.

Zde jsou uvedeny instrukce pro registraci do systému Cambridge Learning Management System. Kód k aktivaci najdete uvnitř učebnice Workbook. Jedná se o doplňující aktivity k učebnici, které jsou určeny k domácímu procvičování. V hodinách s nimi nepracujeme. 

 

září

20. 9.

My Daily Report: What is it? (opakování slov z minulého roku, napsat, co je na obrázku)
cake - fingers - socks - frog - pen - cap

Po krátké hře, ve které se cvičí postřeh a porozumění (Close your eyes, point to... ) jsme se seznámili s důležitými větami, které budou na tabuli pro připomínku, a které by se děti měly naučit používat:
I don't know. (Nevím.)
What is ... in English? (Jak se řekne anglicky ... ?)
Can you repeat that, please? (Můžete to zopakovat?)
What are we doing next? (Co budeme dělat dál?) 
Can I have a drink of water/rubber/sharpener/pencil/etc, please? (Můžu se napít? Můžu si vzít gumu/ořezávátko/tužku apod?)
Can I go to the toilet, please? (Můžu jít na záchod?)

Vyráběli jsme plakátek pro naši skupinku - Arctic Hares. Slova, která jsme používali: scissors, cut, glue, stick, photo, feet, ears. 

18. 9.

Na úvod hodiny jsme se seznámili s Miss Laurou, která pochází z Kanady.

Připomněli jsme si třídní pravidla a ta nejdůležitější jsme si zapsali do sešitů (Portfolio). 

Ten jsme pak polepili barevným papírem a podepsali, zdobit budeme až příště. 

Také jsme se trochu věnovali problematice šikany (bullying) a toho, že je nutné se k sobě chovat hezky. Pro uvedení tématu jsme se podívali na For the Birds a na závěr jsme podepsali dohodu, že šikanu nebudeme tolerovat. 

Domácí úkol na příští úterý: přinést z domova něco, co má vztah k nějakému našemu zážitku z prázdnin, a umět o tom něco málo říct (Např. It is a bag. It is from Paris. I like it.)

 
TOPlist

aktualizováno: 21.09.2018 19:01:21