Aktuálně MŠ Na Vrcholu

ŘÍJEN

3. TÝDEN

  • Hippo says hello - písnička
  • Weather, seasons, slovíčka: sunny (slunečno), cloudy (zataženo), snowy (zasněženo), rainy (deštivo), summer (léto), spring (jaro), autumn (podzim), winter (zima)
  • Práce s učebnicí
  • I can count to 5 – písnička
  • Poslech příběhu na procvičení slovíček (jump – skákat, skip – skákat přes švihadlo, nod – kývat hlavou, clap – tleskat)
  • Opakování starších slovíček
  • Hry na procvičení slovíček nových i starých
  • Hippo says goodbye – písnička

​2. TÝDEN

Hodinu jsme začali písničkou Hippo says hello. Dále jsme se naučili počítat do 5 a poslechli si novou písničku I can count to 5 (umím počítat do 5). Abychom si čísla pořádně procvičili, zahráli jsme si hru, při které děti musely dělat kroky, skoky apod. podle čísla, které jsme jim řekli. Také jsme hráli hru, při které jedno dítě zvedlo za zády určitý počet prstů a ostatní museli hádat, jaké číslo to bylo. Nakonec jsme udělali cvičení v učebnici a zazpívali si písničku Hippo says goodbye. Hodinu jsme ukončili rozdáním samolepek za skvělou práci.

Písnička: I can count to 5

1,2,3,4,5, I can count to 5

1. TÝDEN

Hodinu jsme jako vždy začali písničkou Hippo says hello.  Poté jsme se s dětmi naučili nová slovíčka jump (skákat), clap (tleskat) a nod (kývnout hlavou). Zahráli jsme si hru SIMON SAYS, při které si děti procvičily nová slovíčka. Každý musel zopakovat určitý pokyn pouze, když jej slyšel (například Simon says: clap). Dále jsme se naučili novou písničku I can jump.  Větu z této písničky (I can clap – umím tleskat) jsme připojili k ostatním slovům a zahráli si hru, při které děti vstoupily do kruhu a řekli „I can jump“ a ostatní museli udělat to, co slyšeli. Hodinu jsme zakončili písničkou Hippo says goodbye a rozdali dětem samolepky za skvělou práci.

Písnička I can jump:

I can jump, I can clap,

Ican nod my little head,

I can jump, I can clap, you see.

I can jump, I can clap,

 

Come along, come and jump with me.

 

THE ELF TEAM IS LOOKING FORWARD TO SEEING YOU! 

Výuka začne v úterý 19. září.

ZÁŘÍ

2. týden

Tento týden jsme si zopakovali slovíčka z minulého týdne (Hippo, Monkey, Cat, Dog, Hello, Goodbye) a přidali jsme k nim pár nových.

Nová slovíčka: jump (skákat), sleep (spát), tree (strom)

Tyto slovíčka se děti naučily přes příběh, který jsme si přečetli, kde byli hlavními hrdiny naši kamarádi Hippo, Monkey, Cat a Dog, takže si děti ještě více procvičily tato slovíčka.

Nová slovíčka jsme procvičili hrou. Tímto způsobem se dětem lépe pamatují + se pobaví zábavnou hrou.

 

1. týden

Nový školní rok jsme zahájili písničkou „Hippo says hello“. Spolu s ní jsme se naučili i 4 zvířátka, které jsou hlavními postavami jak této písničky, tak i knihy která nás bude doprovázet celý rok, monkey (opice), dog (pes), cat (kočka) a hippo (hroch) a dále jsme k tomu přidali i slovíčko hello. Tyto slovíčka jsme si protrénovali v několika hrách.

Dále jsme dětem vytvořili a předali jim jejich portfolia, neboli desky, do kterých si budou po celý rok zakládat úkoly provedené v učebnici.

Hodinu jsme ukončili písničkou „Hippo says goodbye“ a tím se i naučili slovíčko goodbye a odměnili je za skvělou práci samolepkami.

 

Písnička: Hippo says hello

Hippo says hello,

Monkey says hello,

Dog says woof

And cat says miaow.

 

Písnička: Hippo says goodbye

Hippo says goodbye,

Monkey says goodbye,

Dog says woof

And cat says miaow.

TOPlist

aktualizováno: 22.10.2017 10:56:37