Aktuálně MŠ Jarov

enlightenedDůležité sdělení pro rodiče!enlightened

Prosíme všechny rodiče, aby v případě nepřítomnosti pokud možno předem omlouvali své dítě jeho vyučujícím - nejlépe Miss Vlaďce. Emailové i telefonní kontakty najdete na našich webových stránkách. Děkujeme Vám!


Vánoce se blíží! Knížky z nakladatelství Usborne mohou být pěkným dárkem pro děti! 

Vážení rodiče,

ve spolupráci s nakladatelstvím Usborne bychom Vám rádi před Vánocemi nabídli možnost zakoupit anglické knihy pro Vaše děti. Je to velice jednoduché - prohlédněte si Usborne katalog zde  a svou objednávku v podobě odkazů na knížky zašlete zástupci nakladatelství, paní Lucii Tomkové, na email:  sunriselanguageagency@gmail.com. Je velice důležité, abyste do předmětu emailu uvedli jméno a příjmení žáka a MŠ Jarov. Z tohoto emailu Vám poté přijde potvrzení objednávky a podklady k platbě. V příloze Vám zasílám ceník knih, který převádí cenu v librách na české koruny. Své objednávky, prosím, zasílejte nejpozději do 20. listopadu 2019. Knihy by měly být doručeny do naší školy kolem 3. prosince. Přibližně v této době Vás budeme kontaktovat s informacemi, jak si knihy vyzvednout.

Objednávkou anglických knih přispíváte zároveň k rozšíření naší LEAP knihovny v ZŠ Jarov, protože při objednání určitého množství knih pro Vaše děti obdržíme i my (LEAP) nějaké knihy zdarma.

Děkuji Vám a přeji pěkný den,

Deanna Barešová
ředitelka programu
LEAP After-School English MŠ Jarov 

 

19.11. + 21.11.

PŘEDŠKOLÁCI

Songs: „Hi! Hello!“, „Getting dressed“, „Goodbye, goodbye!“ (texty písniček najdete vlevo na záložce Písničky)

New/Revised phrases:  "Sleep", "Get up", "Put on", Where?", "Look for", "Find", "Help, please", "Sorry", "Okay", "Swap", "Sing and play“, „See you soon“, „Here“, „Make a circle“, „Make a moon“, „Make pairs“, „Make a line“, „Line up“, „Sit down“, „Stand up“ (překlad frází a slovíček najdete vlevo na poslední záložce nazvané Pro rodiče – prameny pro domácí studium: Hippo and Friends slovníček)

New/Revised words: "Trousers", "Shirt", "Jumper", "Socks", "Shoes", „Numbers 1-10“, "Count"

Story time: Opět jsme v kroužku na zemi poslouchali příběh, jak  zvířátka hledají ztracenou červenou ponožku (text příběhu najdete vlevo na záložce Příběhy - Hippo and Friends Level 2 - Unit 2)

Workbook: Tento týden děti pracovaly s pracovním sešitem dvakrát. Na straně 17 hledaly po pokojíku rozházené barevné ponožky, které musely zakroužkovat a řádně spočítat (8). A na straně 19 pak pomáhaly zvířátkům najít 3 další druhy oblečení, které opět anglicky nahlas počítaly a výslednou číslici jsme jim pak pomohli zapsat do prázdných rámečků (např. Jumper = 5, Trousers = 3). Na závěr si děti mohly obrázky vybarvit.

Games and Activities: Pro zopakování slovíček jsme si zahráli novou hru s papírovými kostkami. Děti seděly v kroužku na zemi a z ruky do ruky si předávaly dvě hrací kostky s barevnými obrázky - na jedné byly části oblečení a na druhé školní pomůcky. Vždy, když učitel řekl "stop", musel žák, který v té chvíli držel kostku v ruce,  kostkou hodit doprostřed kroužku a anglicky vyslovit název obrázku, který se nahoře ukázal - děti byly moc šikovné a bavilo je to! Později jsme si ještě zahráli hru na překážkovou dráhu. Děti vytvořily dva týmy, které musely přes překážky doskákat dopředu k učiteli, tam si vybrat "flashcard"(kartičku s obrázkem) a obrázek správně anglicky pojmenovat. Teprve potom mohly děti doskákat zpět do své řady a dál povzbuzovat své týmové kamarády:)

 

MLADŠÍ DĚTI

Songs: „Hippo says Hello“, „I can count to five“, „Hippo says goodbye“ (texty písniček najdete vlevo na záložce Písničky)

New/Revised phrases: "I can count", "How many?", "Draw a line", "Help, please", "Sorry", "Okay", "Hello", „Here“, „Goodbye“, „Make a circle“, „Make a moon“, „Make a line“, „Line up“, „Sit down“, „Stand up“, „Please“, „Thank you“ (překlad frází a slovíček najdete vlevo na poslední záložce nazvané Pro rodiče – prameny pro domácí studium: Hippo and Friends slovníček)

New/Revised words: "One", "Two", "Three", "Four", "Five", " Count", "Clever", „Head“, „Hands“, „Feet“, „Jump“, „Clap“, „Nod“

Story time: Znovu jsme s dětmi poslouchali příběh o chytrých zvířátkách, která na zahradě provádějí a počítají své aktivity. Poslouchání  příběhu jsme doprovázeli ukazováním jeho jednotlivých částí velkého plakátu a zmiňované činnosti jsme předváděli i s maňásky (text příběhu najdete vlevo na záložce Příběhy - Hippo and Friend Starter - Unit 2).

Workbook: U stolečků tento týden děti na straně 11 počítaly zvířátka a stejný počet vždy spojily barevnou čárou ("3 Monkeys = 3 Monkeys" - "Draw a line"). A na straně 15 pak počítaly kočičky.  S dětmi jsme zvířátka počítaly opakovaně a nahlas, a k počítání jsme si pustily i písničku ("I can count to five" - Umím počítat do pěti). Na závěr si děti kočičky vybarvily.

Games and Activities: S dětmi jsme si zahráli hru na překážkovou dráhu - vytvořili jsme dvě řady a každé dítě v řadě muselo postupně doskákat dopředu k učiteli, vybrat si kartičku s obrázkem (tzv. "flashcard") a správně anglicky obrázek pojmenovat (One, Two, Three, Four, Five, Cat, Dog, Monkey, Hippo). A tento týden také opět jezdil dětský vláček po třídě! Dobrovolníci houkali jako mašinka a když vláček zastavil ("Stop!") a dobrovolník vydal pokyn (např. "Clap - Two" nebo "Jump - Five"), všichni cestující z vláčku akci společně za hlasitého počítání předvedli, pak mašinka zahoukala a vláček jel zase dál...:)


12.11. + 14.11.

PŘEDŠKOLÁCI

Songs: „Hi! Hello!“, „Getting dressed“, „Goodbye, goodbye!“ (texty písniček najdete vlevo na záložce Písničky)

New/Revised phrases: "Get up", "Put on", Where?", "Look for", "Find", "Help, please",  "Swap", "Change", „Sing and play“, „See you soon“, „Here“, „Make a circle“, „Make a moon“, „Make pairs“, „Make a line“, „Line up“, „Sit down“, „Stand up“ (překlad frází a slovíček najdete vlevo na poslední záložce nazvané Pro rodiče – prameny pro domácí studium: Hippo and Friends slovníček)

New/Revised words: "Trousers", "Shirt", "Jumper", "Socks", "Shoes", „Happy“, „Sad“, „Angry“,  „Tired“, „Sick“, „Hot“, „Cold“, „Sun“, „Rain“, „Cloud“, „Numbers 1-10“

Story time: S dětmi jsme poslouchali příběh o nešťastné opičce, která s pomocí svých zvířecích kamarádů hledá svoji druhou červenou ponožku. Celý příběh jsme jim při poslouchání  zároveň ukazovali na velkém plakátu. Nakonec jsme jim půjčili plyšové postavičky a děti s nimi samy příběh hrály, což je moc bavilo:-) (text příběhu najdete vlevo na záložce Příběhy - Hippo and Friends Level 2 - Unit 2)

Games and Activities: Abychom si procvičili nová slovíčka, postavili jsme se do kroužku a společně  nahlas opakovali názvy jednotlivých kusů oblečení a přitom si na ně ukazovali ("Trousers, Shirt, Jumper, Socks, Shoes"). A za doprovodu písničky jsme předváděli, jak si zmiňované věci oblékáme. Na závěr jsme si také zahráli hru, kdy jsme položili na zem kartičky s obrázky oblečení, vždy jednu schovali a děti musely hádat, který kus oblečení chybí.

Workbook: U stolečků (v pracovních sešitech na straně 15) děti samy oblékaly zvířátka - každé postavičce něco chybělo, takže jim postupně nalepovaly samolepky kalhot, košile, svetru a ponožek. A na závěr si opět děti mohly vybrat malé samolepky za dobré chování a nalepit je do svých knížeček:)

 

MLADŠÍ DĚTI

Songs: „Hippo says Hello“, „I can count to five“, „Hippo says goodbye“ (texty písniček najdete vlevo na záložce Písničky)

New/Revised phrases: "I can count", "How many?", "Help, please", „Hello“, „Here“, „Goodbye“, „Make a circle“, „Make a moon“, „Make a line“, „Line up“, „Sit down“, „Stand up“, „Please“, „Thank you“ (překlad frází a slovíček najdete vlevo na poslední záložce nazvané Pro rodiče – prameny pro domácí studium: Hippo and Friends slovníček)

New/Revised words: "One", "Two", "Three", "Four", "Five", " Count", "Clever", „Head“, „Hands“, „Feet“, „Jump“, „Clap“, „Nod“, „Happy“, „Sad“, „Angry“,  „Tired“, „Sick“, „Hot“, „Cold“, „Sun“, „Rain“, „Cloud“

Story time: S dětmi jsme poslouchali CD s příběhem o tom, jak naše šikovná zvířátka na zahradě tleskají, skákají  a kývají hlavou, a přitom vždy počítají do pěti. Vyprávění jsme průběžně zastavovali a dětem příběh zároveň ukazovali na velkém barevném plakátu. Na závěr jsme jim maňásky půjčili a děti mohly vyprávění doprovázet předváděním, což se jim moc líbilo:-) (text příběhu najdete vlevo na záložce Příběhy - Hippo and Friend Starter - Unit 2).

Workbook: Do pracovních sešitů děti tentokrát na stranu 9 na prázdné místo nalepily velkou samolepku hroší holčičky a pak jsme společně všechny hrošíky znovu přepočítali ("One, Two, Three, Four, Five").

Games and Activities: Na procvičení počítání do pěti jsme si zahráli hru, kdy se děti postavily do řady a hroší holčička vepředu náhodně vytahovala kartičky s vyobrazenými čísly, a když je děti správně spočítaly a  nahlas společně odříkaly, mohly o tolik kroků postoupit vpřed směrem k ní a nakonec se jí dotknout. U stolečků jsme také společně počítali barevné pastelky a samolepky v jejich knížečkách, které dostávají vždy na konci hodiny za dobré chování:)

 


5.11. + 7.11.

PŘEDŠKOLÁCI

Songs: „Hi! Hello!“, „Goodbye, goodbye!“ (texty písniček najdete vlevo na záložce Písničky)

New/Revised phrases: „Go to your table“, „Slowly, please“, „What is this?“, "Are you ready?", "Listen", "Look", „Dance“, „Sing and play“, „See you soon“, „Make a circle“, „Make a moon“, „Make pairs“, „Make a line“, „Line up“, „Sit down“, „Stand up“(překlad frází a slovíček najdete vlevo na poslední záložce nazvané Pro rodiče – prameny pro domácí studium: Hippo and Friends slovníček)

New/Revised words: „Count“, „School“, „Books“, „Bag“, „Pencils“, „Crayons“, „Happy“, „Sad“, „Angry“,  „Tired“, „Sick“, „Hot“, „Cold“, „Sun“, „Rain“, „Cloud“, „Snow“, „Numbers 1-10“

Story time/Workbook: Dětem jsme rozdali pracovní listy s obrázky příběhu, jak hroší holčička nemůže usnout a připravuje si věci na druhý den do školy. Z nich jsme jim pomohli složit barevnou knížečku, ve které postupně přepočítávaly zmiňované předměty a chybějící desátou hvězdičku v okénku doplnily samolepkou. A při závěrečném poslouchání textu z CD již každé dítě sledovalo příběh ve své vlastní vyrobené knížečce a po hodině si ji všichni odnesli domů ukázat rodičům:)

Games and Activities: S dětmi jsme si zahráli hru na vláček („Train“) – v řadě za sebou jsme putovali po třídě a když učitel vláček zastavil („Stop“) a vyslovil jeden z pojmů z minulých lekcí k procvičení („School, Bag, Pencil“…), děti výraz doprovázely předvedením (School – posadily se jako ve škole, Bag – předvedly, že si nasazují na záda školní batoh, Pencil – psaly ve vzduchu imaginární tužkou atd.). Pro další hru jsme vytvořili 2 týmy a z molitanových bloků udělali na zemi dvě dráhy, kterými se děti musely proskákat ke kartičkám rozloženým na zemi. Každé dítě si pak nějakou vybralo a po správném vyslovení věci nebo čísla na obrázku doskákalo zpátky a předalo štafetu kamarádovi z týmu. Hra děti moc bavila a vzájemně se při ní povzbuzovaly😊

 

MLADŠÍ DĚTI

Songs: „Hippo says Hello“, „Hippo says goodbye“ (texty písniček najdete vlevo na záložce Písničky)

New/Revised phrases: „Hello Hippo (Cat, Monkey, Dog)“, „Sing“, „Dance“, „Here“, „Goodbye", „What is this?“, „Ready?“, „Yes“, „No“, „I can jump“, „I can clap“, „I can nod my head“, „Please“, „Thank you“ (překlad frází a slovíček najdete vlevo na poslední záložce nazvané Pro rodiče – prameny pro domácí studium: Hippo and Friends slovníček)

New/Revised words: „Head“, „Hands“, „Feet“, „Jump“, „Clap“, „Nod“, „Happy“, „Sad“, „Angry“,  „Tired“, „Sick“, „Hot“, „Cold“, „Sun“, „Rain“, „Cloud“, „Snow“, „Train“

Games and Activities: Děti jsme rozdělili do dvou týmů, z molitanových bloků udělali dvě dráhy a nechali děti doskákat ke kartičkám rozloženým na zemi. Každé dítě si jednu vybralo, řeklo co je na ní („Head, Hands, Feet, Jump, Clap, Nod, Hippo, Cat, Dog, Monkey, Happy, Sad“) a doskákalo zpět předat štafetu kamarádovi. Na konci hodiny jsme si společně zahráli velmi oblíbenou hru na vláček ("Train") – za lokomotivou-učitelem děti vytvořily vagónky putující po třídě a pokaždé, když lokomotiva zastavila („Stop“) a učitel vyslovil pokyn, děti ho předváděly („Jump, Clap, Nod“).

Story time/Workbook: Pro připomenutí příběhu z předminulé hodiny jsme dětem také rozdali pracovní listy se zvířátky na zahradě. Pomohli jsme jim z nich složit jejich vlastní knížečky a doplnit je  samolepkou chybějící hroší holčičky. Příběh jsme si znovu s dětmi poslechli a pokaždé, když jsme uslyšeli slovo „Jump“, tak jsme společně vyskočili. Barevné knížečky si všechny děti odnesly domů, abysvé oblíbené kamarády ukázali rodičům😊

22.10. + 24.10.

PŘEDŠKOLÁCI

Songs: „Hi! Hello!“, „Extra Halloween Unit Rhyme“, „Goodbye, goodbye!“ (texty písniček a rýmovaného textu najdete vlevo na záložce Písničky)

New/Revised phrases: „Sing and play“, „See you soon“, „Here“, „Make a circle“, „Make a moon“, „Make pairs“, „Make a line“, „Line up“, „Sit down“, „Stand up“, „Please“, „Toilet, please“, „Thank you“ (překlad frází a slovíček najdete vlevo na poslední záložce nazvané Pro rodiče – prameny pro domácí studium: Hippo and Friends slovníček)

New/Revised words: „Halloween“, „Magic“(kouzlo), „Witch“(čarodějnice), „Broom“ (koště),„Hat“(klobouk),„Wand“(hůlka),„Book“(kniha),„Happy“,„Sad“,„Angry“,  „Tired“, „Sick“, „Hot“, „Cold“, „Sun“, „Rain“, „Cloud“, „Numbers 1-10“

Extra Halloween Unit: Na oslavu Halloweenu jsme děti nejprve seznamovali s tímto svátkem pomocí barevných karet s obrázky kouzelné „Hippo“čarodějnice, jejího koštěte, klobouku, knihy a kouzelné kočičky s čarovnou hůlkou. Po seznámení s těmito slovíčky jsme s dětmi několikrát poslouchali rýmovaný text. Průběžně jsme ho zastavovali, výrazy společně opakovali a předváděli.

Workbook: Všem dětem jsme u stolečků rozdali obrázek „Hippo čarodějnice“ k vybarvení a postupně jsme je obcházeli a všechna nová slovíčka z obrázku s nimi jednotlivě opakovali. Dále děti dostaly obrázek, na kterém všechna zvířátka oslavují Halloween a musely na něm najít, zakroužkovat a spočítat všechny kouzelné hůlky. Poté si mohly obrázek vybarvit a odnést domů    (i s obrázkem čarodějnice):)

Games and Activities: Všechny děti se postupně vystřídali ve schovávání halloweenských kartiček za zády a zbylé děti opět hádaly, které obrázky právě chybí. Pro zopakování jsme si také zahráli hru na poznávání pocitů (kartičky s obrázky – šťastný, smutný, naštvaný, unavený atd.)   a momentálního počasí (děti se koukaly z okna a vybíraly a pojmenovávaly odpovídající obrázky - sluníčko, mráček, déšť atd.).

 

MLADŠÍ DĚTI

Songs: „Hippo says Hello“, „Extra Halloween Unit Rhyme“, „Hippo says goodbye“ (texty písniček najdete vlevo na záložce Písničky)

New/Revised phrases: „Hello“, „Here“, „Goodbye“, „Make a circle“, „Make a moon“, „Make a line“, „Line up“, „Sit down“, „Stand up“, „Please“, „Thank you“ (překlad frází a slovíček najdete vlevo na poslední záložce nazvané Pro rodiče – prameny pro domácí studium: Hippo and Friends slovníček)

New/Revised words: „Halloween“, „Happy“, „Party“, „Sweets“, „Magic“, „Friends“,  „Head“, „Hands“, „Feet“, „Jump“, „Clap“, „Nod“

Extra Halloween Unit: Dětem jsme pro seznámení se svátkem Halloween ukazovali barevné obrázky, na kterých naše zvířátka mají oslavu („Party“), jsou šťastná („Happy“) a mají sladkosti („Sweets“). Společně jsme tyto výrazy předváděli - děti v kroužku tancovaly, zpívaly a napodobovaly pojídání bonbónků a následné pocity štěstí (nejen z plného bříška sladkostí):)     Dále jsme také poslouchali krátký rýmovaný text na oslavu Halloweenu a společně se radovali při vyslovení "Halloween party" a "Hurray, hurray!" (volali jsme Hurá! a zvedali při tom ruce).

Games and Activities: Abychom si procvičili nové oblíbené slovíčko „Sweets“, zahráli jsme si hru na jejich hledání – vystříhli jsme obrázky papírových sladkostí a poschovávali je na různých místech ve třídě. S dětmi jsme pak jednotlivě hledali po celé třídě, dokud každé dítě nenašlo svoji papírovou dobrotu. A pro procvičení slovíček z minulého týdne jsme si také zahráli hru na poznávání částí těla a činností s nimi spojených („Head-nod“, „Hands-clap“, „Feet-jump“).

Workbook: Dětem jsme k vybarvení rozdali obrázek, na kterém naše zvířátka oslavují Halloween a společně s nimi na něm hledali sladkosti. Domů si také mohly odnést i další jimi vybarvený obrázek bonbónků, z kterého jsme jim na závěr pomohli vyrobit jeden velký papírový bonbón na cestu domůJ


15.10. + 17.10.

PŘEDŠKOLÁCI

Songs: „Hi! Hello!“, „School“, „Goodbye, goodbye!“ (texty písniček najdete vlevo na záložce Písničky)

New/Revised phrases: „Sing and play“, „See you soon“, „Here“, „Make a circle“, „Make a moon“, „Make pairs“, „Make a line“, „Line up“, „Sit down“, „Stand up“, „Please“, „Toilet, please“, „Thank you“ (překlad frází a slovíček najdete vlevo na poslední záložce nazvané Pro rodiče – prameny pro domácí studium: Hippo and Friends slovníček)

New/Revised words: „Big (circle)“, Small (circle)“, „School“, „Books“, „Bag“, „Pencils“, „Crayons“, „Happy“, „Sad“, „Angry“,  „Tired“, „Sick“, „Hot“, „Cold“, „Sun“, „Rain“, „Cloud“, „Numbers 1-10“

Story time: S dětmi jsme si připomněli příběh o tom, jak si hroší holčička připravuje své věci na zítřejší den do školy a protože nemůže usnout, tak počítá – všechny pastelky  a hvězdičky jsme společně s ní opakovaně počítali (od jedné do deseti).

Workbook: Pracovní sešity jsme dětem otevřeli na straně 9 a společně s nimi nahlas počítali jednotlivé předměty ve školní třídě. Výsledné číslo jsme jim pomohli zapsat do rámečku dole na stránce k obrázku předmětu (knížka = 3, pastelky = 10 atd.). Všechny děti jsme postupně obešli, vše s nimi znovu přepočítali a s napsáním správné číslice jim pomohli;). Vypracovali jsme také cvičení na straně 11.

Games and Activities: Na procvičení všech novějších slovíček jsme si s dětmi opět zahráli oblíbenou hru „co chybí“ – děti se postavily do řady a musely se otočit. My jsme zamíchali na zemi rozložené obrázky čísel a školních předmětů, a poté vždy dvojice dětí sama vybrala dva obrázky a schovala je za zády. Ostatní pak hádaly, které obrázky chybí. Také jsme si zahráli hru, při které jsme si procvičili slovní zásobu na téma škola a školní potřeby. Chodili jsme po třídě za vyučujícím, říkali si slovíčka a doprovázeli je určitými činnostmi (např. při slově "bag" jsme si imaginárně dávali tašku na záda, při slově "book" jsme v rukách otevírali knihu apod.).

 

MLADŠÍ DĚTI

Songs: „Hippo says Hello“, „I can jump“, „Hippo says goodbye“ (texty písniček najdete vlevo na záložce Písničky)

New/Revised phrases: „Hello“, „Here“, „Goodbye“, „Make a circle“, „Make a moon“, „Make a line“, „Line up“, „Sit down“, „Stand up“, „Please“, „Thank you“ (překlad frází a slovíček najdete vlevo na poslední záložce nazvané Pro rodiče – prameny pro domácí studium: Hippo and Friends slovníček)

New/Revised words: „Head“, „Hands“, „Feet“, „Jump“, „Clap“, „Nod“, „Happy“, „Sad“, „Angry“,  „Tired“, „Sick“, „Hot“, „Cold“, „Sun“, „Rain“, „Cloud“

Story time: Opět jsme s dětmi poslouchali příběh o tom, zda zvířátka umí skákat. Vyprávění jsme zastavovali, jednotlivé části příběhu dětem ukazovali na velkém plakátu a text znovu opakovali a skákání zvířátek jsme všichni společně napodobovali (text příběhu najdete vlevo na záložce Příběhy).

Games and Activities: Dětem jsme připomněli názvy částí těla („Head, „Hands“, „Feet“)  a spolu s nimi procvičovali, co které části těla dělají („Head“=“Nod“, „Hands“=“Clap“, „Feet“=“Jump“). Chodili jsme po třídě za vyučujícím, napodobovali jeho pohyby a nahlas říkali, co dělá ("Nod", "Clap", Jump").

Workbook: Pracovní sešity jsme dětem otevřeli na straně 3 a u stolečků jsme jim pak pomáhali nakreslit tři čáry, které spojily části těla s výše zmíněnými přidruženými činnostmi.  Nakonec si děti všechny obrázky vybarvily. Vypracovali jsme také cvičení na straně 5.


8.10. + 10.10.

Vážení a milí rodiče,

první zahajovací týden jsem se vám snažila podrobně popsat naši první úterní i čtvrteční lekci, abyste měli konkrétnější představu, jak naše společné hodiny angličtiny probíhají. Nadále vás budu o náplni hodin informovat pravidelně jednou týdně po čtvrteční výuce a abyste (v případě zájmu) měli možnost si s vašimi šikovnými dětmi nová slovíčka a texty písniček a příběhů opakovat, budu vám zde také přidávat odkazy, kde vše můžete najít:-)

PŘEDŠKOLÁCI

Songs: „Hi! Hello“, „School“ , „Goodbye, goodbye“ (texty písniček najdete vlevo na záložce Písničky)

New/Revised phrases: „Here“, „Make a circle“, „Make a moon“, "Make pairs", „Make a line“, „Line up“, „Sit down“, „Stand up“, „Please“, "Toilet, please", „Thank you“ (překlad frází a slovíček najdete vlevo na poslední záložce nazvané Pro rodiče - prameny pro domácí studium: Hippo and Friends slovníček)

New/Revised words: „School“, „Bag“, „Pencils“, „Crayons“, „Books“ , „Happy“, „Sad“, „Angry“,  „Tired“, "Sick", „Hot“, „Cold“, „Sun“, „Rain“, „Cloud“, „Numbers 1-10“

Story time: S dětmi jsme poslouchali příběh o hroší holčičce, která se chystá do školy a připravuje si své věci (tašku, tužku, pastelky a knížku). Ale nemůže usnout a tak počítá pastelky a hvězdičky - od jedné do deseti (text příběhu najdete vlevo na záložce Příběhy).

Games and Activities: Hra „co chybí“ – nejprve jsme na zem položili kartičky s obrázky školních pomůcek, děti zavřely oči a když je otevřely, musely hádat, který předmět chybí, poté jsme na zem rozložili kartičky s čísly 1-10 a děti opět hádaly, která čísla zmizela. Postupně se všechny děti v hádání i schovávání kartiček za zády vystřídaly a moc je to baviloJ

 

MLADŠÍ DĚTI

Songs: „Hippo says Hello“, „I can jump“, „Hippo says goodbye“ (texty písniček najdete vlevo na záložce Písničky)

New/Revised phrases: „Hello“, „Here“, „Goodbye“, „Make a circle“, „Make a moon“, „Make a line“, „Line up“, „Sit down“, „Stand up“, „Please“, „Thank you“ (překlad frází a slovíček najdete vlevo na poslední záložce nazvané Pro rodiče – prameny pro domácí studium: Hippo and Friends slovníček)

New/Revised words: „Head“, „Hands“, „Feet“, „Jump“, „Clap“, „Nod“, „Happy“, „Sad“, „Angry“,  „Tired“, „Hot“, „Cold“, „Sun“, „Rain“, „Cloud“, „Hippo“, „Monkey“, „Dog“, „Cat“

Story time: S dětmi jsme poslouchali příběh o tom, zda naši čtyři zvířecí kamarádi umí skákat. Vyprávění jsme průběžně zastavovali a text opakovali, všem dětem jsme zvířátka postupně půjčili a děti s plyšáčky samy text příběhu doprovázely skákáním („Jump“), což se jim velmi líbilo J (text příběhu najdete vlevo na záložce Příběhy).

Games and Activities:  V kroužku vestoje jsme si ukazovali části těla („Head“-hlava, „Hands“-ruce, „Feet“-chodidla) a předváděním jsme děti učili tato slovíčka spojovat s přidruženými činnostmi („Hands“ + “Clap“-tleskat, „Feet“ + „Jump“-skákat, „Head“ + „Nod“-kývat).


3.10.

PŘEDŠKOLÁCI

Představení: V kroužku na zemi si děti při kontrole docházky nejprve připomněly slovíčko „Here“ a poté Mr. Jayke dětem ukazoval „emotion cards“ = kartičky s vyobrazenými pocity – „happy“ (šťastný), „sad“ (smutný), „angry“ (rozzlobený), "hot" (horko), "cold" (chladno) a společně jsme tyto pocity předváděli.

Písnička na přivítanou: S písničkou „Hello song“ jsme přivítali plyšové kamarády „Hippo and friends“, pomalu si nejdřív zopakovali jednotlivá slovíčka a pak jsme si společně se zvířátky písničku zazpívali.

Pravidla: Znovu jsme si s dětmi prohlíželi karty s pravidly „Rules“ a všechny vyobrazené pokyny společně napodobovali a opakovali – „Line up“ (do řady), „Make pairs“ (udělejte dvojice), „Make a line“ (udělejte řadu), „Make 2 lines“, „Make 2 groups“ (udělejte dvě skupiny), „Hands to yourself“ (ruce k tělu) atd.

Hry (Games): S dětmi jsme procvičovali pozdravy („Hello“, „Hi“, „Goodbye“) a když Mr. Jayke pomalu vytahoval jednotlivá zvířátka z pytle, děti hádaly, kdo se objeví a každé zvířátko pozdravily („Hello Cat“, „Hello Hippo“ atd.); když jsme zvířátka postupně vraceli do pytle, společně jsme volali pozdrav na rozloučenou („Goodbye Dog“, „Goodbye Monkey“). Do rohů místnosti jsme také umístili obrázky těchto plyšových kamarádů a společně jsme je obcházeli a zdravili („Hello Hippo“, „Goodbye Hippo“, „See you soon“).

Pracovní sešit (Workbook): S dětmi jsme si prohlédli krásně malované pracovní sešity a na stránku 5 se zahradou a  hroší holčičkou („Hippo“) děti samy nalepily samolepky jejích tří kamarádů („Monkey“, „Cat“, „Dog“).

Písnička na rozloučení: V kroužku vestoje jsme si společně s dětmi zatančili a zazpívali „Goodbye song“. Na závěr ještě děti dostaly samolepky za dobré chování, které si samy nalepily do svých knížeček.

 

MLADŠÍ DĚTI

Představení: V kroužku na zemi si děti při kontrole docházky nejprve připomněly slovíčko „Here“ a poté Mr. Jayke dětem ukazoval „emotion cards“ ´= kartičky s vyobrazenými pocity – „happy“ (šťastný), „sad“ (smutný), „angry“ (rozzlobený), "hot" (horko), "cold" (chladno) a společně jsme tyto pocity předváděli.

Písnička na přivítanou: S písničkou „Hello song“ jsme přivítali plyšové kamarády „Hippo and friends“, pomalu si nejdřív zopakovali jednotlivá slovíčka a pak jsme si společně se zvířátky písničku zazpívali.

Pravidla: Znovu jsme si s dětmi prohlíželi karty s pravidly „Rules“ a všechny vyobrazené pokyny společně napodobovali a opakovali – „Line up“ (do řady), „Make pairs“ (udělejte dvojice), „Make a line“ (udělejte řadu), „Make 2 lines“, „Make 2 groups“ (udělejte dvě skupiny), „Hands to yourself“ (ruce k tělu) atd.

Hry (Games): S dětmi jsme procvičovali pozdravy („Hello“, „Hi“, „Goodbye“) a když Mr. Jayke pomalu vytahoval jednotlivá zvířátka z pytle, děti hádaly, kdo se objeví a každé zvířátko pozdravily („Hello Cat“, „Hello Hippo“ atd.); když jsme zvířátka postupně vraceli do pytle, společně jsme volali pozdrav na rozloučenou („Goodbye Dog“, „Goodbye Monkey“). Do rohů místnosti jsme také umístili obrázky těchto plyšových kamarádů a společně jsme je obcházeli a zdravili („Hello Hippo“, „Goodbye Hippo“, „See you soon“).

Pracovní sešit (Workbook): Mladším dětem jsme rozdali nevybarvené obrázky Hroší holčičky a jejích tří kamarádů a pomáhali jim spojit jejich přední a zadní části – namalovat čáru („draw a line“). Děti hádaly, které části k sobě patří a na závěr si všechny postavičky zvířátek vymalovaly a pyšně odnesly domů ukázat mamince a tatínkoviJ

Písnička na rozloučení: V kroužku vestoje jsme si společně s dětmi zatančili a zazpívali „Goodbye song“. Na závěr ještě děti dostaly samolepky za dobré chování, které si samy nalepily do svých knížeček.


1.10.

PŘEDŠKOLÁCI

Představení: První hodinu jsme s dětmi zahájili v kruhu na zemi - vzájemně jsme se představili a naučili děti zvednout ruku a současně říci „Here“, když vyslovíme jejich jméno. Zároveň jsme je učili říkat „Not here“ u jmen kamarádů, kteří na hodinu nedorazili. Následně jsme dětem představili čtyři hlavní postavičky, které nás budou provázet celý školní rok. Děti se učily vyslovovat jejich jména – „Hippo“ (hrošík), „Monkey“ (opička), „Dog“ (pejsek) a „Cat“ (kočička) a také je pozdravit („Hello Hippo“, „Hello Monkey“ atd.)

Písnička na přivítanou: Dětem jsme pustili Audio CD – „Hello song“ (písnička na přivítanou), po částech ji zastavovali a učili děti vyslovovat jednotlivá slovíčka (text písničky můžete najít vlevo na stránkách v záložce Písničky). Děti se postupně ke zpěvu přidávaly a také začaly tancovat.

Pravidla: Dětem jsme také vysvětlili „Rules“ – Mr.Jayke ukazoval dětem jednotlivé karty s namalovanými pokyny a spolu s dětmi jsme je napodobovali – „Make a line“ (udělejte řadu), „Make a circle“ (udělejte kruh), „Make a moon“ (udělejte tvar měsíce), „Sit down“ (posaďte se), „Look“ (podívejte se), „Listen“ (poslouchejte) atd.

Hry (Games): S plyšovými postavičkami jsme si také zahráli hru – každá postavička byla v jednom rohu místnosti a děti je postupně obcházely a zdravily („Hello Monkey“, „Hello Cat“ …) – nejdříve jednotlivě za ruku s učitelem a nakonec všichni dohromady.

Písnička na rozloučení: Ke konci hodiny jsme dětem pustili písničku na rozloučení  „Good-bye song“ (text můžete opět najít vlevo na stránkách v záložce Písničky) a společně jsme se rozloučili se všemi čtyřmi postavičkami (děti mávaly a opakovaly „Good-bye Hippo“, „Good-bye Dog“ atd.).  Na závěr jsme ještě dětem rozdali malé knížečky s jejich jmény (při rozdávání si děti opět procvičily zvednutí ruky a slovíčko „Here“) a samolepky, které dostaly za to, že byly celou hodinu moc šikovné, vzájemně spolupracovaly a nerušily kamarádyJ

Náplň první hodiny byla hodně podobná pro předškoláky i mladší děti. U předškoláků bylo znát, že některé děti si určitá slovíčka pamatují z loňského roku a pomáhaly tak ostatním, kteří se k nim při jejich vyslovování rychleji přidávaly. 

 

MLADŠÍ DĚTI

Představení: První hodinu jsme s dětmi zahájili v kruhu na zemi - vzájemně jsme se představili a naučili děti zvednout ruku a současně říci „Here“, když vyslovíme jejich jméno. Zároveň jsme je učili říkat „Not here“ u jmen kamarádů, kteří na hodinu nedorazili. Následně jsme dětem představili čtyři hlavní postavičky, které nás budou provázet celý školní rok. Děti se učily vyslovovat jejich jména – „Hippo“ (hrošík), „Monkey“ (opička), „Dog“ (pejsek) a „Cat“ (kočička) a také je pozdravit („Hello Hippo“, „Hello Monkey“ atd.)

Písnička na přivítanou: Dětem jsme pustili Audio CD – „Hello song“ (písnička na přivítanou), po částech ji zastavovali a učili děti vyslovovat jednotlivá slovíčka (text písničky můžete najít vlevo na stránkách v záložce Písničky). Děti se postupně ke zpěvu přidávaly a také začaly tancovat.

Pravidla: Dětem jsme také vysvětlili „Rules“ – Mr.Jayke ukazoval dětem jednotlivé karty s namalovanými pokyny a spolu s dětmi jsme je napodobovali – „Make a line“ (udělejte řadu), „Make a circle“ (udělejte kruh), „Make a moon“ (udělejte tvar měsíce), „Sit down“ (posaďte se), „Look“ (podívejte se), „Listen“ (poslouchejte) atd.

Hry (Games): S plyšovými postavičkami jsme si také zahráli hru – každá postavička byla v jednom rohu místnosti a děti je postupně obcházely a zdravily („Hello Monkey“, „Hello Cat“ …) – nejdříve jednotlivě za ruku s učitelem a nakonec všichni dohromady.

Písnička na rozloučení: Ke konci hodiny jsme dětem pustili písničku na rozloučení „Good-bye song“ (text můžete opět najít vlevo na stránkách v záložce Písničky) a společně jsme se rozloučili se všemi čtyřmi postavičkami (děti mávaly a opakovaly „Good-bye Hippo“, „Good-bye Dog“ atd.).  Na závěr jsme ještě dětem rozdali malé knížečky s jejich jmény (při rozdávání si děti opět procvičily zvednutí ruky a slovíčko „Here“) a samolepky, které dostaly za to, že byly celou hodinu moc šikovné, vzájemně spolupracovaly a nerušily kamarádyJ

Náplň první hodiny byla hodně podobná pro předškoláky i mladší děti. Pro mladší děti jsme anglická slovíčka s pomocí hlavních zvířecích postaviček více opakovali a také častěji zastavovali obě písničky a jednotlivá slovíčka s nimi pomalu společně vyslovovali. V závěru hodiny jsme malým dětem Hrošíka a  jeho kamarády půjčili a oni se s nimi mohly ještě jednou rozloučit („Good-bye Hippo“…)

TOPlist

aktualizováno: 22.11.2019 18:11:34