5th Grade Métis - Superheroes

15.10.

Společně jsme si dnes zopakovali abecedu a vymýšleli slovesa na jednotlivá písmenka (thinking, running, swimming, …). Děti poté popsaly činnosti, které dělají jejich nakreslení superhrdinové a padouchové z minulé hodiny (flying, running fast, freezing enemies, …). 

               


8.10.

Na dnešní hodině jsme se nejprve seznámili s přídavnými jmény, která popisují nálady a vlastnosti našich superhrdinů (např. happy, sad, excited, angry, …). Poté se děti rozdělily do skupinek a nakreslily své vlastní superhrdiny a padouchy. S použitím přídavných jmen je pak popisovaly.


1.10.

Dnes jsme si povídali o superhrdinech (superheroes) jako např. Batman, Superman, Spider Man, Flash, Captain Marvel, Iron man a další. Říkali jsme si, jak vypadají navenek, jaké nosí oblečení a jaké mají schopnosti. Přemýšleli jsme a diskutovali o tom, kdo je lepší a proč. Pracovali jsme i ve dvojicích a podle obrázků jsme si superhrdiny vzájemně popisovali.

24.9.

Dnes proběhla naše úvodní hodina. Nejprve jsme si zahráli hru s míčem a vzájemně se představili. Při tom jsme si procvičili základní fráze jako "My name is .... What's your name?" "How old are you?"  "I am ... years old"  "What's your favourite animal?" apod.
Poté jsme se seznámili s pravidly ve třídě (Rules), která budeme při našich hodinách dodržovat (např. speak English, raise your hand, help to each other, sit nicely, no shouting, no eating, no mobil phones, no running,...). 
Představili jsme si i téma, které nás bude při našich hodinách provázet - v našem případě Superheroes. V závěru hodiny jsme si vytvořili jmenovky na stůl.

TOPlist

aktualizováno: 15.10.2019 20:08:58