4th grade 1 Drtinova

Vyučující:

Adrienne Eberhart

tel.: +420 774 988 632
email: adrienne.eberhart@gmail.com

Asistent/ka:

Zuzana Hanilcová

tel.: +420 732 519 221 
email: zuzanahanilcova@seznam.cz

 

VÍTÁME VÁS V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE 2019-2020!Na této webové stránce se dočtete, co děti na hodinách angličtiny dělaly, co by si mohly doma procvičovat, co si mají nastudovat na testy, které budou psát při hodinách, a také se zde dozvíte i další důležité informace týkající se výuky. Proto Vás prosíme, abyste si tyto stránky pravidelně prohlíželi. Budete-li mít nějaké další dotazy, můžete nám kdykoli zavolat nebo poslat email.

Zde jsou uvedeny instrukce pro registraci do systému Cambridge Learning Management System, které mají děti také vložené v učebnici.  Kód k aktivaci najdete uvnitř učebnice Student's Book. Jedná se o materiály doplňující učebnici pro účel domácího procvičování a jsou dobrovolné. 

 

Říjen

15.10

Portfolio: hádáme části lidského těla a zapisujeme (check your spelling)
Bookwork: str.18/A,B,C (poslech) str.19/ D,E,F (poslech) new vocabulary: cloud, wind, the moon, rain, snow, rainbow, weather (hot, wet, dry, warm,cold)
str.20/A,B,C-comparative a superlative (small, smaller, the smallest) Hrajeme hry s obrázky zvířat a popisuje, které je malé, menší, nejmenší apod. Také jsme si zahráli hru dobble a pexeso na postřech.
Homework: 20/C. Datum odevzdání 22.10.

8.10

Dnes jsme si zopakovali části těla a oblečení, new vocabulary (swim-suit,boots,sweater,scarf). Děti také porovnávaly, kdo je větší, starší, apod. I am older, taller, happier, shorter than you (comparatives).Každý si nakreslil do portfolia své "Monster" a popsal alespoň šest částí jeho těla.
Bookwork: str 14/A,B. str. 15/G,F (poslech) str.16/A. str.17/D,E,F
Homework: str.16/B. Datum odevzdání 15.10

1.10

Dnes jsme opět opakovali názvy zvířat a procvičovali jejich psaní-spelling. Naučili jsme se nová slova new vocabulary: (field, kitten, puppy, roof) Hráli jsme hry na závody u tabule,  děti pracovaly ve dvojici a zjišťovaly, kde která zvířata žijí (desert, ocean, jungle, farm, savanna). Učebnice str. 10/A,B. str. 11/D,E.

Rozpoznávali jsme obrázky v učebnici podle poslechu a  naučili jsme se nová slova (moustache, beard, curly, fair/straight hair). Učebnice str. 12/A,C
Homework: str. 13/D. Datum odevzdání 8.10.
Prosíme, aby si děti pravidelně nosily učebnici.

ZÁŘÍ

24.9

Dnes jsme nejprve procvičovali přítomný čas průběhový, kdy děti nejdříve zapisovaly do portfolia a poté společně a ve dvojici hovořili.
Naučili jsme se nová slovíčka (new vocabulary): skipping, jumping, climing, waving, hopping, roller skating, sticking. Také jsme opakovali názvy zvířat a naučili jsme se i nová: jellyfish, whale, parrot, polar bear, bat, fly, donkey, snail. Hráli jsme hry na závod u tabule a ve dvojicích hádali zvíře dle popisu kamaráda.
Bookwork: str. 6,7, 8, 9.
Homework: str.7 cvičení E. datum odevzdání 1.10.

17.9.

V dnešní hodině jsme si nejdříve povídali, kde byly děti na prázdninách. Hráli jsem hry Change chairs a Snowball, kdy jsme zjišťovali, co kdo má rád (I like), má (I have), dělá (I do/play). Zopakovali jsme si pravidla Class Rules a promluvili o tom, jak je důležité se k sobě hezky chovat. Děti podepsaly "class poster" na souhlas. Děti dostaly portfolia, která si podepsaly a vyzdobily. Seznámili jsme se s novou učebnicí Fun for Movers.
Hodinu jsme ukončili hrou Treasure Hunt, kdy děti ve dvojících musely najít  ve třídě něco na jednotlivá písmena abecedy.

 

TOPlist

aktualizováno: 15.10.2019 20:08:58