4th Grade Métis - The Environment

10.10.

Na dnešní hodině jsme si nejprve zopakovali fakta z minulé hodiny o sopkách. Poté jsme si povídali o zemětřesení (earthquike), a jak se chovat, pokud takové zemětřesení vypukne. Naučili jsme se slovíčka spojená s tímto tématem a přiřazovali je k obrázkům (např. hypocentre, epicentre, tectonic plates, …). 


3.10.

Dnes jsme si povídali o sopkách (volcanoes). Naučili jsme se nová slovíčka, která se vztahují k tomuto tématu (např. lava, magma, eruption, tectonic plates, explode, active,...), a také jsme se dověděli mnoho zajímavých věcí. Rozdělily jsme se na dvě skupiny a seznámili se se zajímavostmi k tématu. Poté jsme se je sdělili členům druhé skupiny (buď jsme je přečetli nebo vyjádřili vlastními slovy). Nakonec jsme si zasoutěžili, která skupina si pamatuje víc informací.

26.9.

Dnes proběhla naše úvodní hodina. Nejprve jsme si zahráli hru s míčem a vzájemně se představili. Při tom jsme si procvičili základní fráze jako "My name is .... What's your name?" "How old are you?"  "I am ... years old" apod.
Poté jsme se seznámili s pravidly ve třídě (Rules), která budeme při našich hodinách dodržovat (např. speak English, raise your hand, help to each other, sit nicely, no shouting, no eating, no mobil phones, no running,...). 
Představili jsme si i téma, které nás bude při našich hodinách provázet - v našem případě The Environment. V závěru hodiny jsme si vytvořili jmenovky na stůl.

TOPlist

aktualizováno: 15.10.2019 20:08:58