3rd Grade Métis - Space

8.10.

Dnes jsme se společně učili o dvou planetách naší sluneční soustavy - Zemi a Marsu (Earth and Mars). Také jsme si zopakovali informace, které jsme se dověděli na minulé hodině o Merkuru a Venuši. Děti utvořily týmy a podle popisu se snažily uhodnout, o jaké planetě Miss Monica mluvila. 


1.10.

Na začátku dnešní hodiny jsme si zopakovali slovní zásobu na téma Space, kterou jsme si představili v minulém týdnu (Sun, moon, planets and their names, space ship, solar system, Milky Way, ...).
Poté jsme se podrobněji věnovali planetám Merkur (Mercury) a Venuše (Venus). Nejprve jsme si poslechli pár informací a pak jsme pracovali ve dvou skupinkách a přiřazovali fakta ke správné planetě. Nakonec jsme se procvičili i ve čtení, když jsme fakta předčítali členům druhé skupinky.

24.9.

Dnes proběhla naše úvodní hodina. Nejprve jsme si zahráli hru s míčem a vzájemně se představili. Při tom jsme si procvičili základní fráze jako "My name is .... What's your name?" "How old are you?"  "I am ... years old".
Poté jsme se seznámili s pravidly ve třídě (Rules), která budeme při našich hodinách dodržovat (např. speak English, raise your hand, help to each other, sit nicely, no shouting, no eating, no mobil phones, no running,...). 
Představili jsme si i téma, které nás bude při našich hodinách provázet - v našem případě Space. Závěrem jsme měli i chvilku času na výrobu jmenovek na stůl.

TOPlist

aktualizováno: 15.10.2019 20:08:58