2nd grade 2

 

Vyučující:

Hannah Straavaldson

tel.: +420 777 432 515
email: hmstraavaldson@hotmail.com

Asistent/ka:

Adéla Vaculíková

tel.: +420 774 624 500
email: adela.vaculikova@gmail.com

 

 

VÍTÁME VÁS V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE 2017-2018!Na této webové stránce se dočtete, co děti na hodinách angličtiny dělaly, co by si mohly doma procvičovat, co si mají nastudovat na testy, které budou psát při hodinách, a také se zde dozvíte i další důležité informace týkající se výuky. Proto Vás prosíme, abyste si tyto stránky pravidelně prohlíželi. Budete-li mít nějaké další dotazy, můžete nám kdykoli zavolat nebo poslat email.

Zde jsou uvedeny instrukce pro registraci do systému Cambridge Learning Management System. Pozor - týká se pouze učebnic, které používají žáci prvních až pátých tříd. Kód k aktivaci najdete uvnitř učebnice Student's Book. Pouze sekce ‘self-study’ je aktivována. Se sekcemi 'join a class' nebo 'join a school' zatím nepracujeme.

 

LEDEN

15.1.

Zopavali jsme si dnes témata jako Barvy, Nábytek, Hračky, Číslovky a Školní pomůcky. V Pupil´s book jsme si vypracovali strany 32-33. V Activity book jsme si vypracovali stranu 31. V druhé polovině jsme se věnovali i tématu Recyklace a zahráli hry onlinenline a i menším pohýbovým hrám na zopakování slovní zásoby.

 

8.1.

Dnes jsme si zopakovali přivlastňovací zájmena yours/mine/his/hers a procvičování otázek Whose….? Do svého portfolia jsme si nakreslili vánoční dárek, který se nám nejvíce líbil, procvičili jsme si hračky ze slovní zásoby a předložky. V Pupil´s book jsme si vypracovali strany 29,30 a v Activit book stranu 30.

Nová slovíčka/fráze: yours/mine/hers/his

Doporučená domácí příprava: Activity book stranba 30/cv. 2

 

PROSINEC

18.12.

Dnes jsme si zahráli hru online The memory game Christmas matching, zopakovali slovní zásobu spojenou s tématem Vánoc a v druhé polovině jsme zhlédli animovanou pohádku The Snowman a vyrobili vánoční přáníčka.

Přejeme všem krásné Vánoce!

11.12.

Dnes jsme si zopakovali slovní zásobu týkající se Vánoc. Zahráli jsme si písničky jako například Hello reindeer! Decorate the Christmas tree, zahráli hry Simon says, Guess whose?. V Pupil´s book jsme vypracovali stranu 27 a v Activity book stranu 26, naučili jsme se přivlastňovací zájmena yours/mine/his/hers, zopakovali předložky in/on/under/between/next to/behind/in front of.

Nová slovíčka/fráze: mine/yours/his/hers


4.12.

Dnes jsme se naučili nová slovíčka ve spojením s našim novým tématem Christmas/Vánoce. Zahráli jsme si hry jako například Swat It, Snatch, Pictionary. Zahráli koledy, procvičili i přelodžky jako například ON/In/UNDER/NEXT TO.

Nová slovíčka/fráze: Santa/reindeer/snowball/Christmas tree/chain/star/toy/present/snowman/stocking

Doporučená domácí příprava: Santa´s wishlist - 5 things : either draw or write what you would like Santa to bring you for Christmas

 

 

LISTOPAD

27.11.

Dnes jsme začali Unit 4 At home a vypracovali jsme si stranu 24 v Pupil´s book a v Activity book. Do svého portfolia jsme si nakreslili i napsali 10 věcí, které můžeme doma najít. Měli jsme poslechová cvičení, procvičili jsme si přítomný čas průběhový, číslovky, předložky. Na závěr jsme si zahráli hru Where is it? a zopakovali předložky.

Nová slovíčka/fráze: bathroom/bedroom/hall/kitchen/mat/mirror/lamp/phone/sofa/living room/clock

20.11.

Dnes jsme si zopakovali Possessive ´s u jmen (It´s Tom´s, Kim´s ..). Rovněž jsme si zopakovali vazby This is…./These are….slovní zásobu týkající se témat Toys/Hračky, School objects/Školní pomůcky. Zahráli jsme si spoustu her online, i hry jako The Whispering game, Snatch, Guess whose it is?. Zahráli jsme si i písničky na zopakování slovní zásoby.

Doporučená domácí aktivita: pracovní list Toys

13.11.

Na začátku výuky jsme si do svého portfolia nakreslili obrázek své oblíbené hračky. Dále jsme si zopakovali, jak se dá v angličtině vyjádřit, když chceme, říct komu co patří..It´s Tom´s/It´s Jana´s..V Activity book jsme si vypracovali stranu 20. Zazpívali jsme si písničku Head, shoulders, knees and toes a zahráli hry Simon says.

Doporučená domácí příprava: Activity book strana 23

6.11.

Na začátku hodiny jsme si zopakovali barvy, číslovky a školní pomůcky. V Pupil´s book jsme si probralu stranu 20 a ze slovní zásoby téma TOYS/Hračky. V Activity book jsme si vypracovali stranu 19. Z gramatiky jsme se naučili používat vazbu This is…These are…

Doporučená domácí aktivita: Activity book strana 19/cv. 4

 

ŘÍJEN

30.10.

Dnes jsme si zopakovali slovní zásobu blížícího se amerického svátku Halloween. Zahráli jsme si několik her na procvičenní slovní zásoby. Zopakovali číslovky, barvy a předložky. Na závěr jsme si vyrobili masku k svátku Halloween.

Nová slovíčka/fráze: spider/ghost/pumpkin/witch/vampire

23.10.

Dnes jsme si procvičili spelování zvířat. Dále jsme si zahráli hru s názvem The Memory game na oživení předešlé slovní zásoby. V Pupil´s book jsme si vypracovali stranu 16 a zopakovali slovní zásobu spojenou s tématem Fruits/Ovoce, Numbers/Číslovky a v Activity book rovněž stranu 16.

 

Doporučená domácí aktivita: Activity book strana 16 

16.10.

Dnes jsme si zopakovali názvy školních pomůcek a rovněž na začátku výuky procvičili fráze typu How are you? I´m fine, thanks. Dále jsme si osvěžili předložky jako například on/in/, zazpívali jsme si písničky, zahráli spoustu her na zopakování předešlé slovní zásoby. V Pupil´s book jsme si vypracovali strany 13, 15 a pracovali jsme s textem.

Doporučená domácí příprava: Activity book strana 13/cv.7

 

 

 

09.10.

Dnes jsme si zopakovali číslovky 1-10 a základní barvy. V Pupil´s book jsme si vypracovali Unit2 Back to school , a to strany 10-11. Naučili jsme se pojmenovávat školní pomůcky a zahráli hry jako například Find the colour, Pictionary.

Doporučená domácí příprava: Dokonči Project My perfect classroom

 

 

02.10.

Na začátku výuky jsme si zopakovali výrazy He is…She is…How old…? What is your name? .Dále jsme se soustředili na hláskování číslovek 1-10. Zahráli jsme si spoustu her na procvičení barev a rovněž číslovek. V Activity book jsme probrali strany 8-9. Zahráli jsme písničky a protáhli i trošku naše těla při naši oblíbené hře Simon says.

Doporučená domácí příprava: Activity book strana 5/cv. 4

 

 

 

ZÁŘÍ

25.9.

18.9.

Dnes jsme se s dětmi hezky uvítali,zahráli super zábávnou hru s našimi jmény, ozdobili jsme si jmenovky a portfolia. Povídali jsme si o tom, jaké máme ve třídě pravidla a naopak jaké na nás můžou čekat odměny. Také jsme si zahráli a zazpívali naši oblíbenou písničku The Alphabet song, a tím již zopakovali abecedu. Na závěr jsme si rovněž užili spoustu legrace u hry s názvem The Miming gameUž teď se těšímě na viděnou příště!:-)

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist

aktualizováno: 19.01.2018 00:22:44