2nd grade 2

 

Vyučující:

Hannah Kelley

tel.: +420 608 431 658
email: hekelley2@gmail.com

Asistent/ka:

Adéla Vaculíková

tel.: +420 774 624 500
email: adela.vaculikova@gmail.com

 

 

VÍTÁME VÁS V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE 2018-2019!Na této webové stránce se dočtete, co děti na hodinách angličtiny dělaly, co by si mohly doma procvičovat, co si mají nastudovat na testy, které budou psát při hodinách, a také se zde dozvíte i další důležité informace týkající se výuky. Proto Vás prosíme, abyste si tyto stránky pravidelně prohlíželi. Budete-li mít nějaké další dotazy, můžete nám kdykoli zavolat nebo poslat email.

Zde jsou uvedeny instrukce pro registraci do systému Cambridge Learning Management System, které mají děti také vložené v učebnici.  Kód k aktivaci najdete uvnitř učebnice Student's Book. Jedná se o materiály doplňující učebnici pro účel domácího procvičování a jsou dobrovolné.

 

ŘÍJEN

11.10.

Dnes jsme si na úvod zopakovali číslovky zábavnou formou,a to i jejich spelování. Dále jsme si zahráli a zazpívali náš oblíbený Phonics song a zopakovali písmena.

V Pupil´s book jsme začali Unit 2 Back to school str. 10-11 a naučili slovní zásobu týkající se daného tématu.Naučili jsme se číslovky 10-20. Procvičili jsme si rovněž poslech a i naši paměť hrou s názvem The Memory game. Zahráli jsme si také hru The Swat na opakování slovní zásoby, tak jako The Broken telephone, takže jsme si dnes společně opravdu užili spoustu legrace.

Nová slovíčka/fráze: numbers 1-20, desk, ruler, book, cupboard, board, bookcase

Doporučená domácí příprava: Activity book str. 11/cv. 3

4.10.

Dnes jsme si zopakovali na začátek barvy/číslovky a také jejich spelování, kde jsme si zahráli hru Unscramble the colour/číslovky se žáky u tabuli.

V Pupil´s book v Unit 1 s názvem Hello again jsme se soustředili na výslovnost ve cvičení Monty´s phonics.

Dále jsme si osvěžili předložky ON/IN/UNDER, vypracovali cvvičení na straně 8 a procvičili mluvený projev. Také si děti užily spostu legrace ve hře Where is Monty?, kde děti musely popsat, kde se nám Monty ve třídě schovává.

Na závěr jsme si zahráli hru Simon says a vypracovali Drawing dictation.

Doporučená domácí příprava: Reinforcement worsksheet – Pracovní list/barvy

ZÁŘÍ

27.9.

Dnes jsme si s dětmi na začátek zazpívali The Alphabet song a zahráli hru s názvem the Alphabet race na procvičení abecedy.

Dále v Pupil´s book jsme si vypracovali Unit 1 Hello again!, zopakovali jsme si hlavní postavičky z naší učebnice, prošli jsme si vazby He´s …She´s …a zahráli jsme si hru s názvem Who´s it?, kde děti museli se zavřenými oči uhadnout, kdo před nimi stojí a použit při tom He´s ..She´s…v Actvity book jsme si vypracovali str. 6 a poslechové cvičení.

Také si ode dneška mají děti opět možnost si vypůjčit knihy z naší anglické knihovny. Doba vrácení z dnešního vypůjčení je 11.10.

Dnes jsme se soustředili na barvy, číslovky 1-10 a osvěžění si abecedy. Na závěr jsme si zahráli hru The Snatch na shrnutí dnešního učiva.

Domácí doporučená příprava: Activity book str. 4/ex.1

20.9.

Dnes jsme se s dětmi přivítali v novém školním roce a hned na úvod jsme si zahráli hru s názvem Toss the ball, kde každý z nás měl jmenovat svou oblíbenou hračku. Dále jsme si rozdali a ozdobili svá portfolia, která budou opět sloužit k zopakování předešlého učiva a k uvedení nového.

Prošli jsme si pravidla platná v naší tříde jako například Listen, Come prepared, Be kind, Raise your hand, Speak English.. a na procvičení jsme si zahráli pantonimu.

Podepsali jsme si společný poster We are a team k odsouhlasení našich pravidel.

Rozdali jsme si učebnice a hravou formou jsme si ji i společně prohlédli.

Děti byly rovněž obeznámeny s úkoly (job cards), které každý vylosuje ještě před vstupem do třídy. I nadále dětem budou udělovány hvězdičky každou výuku na základě toho, jak se během hodiny snaží a chovají, zda si nosí úkoly a případně zápis z knihy (book report) z naší anglické knihovny.

 

TOPlist

aktualizováno: 18.10.2018 20:53:34