2nd grade 1 Drtinova

Vyučující:

Adrienne Eberhart

tel.: +420 774 988 632
email: adrienne.eberhart@gmail.com

Asistent/ka:

Zuzana Hanilcová

tel.: +420 732 519 221 
email: zuzanahanilcova@seznam.cz

 

VÍTÁME VÁS V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE 2019-2020!Na této webové stránce se dočtete, co děti na hodinách angličtiny dělaly, co by si mohly doma procvičovat, co si mají nastudovat na testy, které budou psát při hodinách, a také se zde dozvíte i další důležité informace týkající se výuky. Proto Vás prosíme, abyste si tyto stránky pravidelně prohlíželi. Budete-li mít nějaké další dotazy, můžete nám kdykoli zavolat nebo poslat email.

Zde jsou uvedeny instrukce pro registraci do systému Cambridge Learning Management System, které mají děti také vložené v učebnici.  Kód k aktivaci najdete uvnitř učebnice Student's Book. Jedná se o materiály doplňující učebnici pro účel domácího procvičování a jsou dobrovolné. 

 

 

Říjen

15.10

Portfolio: procvičujeme čísla 11-20

Nejdříve jsme opakovali slovní zásobu z minulé hodiny (pen, pencil, chair, board, teacher, eraser, ruler, desk, cupboard, book, bookcase, backpack, glue), kdy jsme hráli na závod u tabule a opět oblíbenou hru Zombie. Děti také nalepovaly obrázky podle písničky Pupils Book str.13

Nová gramatika : THERE IS / THERE ARE  Hra Jump the line, there are five tables in the room/there is one desk. True or False?

Bookwork: str.12/6, str.14/8 (poslech)

Homework: str. 14/9. Datum odevzdání 22.10.

8.10.

Dnes jsme opět opakovali barvy, psali jsme podle diktátu a poté kontrolovali (check your spelling). Procvičovali jsme slovní zásobu na téma škola-school (pen, pencil, chair, board, teacher, eraser, ruler, desk, cupboard, book, bookcase, backpack, glue) Hráli jsme hru Zombie=procvičování slovní zásoby-škola. Děti také vytvořily školní tašku, do které nakreslily, co do tašky patří. Ve dvojici se děti ptaly: What is in your bag?
Bookwork: Pupils book str.10,11. Activity book str. 10/1,3. str. 11/4.
Homework: str.11/3. Datum odevzdání 15.10

Aktivity book-děti nosí domů 
Pupils book- zůstává ve škole 

 

1.10

Dnes jsme si nejdříve zopakovali abecedu (letters of alphabet) a poté jsme se věnovali hláskování (spelling) barev " R-E-D. Red". Procvičovali jsme čísla 1-10-hráli jsme hry na závody u tabule, pexeso.
Bookwork:
str. 5. cvičení 5 na postřeh vybarvujeme písmena
str. 6. cvičení 5,6  poslech (barvy a písmena)
str. 7. cvičení 7. str. 8 cvičení 8,9 poslech (doplň chybějící písmena)
Homework: str. 6/6. Datum odevzdání 8.10.
Prosíme, aby si děti pravidelně nosily učebnici.

 

ZÁŘÍ

24.9.

V rámci dnešní hodiny si děti ve dvojicích zkoušely krátké rozhovory: Hello, What is your name? My name is...., How old are you? I am 8. Good bye.  Zahráli jsme si zábavnou hru Snatch, děti sledují učitele a opakují jeho pokyny: touch your head, nose, ears, toes, jump... jakmile uslyší slovo snatch, běží chytit papírovou kouli. Dále jsme se věnovali opakování abecedy (letters of alphabet) a zahráli jsme si Pexeso s čísli od 1-10. Vysvětlili jsme si rozdíl mezi He, She, It.
Bookwork: str.4, cvičení 1,2. str.5. cvičení 3,4.
Homework (domácí úkol): Activity book str. 4, cvičení 2

17.9.

V dnešní hodině jsme si za pomoci míčové hry zopakovali jména všech kamarádů. Děti nakreslily šest věcí, které mají a nemají rády. I like/ I don't like a také zahráli hru Jump the Line-opět procvičování  I like/ I don't like. Seznámili jsme  se s novou učebnicí  Kid's Box 2.
Dále jsme si zopakovali pravidla Class Rules a promluvili o tom,  proč je důležité se k sobě hezky chovat. Děti podepsaly "class poster" na souhlas. Děti také dostaly svá portfolia, která si vyzdobily a podepsaly.  Představili jsme si systém získávání hvězdiček za odměnu.
 

 

 

 

TOPlist

aktualizováno: 15.10.2019 20:08:58