2nd Grade Métis - Towns & Cities

10.10.

Na dnešní hodině jsme si společně zopakovali slovíčka spojená s městem (gym, school, café, police station, library, cinema, supermarket, bank, ...). Také jsme se naučili nové výrazy používané pro každodenní činnosti (brush my teeth, have a shower, eat breakfast, ...) a procvičili je pomocí pantomimické hry. Nakonec jsme si zahráli hru Simon Says.


3.10.

Dnes jsme se pomocí různých her seznámili se slovíčky míst ve městě a procvičovali je. Například jsme "jezdili v autě" po třídě a zastavovali jsme u různých obrázků. Ty jsme se snažili správně pojmenovat a názvy správně anglicky vyslovovat. Navštívili jsme tak police station, fire station, hospital, library, playground, cinema, café, post office, swimming pool, gym, school. Tyto názvy jsme opakovali i při dalších hrách, aby si je děti co nejlépe zapamatovali. 

26.9.

Dnes proběhla naše úvodní hodina. Nejprve jsme si zahráli hru s míčem a vzájemně se představili. Při tom jsme si procvičili základní fráze jako "What's your name?" "My name is ..." "How old are you?"  "I am ... years old".
Seznámili jsme se i s pravidly ve třídě (Rules), která budeme při našich hodinách dodržovat (např. speak English, raise your hand, help to each other, sit nicely, no shouting, no eating, no mobil phones, no running,...).
Představili jsme si i téma, které nás bude při našich hodinách provázet - v našem případě Towns & Cities. Závěrem jsme měli i chvilku času na výrobu jmenovek na stůl.

TOPlist

aktualizováno: 15.10.2019 20:08:58