1st grade 1 Drtinova

Vyučující:

Jackie Smalley

tel.: WhatsApp +1 206 305 6824
email: jbsmalleyseattle@gmail.com


Asistent/ka:

Andrea Krumplová

phone:  +420 603 220 030 
email:  andrea@krumpl.cz

VÍTÁME VÁS V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE 2020-2021!Na této webové stránce se dočtete, co děti na hodinách angličtiny dělaly, co by si mohly doma procvičovat, co si mají nastudovat na testy, které budou případně psát, a také se zde dozvíte i další důležité informace týkající se výuky. Proto Vás prosíme, abyste si tyto stránky pravidelně prohlíželi. Budete-li mít nějaké další dotazy, můžete nám kdykoli zavolat nebo poslat email.

Zde jsou uvedeny instrukce pro registraci do systému Cambridge Learning Management System, které mají děti také vložené v učebnici.  Kód k aktivaci najdete uvnitř učebnice Student's Book. Jedná se o materiály doplňující učebnici pro účel domácího procvičování a jsou dobrovolné. 

 

 

ZÁŘÍ

23.9.

1. Hello, what`s your name? My name is ..Děti se navzájem ptaly.

2. Dnes jsme začali anglickou abecedu "Alphabet" - děti se v programu starfall.com seznámily s písmeny Aa/Bb. Ke každému písmenku jsme si pustili video, učili se jej vyslovovat a pojmenovávali věci, kterí daným písmenem začínají.

3. Alphabet book - poté děti vyplňovaly pro A/B stránky ve svých školních knížkách s abecedou 

4. Seznámili jsme se s postavami z naší učebnice - Star family: Mr. Star / Mrs. Star/ Suzy/ Stella/ Simon /Monty/Meera - hráli jsme hry s obrazovými kartami, ukazovali si v učebnici

5. naučili jsme se čísla (numbers): 1 - 10, děti většinou umí počítat do 10, ale byl potřeba procvičit také rozpoznávání/pojmenování jednotlivých čísel (ne jdoucích v pořadí) - formou her u tabule 

6. Učili jsme se ptát: How old are you? I am 6/7. Děti se ptaly navzájem.

7. Poslechli jsme si písničku/song "10 Little Witches"

 

Domácí úkol: Activity Book str. 4/cv. 1

ZA DOMÁCÍ ÚKOL DOSTANOU DĚTI HVĚZDIČKU NAVÍC. PROSÍME, ZKONTROLUJTE, ZDA MAJÍ VŽDY DO HODINY UČEBNICE S SEBOU V AKTOVCE. DĚKUJEME!

 

16.9.

1. Introductions - navzájem jsme se představili: Hello, my name is Tony. What`s your name?

2. Class rules - děti se seznámily s pravidli ve třídě - LISTEN / RAISE YOUR HAND / BRING YOUR BOOKS / SPEAK ENGLISH / BE KIND

3. povídali jsme si o tom, že se k sobě chováme ve třídě hezky a u nás není místo pro šikanu - BULLYING - podepsali jsme všichni "class poster" - WE ARE A TEAM!

4. děti dostaly učebnice, se kterými se v rychlosti seznámily

5. Alphabet book - každý dostal knížku abecedy, se kterou budeme pracovat pouze ve škole. Děti si je podepsaly a vybarvily

6. zazpívali jsme si a zatančili na písničku Hello / Move, Move

7. vysvětlili jsme si systém hvězdiček - děti dostávají v hodinách za odměnu hvězdičky - STARS (když přinesou učebnice, domácí úkol, chovají se hezky apod.)

 

TOPlist

aktualizováno: 23.09.2020 21:56:46