1st Grade Métis

24.3.

Dnešní hodina byla úplně odlišná od těch klasických, protože byla online!

Seznámili jsme se nejprve s pomůckami, které jsme potřebovali - A4 papír (paper), nůžky (scissors) a pero nebo pastelku (pen or pencil). Vytvořili jsme si společně kartičky, se kterými jsme dále pracovali. Zkoušeli jsme odpovídat na otázky ano nebo ne (yes or no), mám nebo nemám rád/a (I like or I don’t like) a také jsme si procvičili abecedu (alphabet). Také jsme si poslechli známou jarní písničku. 

 

Schovejte si na příště vytvořené kartičky se jménem (name), otazníkem (? = question mark), ano a ne (yes and no), usmívajícího se a smutného smajlíka (happy and sad face), čísla od 0 do 20 (numbers) a abecedu (alphabet). Budou se nám hodit! 

 

Písničku si můžete poslechnout s dětmi zde.

 

 


 

17.3.

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali, že od čtvrtka 19. března zprovozníme online výuku, která bude probíhat po dobu uzavření škol. Všichni rodiče obdrželi email s informacemi dne 17. března.

LEAP tým


10.3.

Dnes měly děti za úkol uhodnout, jaká písmenka patří do slova SPRING (jaro). Tím jsme si procvičili abecedu a na tabuli se objevila další slovíčka spojená s jarem, která děti kroužkovaly (rainbow, cloud, bear, rain, water, sun, flower, picnic, tortoise, grass, sky, …). Také jsme se podívali na video s písničkou a  nakonec jsme nakreslili krásné obrázky.

 

Odkaz na jarní písničku najdete zde

 

 

 


3.3.

Na dnešní hodině jsme si zahráli pár her, při kterých jsme si procvičili vyslovování a dokonce i psaní měsíců v roce (months of the year). Děti si zkusily sestavit z písmenek tato slovíčka a také určovaly pořadí měsíců v roce. 


 

18.2.

Dnes jsme se pořádně podívali na měsíce v roce (months) a procvičili si vyslovování těchto slovíček. (January, February, March, April, May, June, July, August, September, October, November, December). Děti poté na tabuli napsali slovíčka, která si pamatovaly. Také jsme si zahráli hru, při které si děti musely zapamatovat slovíčko, které řekli spolužáci před ním a zopakovat je (1.cold 2. cold and snow 3. cold, snow and winter, …). 


11.2.

Na dnešní hodině jsme si zopakovali všechna slovíčka spojená se zimou (winter, cold, ice, snow, snowman, snowflake). Poté jsme se zaměřili na měsíce v roce (January, February, March, April, May, June, July, August, September, October, November, December) a na narozeniny (birthday). Děti na tabuli napsaly, v jakém měsíci mají narozeniny a nakonec jsme si zazpívali písničku, jako minule. 


4.2.

Dnes jsme se společně podívali na nové téma, které se týká ročních období (seasons). Jako první jsme si pustili písničku, ve které se o všech obdobích zpívá. Jelikož je zima, začali jsme právě s ní a naučili jsme se nová slovíčka (winter, snow, snowman, cold, snowflake, ice) pomocí různých her. 

 

Pokud si chcete s dětmi písničku znovu pustit, najdete jí zde

 

 

 

Se začátkem druhého pololetí se budeme učit nové téma - SEASONS! naučíme se společně všechna roční období a nová slovíčka s nimi spojená.

 

21.1.

Dnes jsme si na začátku hodiny zopakovali Good Morning Song. Poté jsme si ukázali nové obrázky, na kterých byly věci, které děti znaly, ale i nějaké nové (doctor, policeman, bakery, apartment, park, planet, people, swimming pool, library, school, town, ...). Ke konci hodiny jsme si v kroužku prohlédli a přečetli knížku o přátelství.


7.1.

Po vánočních prázdninách jsme si dnes připomněli písničku, ve které děti použily slovíčka spojená s ránem (good morning, stretch up, stretch down, turn around, move your shoulders, stretch your arms). Poté jsme společně popsali obrázky Prahy, Londýna a Paříže (Prague, London and Paris). Spočítali jsme, kolik bylo na obrázcích stromů, tramvají a nakonec děti nakreslily vlastní obrázek Londýna. 

Pokud si chcete s dětmi připomenout písničku Good Morning, najdete jí zde.

 

   

 

 


 

 

 

Přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků a šťastný Nový rok!

Merry Christmas and a Happy New Year!


10.12.

Dnes jsme hodinu začali hrou, při které děti pantomimicky předváděly různé činnosti (brush teeth, eat breakfast, have a shower, dress up, walk to school, ...). Zopakovali jsme si společně i názvy míst ve městě, zazpívali si stejnou písničku jako minule, a stihli jsme i jednu vánoční - We wish you a merry Christmas!

 

Pokud si chcete s dětmi připomenout vánoční písničku, najdete jí zde.

 


3.12.

Po týdnu jsme si dnes opět pořádně zopakovali všechna slovíčka, která děti dobře znají (school, swimming pool, library, bank, fire station, ...). Začali jsme se učit ale i nové fráze, které patří ke každodennímu životu (wake up, eat breakfast, have a shower, brush teeth, walk to school, go to school by bus, ...). Stihli jsme i video s písničkou, ve které se objevuje naše nová slovní zásoba!

 

Jestli byste se rádi s dětmi podívali na video znovu, klikněte zde.

 

 

 

26.11.

Dnes jsme si opět povídali o místech ve městě. Procvičili jsme tato slovíčka pomocí hry Broken Telephone, obrázků a dokonce i videa. Také jsme si všechna slovíčka rozložili na slabiky a použili při tom tleskání, skákání a další pohyby.

 

Pokud se chcete s dětmi podívat znovu na video o městě, klikněte zde.

 

 


19.11.

Na dnešní hodině Angličtiny jsme se naučili něco úplně nového - slovíčka spojená s každodenním životem ve městě! S frází “Drive around the city!” jsme chodili po třídě a hledali schované obrázky.  Procvičili jsme si tak vyslovování různých míst ve městě (library, school, swimming pool, cinema, police station, hospital, post office). Slovíčka si děti pořádně zopakovaly pomocí různých her a dokonce jich pár i nakreslily.


Od příští hodiny se budeme společně učit nové téma TOWNS and CITIES! Zvířátka už dobře známe, a tak se moc těšíme na nová slovíčka spojená s každodenním životem ve městě.


12.11.

Dnes si děti na hodině pořádně procvičily zvířátka, která můžeme vidět v lese, zoo nebo je mít doma jako domácí mazlíčky (owl, tiger, bear, spider, elephant, snake, tortoise, cat, frog, giraffe, seal, ...). K tomu jsme samozřejmě procvičili i barvičky, které už dobře známe. Nakonec jsme vše spojili a naučili se říkat „It is a black spider, It is a green frog, It is a brown bear, …“


5.11.

Po podzimních prázdninách jsme si na dnešní hodině zopakovali, jaká máme pravidla (speak only English, sit nicely, no food, ...). Poté jsme se naučili různá zvířátka (elephant, frog, kangaroo, bear, dolphin, parrot), a díky pantomimickým hrám a obrázkům si je děti zopakovaly. 

22.10.

Dnešní hodina měla speciální téma - Halloween! Nejdříve jsme si zahráli malou hru a předváděli pantomimicky různá strašidla. Děti se tak naučily nová slovíčka spojená s Halloweenem (black cat, witch, zombie, ghost, pumpkin, spider, vampire, mummy, wizard). Poté si děti vybarvily svá svlastní papírová strašidla a naučily se fráze „What are you?“ a „I am a witch, spider, zombie …“ 

 


15.10

Dnes jsme si zopakovali všechny barvičky, které známe (blue, red, green, pink, orange, yellow, grey, purple, brown, white). Nejprve jsme pojmenovali barevné sáčky, se kterými jsme si v kroužku házeli a říkali nahlas jejich barvy. Poté děti nazvaly barvy duhy, o které jsme si opět zazpívali písničku Rainbow Song.


8.10.

Na dnešní hodině jsme se naučili a společně si zazpívali písničku Rainbow Song, procvičili si názvy barev (blue, red, pink, yellow, orange, grey, brown, …) a také názvy některých zvířátek (dog, cat, owl, rabbit, …). Děti chodily za sebou po třídě a dotýkaly se tzv. flashcards (kartiček) s barvami a říkaly jejich názvy. Také jsme se naučili další frázi "How are you? a odpovídali jsme na ni např. "I am happy!

Pokud byste si doma chtěli písničku Rainbow Song s dětmi doma zazpívat, najdete ji zde


1.10.

Dnes jsme se nejprve seznámili s písničkou o abecedě "Alphabet Song" a několikrát si ji společně zazpívali. Pak jsme se věnovali našemu tématu Animals a ukazovali si obrázkové karty se zvířátky (flashcards). Zvířátka jsme se snažili anglicky pojmenovat a jejich názvy správně vyslovovat (např. cat, dog, fish, turtle, duck, hamster, ...).

 

 

24.9.

Dnes proběhla naše úvodní hodina. Nejprve jsme si zahráli hru s míčem a vzájemně se představili. Při tom jsme si procvičili základní fráze jako "What's your name?" "My name is ..." "How old are you?"  "I am ... years old".
Seznámili jsme se i s pravidly ve třídě (Rules), která budeme při našich hodinách dodržovat (např. speak English, raise your hand, help to each other, sit nicely, no shouting, no eating, no mobil phones, no running,...).
Představili jsme si i téma, které nás bude při našich hodinách provázet - v našem případě Animals. Závěrem jsme měli i chvilku času na výrobu jmenovek na stůl.

TOPlist

aktualizováno: 29.03.2020 11:18:10