1st Grade Métis - Animals

8.10.

Na dnešní hodině jsme se naučili a společně si zazpívali písničku Rainbow Song, procvičili si názvy barev (blue, red, pink, yellow, orange, grey, brown, …) a také názvy některých zvířátek (dog, cat, owl, rabbit, …). Děti chodily za sebou po třídě a dotýkaly se tzv. flashcards (kartiček) s barvami a říkaly jejich názvy. Také jsme se naučili další frázi "How are you?” a odpovídali jsme na ni např. "I am happy!

Pokud byste si doma chtěli písničku Rainbow Song s dětmi doma zazpívat, najdete ji zde


1.10.

Dnes jsme se nejprve seznámili s písničkou o abecedě "Alphabet Song" a několikrát si ji společně zazpívali. Pak jsme se věnovali našemu tématu Animals a ukazovali si obrázkové karty se zvířátky (flashcards). Zvířátka jsme se snažili anglicky pojmenovat a jejich názvy správně vyslovovat (např. cat, dog, fish, turtle, duck, hamster, ...).

 

 

24.9.

Dnes proběhla naše úvodní hodina. Nejprve jsme si zahráli hru s míčem a vzájemně se představili. Při tom jsme si procvičili základní fráze jako "What's your name?" "My name is ..." "How old are you?"  "I am ... years old".
Seznámili jsme se i s pravidly ve třídě (Rules), která budeme při našich hodinách dodržovat (např. speak English, raise your hand, help to each other, sit nicely, no shouting, no eating, no mobil phones, no running,...).
Představili jsme si i téma, které nás bude při našich hodinách provázet - v našem případě Animals. Závěrem jsme měli i chvilku času na výrobu jmenovek na stůl.

TOPlist

aktualizováno: 15.10.2019 20:08:58